نمای ساختمان ویلایی کوچک

امروزه نمای ساختمان ویلایی کوچک را با استفاده از چوب پلاست و چوب ترمو می سازند و بهترین و با کیفیت ترین متریال را می توانید از مجموعه برنا چوب تهیه نمایید.چوب پلاست نما ویلایی با متراژ پایین تر را با متریال و تجهیزات ساده تر بنا می کنند. هر ساختمانی در ابتدا نمای خارجی آن است که دیده می‌شود و سپس داخل آن مورد توجه قرار می‌گیرد. در واقع انواع مختلفی از نماها وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها نمای بیرونی ساختمان خود را با توجه به سلیقه شخصی خود انتخاب کنید. اما مساله قابل توجه این است که بتوانید نمای متناسب با سبک خلاقانه  فضای داخلی خانه خود را انتخاب کنید.
553

نمای ساختمان ویلایی کوچک ساده

انتخاب نمای مناسب برای ساختمان ویلایی کوچک به عوامل مختلفی مانند سبک معماری ساختمان، بودجه‌ی ساخت و ساز، شرایط آب و هوایی منطقه و سلیقه‌ی شخصی مالک بستگی دارد.
در طراحی نمای ساختمان ویلایی کوچک ارتباط فضای بیرون و داخل ویلا به گونه ای طراحی می شود که نمی توان از زیبایی فضای بیرونی و طراحی نما چشم پوشی کرد بنابراین می توان گفت طراحی نما ساختمان در ویلاهای کوچک از بخش های اصلی ساختمان محسوب می شوند. در ویلاسازی های کوچک سبک کلاسیک به دلیل ویژگی های خاص آن و متریال های گران قیمت کمتر مورد استقبال می باشد. به دلیل اینکه از ویژگی های اصلی این سبک، استفاده از ستون و جزئیات در نما می باشد که در مساحت های کوچک معمولا امکان پذیر نمی باشد و می توان از سمبل های آن به شکل جزئی استفاده کرد تا جلوه های بصری از متد های به روز را بیشتر به نمایش بگذارد.

نمای ویلا دوبلکس مدرن

نمای ویلای دوبلکس همان طور که از نامش مشخص است ،از ساختمان دو طبقه تشکیل شده است.طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن همانند دیگر نماها تأثیر مستقیم در زیبایی ظاهری ویلا دارد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و نیز نمای داخلی ویلا طراحی و اجرا می گردد. در این نوع نما تلفیقی از متریال و مصالح متنوع و مختلف به کار برده می شود و به همین دلیل هر ویلا دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد.بسیاری از طراحان و معماران، از سبک مدرن برای طراحی نمای ویلای یک طبقه استفاده می‌کنند. در این سبک از طراحی، بسیاری از تزئینات و پیچیدگی‌های بصری حذف شده و ما سادگی بسیار زیبا و چشم نوازی را مشاهده می‌کنیم.
البته گاهی اوقات می‌توان بر اساس نظر سازندگان، طرح‌هایی از سبک کلاسیک و رومی را با سبک مدرن ادقام کرد و یک نمای خلاقانه و با شکوه به وجود آورد.
بهترین و مدرن ترین متریالی که برای ساختمان های ویلایی به کار می برند استفاده چوب ترمو و چوب پلاست می باشد،زیرا هم قیمت منصفانه تری نسبت به مصالح بتنی و سیمانی دارد و هم جلوه بصری بیشتری برای نمایش دارد که این نمای زیبای خانه ویلایی مدرن به شکل قابل توجهی مشهود می باشد.

نمای ساختمان ساده و ارزان

ساخت نمای ساختمان ساده و شیک و ارزان، دشوار شده است.با بروز مشکلات اقتصادی و بالا رفتن هزینه‌ های زندگی، سازندگان و مهندسان به دنبال طراحی و اجرا نمای ساختمان ساده و شیک با هزینه بهینه و در عین حال مقاوم هستند، از این رو طراحان همواره باید بتوانند طرح نمای خانه ساده و ارزان را با متدهای جدید ارائه دهند.
هر یک از متریال‌های ساختمانی از ارزش اقتصادی متفاوتی برخودار هستند، برای مثال هزینه طراحی و ساخت نمای ساختمان ساده با متریال سنگی ممکن است زیاد باشد، با این حال ارزانترین نمای ساختمان به نمای سیمانی تعلق پیدا می‌کند، از این رو شناخت متریال‌ها و نحوه‌ی به کارگیری آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.برای اجرای پروژه های مختلف قیمت خرید مواد و اجرای نمای ساختمان بسیار اهمیت دارد. دلیل این امر اثرگذاری این موارد بر قیمت نمای ساختمان است.

نمای ساختمان ویلایی همکف

یکی از مقاوم ترین مصالح ساختمانی برای طبقه همکف، چوب نما می باشد. نمای چوبی میزان عایق‌پذیری زیادی دارد و دارای وزن سبکی نیز می‌باشد. نمای چوبی برای ساخت انواع ساختمان‌های تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از چوب نما طرح سنگ آنتیک و چوب طرح آجر نما بیشتر برای ساخت نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود.چوب پلاست باعث می شود تا در فصول سرد سال ساختمان دچار در اثر بارش برف و باران دچار پوسیدگی نشود.
محوطه سازی نیز یکی دیگر از موارد مهم به هنگام ویلاسازی است و می تواند جلوه ویلای شما را چندین برابر نماید. از این رو انتخاب سبک درست برای طراحی باغ ویلا و رسیدگی منظم به باغ و باغچه ویلا زیبایی ساختمان ویلایی شما را حفظ می کند.