چوب پلاست نما ویلایی

چوب پلاست نما ویلایی مقاومت بالا و با دوامی مقابل شرایط جوی دارد و در برابر تاثیرات آب و هوایی قابلیت چشم گیری در تغییرات شرایط جوی و محیطی دارد. امروزه استفاده از چوب پلاست گزینه مناسبی برای اکثر خانه های ویلایی و ساختمان های تازه تاسیس شده است.در نمای چوبی ویلا از ورود سوسک ها و موریانه ها به داخل نمای ساختمان و خورده شدن چوب جلوگیری می شود.
خانه های ویلایی که ساخته شده از چوب پلاست نما است عایق مناسبی برای صدا و پخش نویز هستند .چوب پلاست استفاده شده در خانه های ویلایی از آلودگی صوتی و سرو صدا ممانعت می کند.چوب پلاست ایده خوبی برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و به هم ریختن نمای کلی اعم از نمای خارجی و داخلی ساختمان دارد. اکثر خانه های ویلایی که ساختارشان چوب پلاست است ایستادگی مطلوبی در برابر طوفان و زلزله و و باد دارد.
نمای چوب پلاست خانه ها،در دمای بین 185 در جه تا 220 درجه،باعث از بین رفتن آفت ها و قارچ ها  می شوند و فضای روی خانه ها را از رطوبت و نم خشک می کنند و از کپک و فتیر شدن جلوگیری  می نمایند. در زمان های دور تر از چوب پلاست برای نمای بهتر و ماندگاری بیشتر به کار می بردند. اما با توجه به رشد تکنولوژی،امکاناتی که در زمان قدیم تر و خانه های قدیمی تر وجود نداشت،با آمدن فن ها و ایده های جدید راهی برای کنار گذاشتن مشکلات خانه ای و ساختمانی به وجود آوردند و کار ساختمان ساز ها و معماران را در طراحی و به کار گیری فن های جدید آسان تر کردند.
 
553

نمای چوبی داخل ساختمان

چوب پلاست نمای ساختمان، با دستور کد های ساخته شده مثل، N1،RP1،ZPt،LT که برای نمای ساختمان کاربرد دارند اسفاده می شود که برای نصب هر کدام دستور العمل جداگانه در نظر رفته می شود.نما چوبی یا نمای چوب پلاستیک یک گزینه عالی و کارآمد  برای طراحی و اجرا به عنوان نما ساختمان به شمار می‌آید. نمای چوب پلاست مقاومت بسیار بالایی نسبت به تغییرات شرایط  جوی از جمله برف، باران، تابش شدید نور خورشید و موارد مشابه دارد. به همین دلیل نمای چوبی اجرا شده با پروفیل چوب پلاستیک یک سرمایه‌گذاری امن به حساب می‌آید. از طرف دیگر ظاهر چوب پلاست نسبت به دیگر متریال‌ها شیک‌تر بوده و سبکی متفاوت را ایجاد می‌کند.
برای طراح نمای ویلاهای یک طبقه که اغلب در حومه شهرها ساخته می شوند، بهتر است از سبک های طراحی مدرن استفاده شود. این ویلاها معمولا متراژهای بالایی ندارند و به همین خاطر وسعت آنها نیست که عامل جذابیتشان است، بلکه زیبایی طراحی نمای آنهاست.

نمای خانه ویلایی

نمای خانه های ویلایی چه از نظر نمای داخلی و چه از نظر نما خارجی باید جوری باشد که سبک خاص و مدرن تری به چشم بیاورد و از دیگر نمای خانه ویلایی دیگر فضایی متمایز ایجاد کند.خیلی مهم است که نمای داخل ساختمان برگرفته از متد های جدید و شکیل باشد و معماران با ایده های جدید بتواند طرح و شکل متفاوت تری و البته با استفاده از پروفیل های با کیفیت تر ارائه کنند.
در سبک های طراحی نمای مدرن، هدف سادگی هرچه بیشتر است. از این رو در این سبک ها از تزئینات و زرق و برق های زیاد دوری می شود. سبک های مدرن و مینیمال هر روز طرفداران بیشتری پیدا می کنند. این سبک معمولا هزینه زیادی برای تولید ندارد و در عین حال بسیار جذاب و شیک است.
نماهای سنتی هم در واقع زیر مجموعه نماهای کلاسیک اند اما سازگاری زیادی با فرهنگ بومی آن منطقه دارند. هنوز هم خیلی ها هستند که عاشق سبک های سنتی و بومی هستند که رنگ و بویی از خانه های قدیمی آن منطقه دارد. 
در طراحی نمای ساختمان های ویلایی، سقف جایگاه ویژه‌ای دارد. سقف های شیب دار و شیروانی یکی از محبوب ترین و رایج ترین انواع سقف در طراحی نمای ویلا هستند. به یاد داشته باشید که مصالح مورد استفاده برای ساخت سقف شیبدار ویلاها باید مقاومت و عایق خوبی داشته باشند تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف بتوانند به خوبی از بنا محافظت کنند. مصالحی همچون چوب، سفال و فلز از جمله عناصری هستند که در ساخت سقف ویلاها زیاد به کار برده می‌شوند. پوشش شینگل هم یکی دیگر مصالح نوین برای ساخت سقف شیروانی است.

نمای ساختمان ویلایی

امروزه نمای ساختمان ویلایی با طرح و سبک های مدرن تری روی بورس و اجرا می روند.هرچه پروفیل و متریال قوی تری برای ساخت نمای ساختمان ویلایی به کار برده شود نتیجه بهتری برای فضا سازی و دکور نمای ساختمان به نمایش گذاشته می شود و در سال های دورتری نیاز به باسازی نمای ساختمان ویلایی دارد.بعضی از خانه های ویلایی دو طبقه ساخته می شوند،که خانه شیروانی روی خانه ها قرار می گیرد که البته معماران باید پایه سازی و زیر سازی طبقه بالای ساختمان را طوری پی ریزی کنند تا خطر ریزش و سقوط روی طبقه زیرین صورت نگیرد.
نمای ساختمان را در زمان های قدیم،از سنگ مرمر،بتن . و گرانیت می ساختند اما به خاطر گران قیمت بودن آن اصلا برای مهندسان و سازندگان جنبه اقتصادی نداشته است کم کم کنار گذاشته شد. اما همچنان از شکیل بودن آن کم نکرده است.هرچقدر ساختمان ویلا از نمای زیباتری برخوردار باشد، ارزش و قیمت ساختمان هم افزایش پیدا می کند. دقت داشته باشید که در طراحی انواع نمای ساختمان ویلایی از سبک هایی استفاده کنید با گذر زمان از مد نیفتند و از ارزششان کم نشود.از طرف دیگر نمای ساختمان ویلا مانند یک پوسته بیرونی است که از هدر رفتن انرژی گرمایی و ورود آلودگی های صوتی بیرون جلوگیری می کند. پس باید علاوه بر زیبایی کارایی لازم را نیز داشته باشد.

نمای ساختمان ویلایی کوچک

نمای ساختمان ویلایی با استفاده از چوب پلاست ازاهمیت زیادی برخوردار می باشد. نمای ویلا سمبل سبک و دیدگاه خلاق معماربوده و تصویری از طراحی فضای داخلی ویلا را به نمایش می گذارد. در واقع نمای بیرونی ویلا اولین برداشتی است که دیگران از ساختمان شما خواهند داشت بنابراین نمای ساختمان یکی از آیتم‌ های مهم در ساخت و طراحی ویلا بوده  و از این رو بسیار حائز اهمیت است.
سنگ نمای ساختمان ویلایی نوعی سنگ تزئینی است که در ابعاد و اندازه‌ های معین قابل برش و تراش می ‌باشد. سنگ ‌های نمای ساختمان ویلایی کوچک دارای سختی و دوام متفاوتی بوده که در شرایط آب و هوایی مختلف قابل ‌استفاده هستند. از آنجایی‌ سنگ نما در زیبایی و دکوراسیون ساختمان های ویلایی نقش بسیار مهمی دارد.اما امروزه به خاطر گران قیمت بودن طرح سنگ،مورد طرفدار نبوده است و بیشتر به سمت طرح چوب پلاست به خاطر مزایای ذکر شده رفته اند.

نمای ویلا مدرن

نمای ویلای مدرن در بسیاری از موارد که از چوب ترمو و چوب پلاست استفاده می شود نمای زیبا و دلنشینی خصوصا به افرادی که به طرح چوب علاقه زیادی دارند به ساختمان می دهد.در نمای داخل ساختمان نیز از چوب پلاست استفاده می کنند که در جایگاه مختلف ساختمان کاربرد متفاوت دارد. یکی از این کاربرد ها استفاده از چوب پلاست و چوب ترمو در ستوان های داخلی ساختمان است که از نفوذ رطوبت به داخل خود جلوگیری می کند.
همچنین در نمای سقف ساختمان نیز از چوب پلاست برای هماهنگی دکور ساختمان و همچنین گرم ماندن محیط ساختمان استفاده می کنند.
جزئیات در طراحی و ساخت ویلاهای مدرن جایگاهی ندارد و تا حد امکان طراحی نما و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا، با کمترین میزان جزئیات صورت می‌پذیرد. منظور از جزئیات، پرداختن به المان‌های پر کار با جزئیات زیاد در فرم و سطوح بوده که در تعامل مستقیم با نگاه انسان است. هر جزئیات در اجرای طرح‌های مدرن اتفاقاً جایگاه بالایی دارد که به بهترین و دقیق‌ترین حالت ممکن باید رعایت شود. در سبک مدرن، زیبایی در ذات و ترکیب‌بندی سطوح و حجم‌ها وجود دارد که بطور خالص خود را نشان می‌دهد. به همین دلیل سبک مدرن از جزئیات و گزافه گویی پرهیز کرده و با کمترین جزئیات، بیشترین پیام را به مخاطب انتقال می‌دهد.

نمای ویلا دوبلکس

همان طور که می دانید نمای ساختمان های ویلایی دوبلکس از ساختمان های دو طبقه تشکیل شده اند که در نمای بیرون ساختمان جلوه زیبایی می بخشد. در بعضی ساختمان ها در نمای داخل ساختمان نیز با استفاده از پله های مجهز راهی برای ورود به طبقه بالا می سازند که که جلوه زیبایی به نمای کلی ساختمان می دهد و باعث شده است تا نمای داخل ساختمان مدرن و زیبا تر اجرا شود.
برخی از افراد علاقه‌ای به نمای ویلا یک طبقه ندارد و ترجیح می‌دهند نهایت استفاده را از متراژ ویلای خود داشته باشند. ویلاهای دوبلکس برای چنین افرادی بسیار مناسب هستند.
نمای داخلی ویلا دوبلکس نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. طراحی شیک و مدرن، رنگ‌ های گرم و آرام، سقف و دیوار های تزیینی و دکوراسیون داخلی مهم‌ ترین عواملی هستند که در تجربه‌ی زندگی خود درون این نوع ویلا ها تأثیر گذار هستند.
یکی از المان هایی که برای نمای داخل ساختمان های دوبلکس اهمیت دارد، بودجه می باشد که از عوامل مؤثر در میزان توانایی برای طراحی نمای داخلی ویلا دوبلکس به شمار می‌ رود. بنابراین شما می‌ توانید در طراحی داخلی ویلای کلاسیک از انواع اجسام و المان‌ های مختلف برای تزیین و کامل کردن دکوراسیون آشپزخانه خود اضافه استفاده کنید.پس شما عزیزان می توانید ازشهر های مختلف ما در ایران، تمام امکاناتی که برای دکور نمای ساختمان دوبلکس خود نیاز دارید را با قیمت ارزان از شرکت دایاکس در مجموعه ایساتیس دیزاین تهیه نمایید.