ویلای چوبی

بهترین خانه های ویلایی را با متریال چوب پلاست و چوب ترمو می سازند که امروزه یکی از متریال شیک و مقرون به صرفه برای سازندگان و مهندسان محسوب می شود.عایق بودن چوب در برابر رطوبت و حرارت مزیتی است که باعث می‌شود چوب یکی از محبوب‌ترین مصالح برای ساختن خانه‌های چوبی باشد. این ویژگی باعث می‌شود که خانه‌های ساخته شده با چوب در زمستان دارای هوای متعادل و دلچسبی از لحاظ گرما باشند و در تابستان نیز از ورود گرمای بیرون به درون خانه جلوگیری نماید.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که چوب‌های مورد استفاده در ساخت و ساز ویلای چوبی دارد مقاومت آن در برابر آفات و حشرات مختلف است. در ذهنیت همه ما این است که چوب ماده‌ای است که به مرور دچار پوسیدگی شده و حمله حشرات به آن منجر به ضعیف‌تر شدنش می‌شود در حالی که چوب‌های مورد استفاده در ساخت ویلا به دلیل فرآیندهایی که روی آن‌ها انجام می‌شود، دچار چنین مشکلی نشده و بعضاً عمر طولانی‌تری نسبت به مصالحی مثل بتون و فولاد نیز خواهند داشت.
 
553
مطالب مرتبط : چوب پلاست نما ، چوب پلاست نما ویلایی

قیمت ساخت ویلای چوبی

ساخت این خانه‌ها دارد مقرون‌به‌صرفه بودن و پایین بودن هزینه‌ی ساخت آن‌ها است. بسیاری از افراد ذهنیت اشتباهی در مورد هزینه ساختن خانه‌های چوبی دارند و گمان می‌کنند که این کار بسیار پرهزینه بوده و اصطلاحاً عملی لوکس محسوب می‌شود. در صورتی که این گونه نبوده و می‌توان گفت مبلغی که برای بنا کردن این خانه‌ها صرف می‌شود با مبلغی که برای ساختمان‌های دیگر از قبیل بتونی و فولادی انجام می‌شود، تقریباً برابر خواهد بود.
قیمت خانه های ویلایی با با متراژ پایین با قیمت های ساده و صرف بودجه ها پایین تری ساخته می شود و برای کسانی که به طرح چوب علاقه مند هستند گزینه عالی و مقرون به صرفه محسوب می شود.

ویلای چوبی مدرن

 آنچه درساخت ویلای چوبی مدرن اهمیت دارد، توجه به هزینه های لازم برای پیاده سازی مراحل پروژه ساختمانی می باشد. توجه به متراژ، تعداد طبقات، نحوه محاسبات و نوع چوب طبیعی به کاربرده شده در ساخت ویلا در تعیین هزینه نهایی پروژه تاثیرگذار می باشد.
مرحله بعدی در ساخت ویلای چوبی مدرن طراحی مهندسی سازه است. در این مرحله باید تمام نکات مربوط به طراحی ویلا را با متد و قانون های مربوط به ساختمان سازی را در این پروژه عملی کنیم.
بعد از طراحی متد ها،باید زیرسازی دقیق و محکمی برای پایه های زیرین و ستون های بیرونی ساختمان انجام دهیم و با استفاده از قوطی های فلزی پروفیل های چوب پلاست را بر روی سازه ها متصل کنیم.اما باید دقت کنیم که هرگز پروفیل های چوب پلاست به هم نچسبد.

نحوه ساخت ویلای چوبی

در ساخت ویلای چوبی مدرن طراحی پی یا شالوده می باشد. این سازه مهم وظیفه تحمل وزن بنا را بر دوش می کشد. تمام سازه های سطحی خاک به انتقال نیرو به پی می پردازند. پی دارای بیشترین وزن بنا می باشد و همین امر مانع حرکت سایر اجزاء بنا می شود.
پی ریزی دقیق و منظم برای ساختمان از خود دکوربندی هایش از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا اگر پی ریزی  و زیرسازی محکم و با دوامی برای ساختمان انجام نگیرد طولی نخواهد کشید که ساختمان با ریزش مواجه شود.