کاربرد محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ با استفاده از چوب پلاست جز مدرن ترین نما برای جلوه و زیبایی دکور محوطه باغ ویلا می باشد .به خاطر اینکه  محوطه سازی با چوب پلاست  که عایق خوبی برای رطوبت و حرارت می باشد در نتیجه در فصول سرد سال از یخ زدگی فلاورباکس ها ،آلاچیق های چوبی جلوگیری می شود.انواع مختلفی از چیدمان باغ وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. مبلمان باغ ممکن است، شامل یک میز و چند صندلی ساده باشد، یا شامل فضایی تفریحی با تاب و چت آفتابی و باربیکیو و فضاهایی برای بازی باشد. 
 در بسیاری از طراحی‌ها از فضای صاف چمن استفاده می‌شود. با این حال امروزه بسیاری از طراحان باغ ممکن است از سطوح دیگری استفاده کنند، به عنوان مثال سطوحی که از شن شل، سنگریزه های کوچک یا خرده های چوب تشکیل شده اند تا هم ظاهر و احساس متفاوتی ایجاد کنند و هم با توجه به کمبود منبع آبی در این زمینه، صرفه‌جویی کنند. برای ایجاد مرز و محدوده هم، می توان از پرچین، دیوار یا نرده استفاده کرد  تا از ورود حیوانات و مزاحمان جلوگیری کرد.
از همه این متریال چوب پلاست از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردار می باشد.
553

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

اگر می خواهید محوطه باغ ویلای خود را به ساده ترین شکل و در عین حال به زیبا شکل ممکن طراحی کنید بهترینم گزینه برای شما انتخاب محصولات چوبی می باشد.مثلا می توانید با خرید محصولات چوبی مثل فلاورباکس های چوبی، آلاچیق های چوب پلاست و...که با تنوع در طرح و کیفیت در بازار ها طراحی می شوند بهترین محوطه باغ را برای خود و اطرافیان خود بسازید. نور پردازی و نحوه قرارگیری چراغ ها و پرژکتورها از مسیر ورودی تا قسمت اصلی باغ و بخش ورودی سالن باید با دقت و تبحر کافی انجام شود. شیوه انتشار نور از چراغ های مختلف باید هماهنگ و سازگار بوده و منجر به ایجاد نقاط نورانی با روشنایی کافی شوند. البته لازم به ذکر است که در طراحی چراغ ها و تعبیه آن ها باید توجه نور را روی اشیا و ابزارهای چشمگیر معطوف کنید تا جلوه آن ها صدچندان شود.  چراغ ها و الوان های کوچک هم باید با جاگیری مناسب در حاشیه باغچه ها و دیوارها، این طراحی را تکمیل کنند.

جدید ترین محوطه سازی باغ

در ساخت بهترین محوطه های مدرن ساخت تجهیزات استخر یکی از مهم ترین امکانات برای محوطه می باشد. ساخت و پیاده سازی استخرکه یکی از طراحی‌هایی که ویلاهای شما را از یکدیگر متمایز می‌سازد  و درمحوطه سازی در اطراف آن نقش دارد، می باشد.اگر یک ویلای اختصاصی در شمال، مجهز به استخر داخل محوطه باشد . جزء ویلاهای لاکچری دسته ‌بندی می‌شود و البته گران قیمت است . برای اینکه ویلاهای استخردار ، زیباتر به نظر برسند ، هم مدل طراحی استخر باید متفاوت و استاندارد باشد و هم زیباترین طراحی‌ها برای اطراف استخر در نظر گرفته شود . اهمیت محوطه سازی ، به ویژه برای استخر روباز در حیاط ویلا یا باغ ویلا بیشتر است. 

آلاچیق خلاقیت محوطه سازی باغ

منظور از آلاچیق خلاقیت در محوطه باغ این است که می توان با ایده هایی که در ذهن خود داریم ،آلاچیق چوبی کم هزینه را با ساده ترین روش ها و متد ها برای محوطه باغ فراهم آوریم.
ایده‌های خلاقانه‌ی متعددی برای طراحی محوطه باغ و باغچه وجود دارد؛ از انتخاب گیاهان مناسب برای باغچه گرفته تا قرار دادن آلاچیق یا آتشدان در باغ همگی ایده‌هایی هستند که به محوطه‌ی شما حس و حال بهتری می‌بخشند.
در طراحی پلان محوطه سازی باغ و باغچه، معماری بنا یا بناهایی که در اطراف باغ وجود دارند دارای اهمیت فراوانی می باشد.
ساخت آلاچیق در انواع سبک‌های متفاوتی مانند سنتی، مدرن، پرگوها، قابل حمل و … امکان پذیر است.نوع سنتی معمولاً از چوب ساخته می‌شود و اضلاع منظم و هندسی دارند. سقف انواع آلاچیق‌های سنتی معمولاً به شکل شیروانی و از جنس چوبی، انواع سفال ساخته می‌شود.

محوطه سازی باغ سنتی

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای محوطه‌سازی باغچه استفاده از سنگ‌های بزرگ و کوچک در آن است. قلوه سنگ‌های بزرگ را می‌توانید رنگ بزنید و در وسط باغچه قرار بدهید. این سنگ‌ها باید از سنگ‌های رودخانه‌ای باشد که صیقلی باشند. همچنین می‌توانید از سنگ‌ریزه‌های رنگی برای محصور کردن یک گل یا گیاه یا باغچه پیاده رو استفاده کنید.
این نما ما را یاد خانه های شنی و قدیمی می اندازد و یادآوری آنها در ذهن خیلی از ما، حس زنده بودن افرادی را برای ما به وجود می آورد که دیگر در کنار ما نیستند.محوطه سازی باغ سنی با استفاده از نهر های آب و قرار دادن هندوانه در آن آنقدر برای ما زیبا و دلچسب است که هزاران متریال لاکچری هم نمی تواند این حس فوق العاده را برای ما به تصویر بکشد.