آلاچیق چوبی ارزان

آلاچیق چوبی ارزان می توانند طراحی ساده و شیکی داشته باشند. امروزه طراحان مدل های خود را حول محور سادگی با چوب پلاست طراحی می کنند. طرح کلی آلاچیق چوب پلاست بهتر است بسته به محوطه ای که در آن قرار خواهد داشت طراحی شود. این آلاچیق های دارای ظاهری مدرن و دوست داشتنی هستند. پرگولاها جز سایبان های ارزان قیمت به شمار می روند که امروزه از آن ها در فضاهای لوکس استفاده می شود.
برای ساخت الاچیق با کمترین هزینه، شما باید متریالی ارزان تر، طرحی ساده تر و ابعادی کوچکتر برای ساخت آلاچیق در نظر بگیرید. علاوه بر آن اگر فردی فنی هستید و اصول کامل ساخت آلاچیق را میدانید و به خوبی ایمنی را در ساخت آن رعایت می‌کنید، بهتر است این کار را خودتان انجام دهید. به این صورت نیازی نیست که هزینه ساخت آلاچیق را پرداخت کنید و این امر به کمتر شدن هزینه ساخت کمک می‌کند.

553

نحوه ساخت الاچیق ارزان

آلاچیق چوبی فضایی است که برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت ساخته می شود. چوب از محبوب ترین متریال مورد استفاده در ساخت آلاچیق می باشد. انواع الاچيق چوبي عموما دارای سقف شیب دار بوده و اطرافشان باز است. البته بسته به مکان مورد استفاده و نوع کاربری می توان اطراف آن را بست. یکی از دلایل اجرای آلاچیق چوبی ، همگامی بیشتر آن با طبیعت است. متریال مورد استفاده در ساخت آلاچیق چوبی ساده باید در برابر رطوبت، عوامل محیطی، خوردگی و پوسیدگی مقاوم باشد.
ساخت آلاچیق چوبی در حیاط ویلا یک ساختار با دوام و کاربردی است که برای ایجاد سایه استفاده می شود. تاریخچه ساخت و استفاده از آلاچیق ها در ایران به زمانی برمی گردد که مردم ترکمن از آن به عنوان یک خانه سنتی استفاده می کردند. دلیل انتخاب این سازه برای مسکن و نصب آسان مونتاژ و انتقال آن به مکان دیگر بود از طرف دیگر این خانه سنتی در برابر بلایای طبیعی ، سرما و گرما مقاوم است.

قیمت ساخت آلاچیق چوبی ارزان

هزینه ساخت آلاچیق چوبی به عواملی همچون کیفیت چوب مورد استفاده در انواع آلاچیق چوبی‌ ، مدل و نوع الاچيق چوبي ، مدرن یا سنتی بودن آن بستگی دارد. آلاچیق های چوبی هم به صورت پیش ساخته و هم به صورت درجا ساخته و اجرا می شوند.
قیمت ساخت آلاچیق به عوامل مختلفی بستگی دارد، به همین دلیل نمی‌توان هزینه مشخصی برای ساخت آن مشخص کرد، تغییر همین عوامل است که  ساخت الاچیق با کمترین هزینه را ممکن می‌کند. در واقع ساخت سایبان بر اساس مواردی مانند نوع ساختمان، اندازه‌ آلاچیق و سایبان مدنظر، طرح درخواستی، مواد اولیه و تجهیزات لازم متغیر است.

ارزان ترین آلاچیق چوبی

مواد چوبی مستقیماً روی قیمت نهایی آلاچیق تأثیر می گذارد.به طور کلی اگر بخواهید کم هزینه ترین متریال را برای ساخت الاچیق ویلای خود استفاده نمایید و در بودجه های خود تا حد توان صرفه جویی نمایید بهتر است تا از محصولات چوبی بهره مند شوید.
این گونه می توان هم محوطه زیبایی را با الاچیق های چوبی زیبا نمایش داد و هم انکه با ارزان ترین متریال نمای محوطه حیاط و با غویلای خود را دکور زیبایی می بخشید.
هزینه ساخت هر گونه آلاچیق تولید شده در شرکت ایستیس دیزاین با توجه به نوع آن و متریال به کار رفته در آن دارای هزینه های متفاوت و منحصر به فردی می باشد . تعیین قیمت و هزینه هر کدام از آلاچیق های تولید شده در این شرکت با مناسب ترین قیمت تعین شده و با ارزان ترین قیمت به فروش می رسد.

ساخت آلاچیق چوبی ساده

 برای ساخت پایه‌های آلاچیق، باید چهار بلوک سیمانی را در هر چهار گوشه انتخاب کنید. سپس بلوک‌ها را به صورت عمودی قرار داده و با استفاده از ماسه و سیمان آن‌ها را به هم بچسبانید.برای ایجاد فضایی برای قرار دادن پوشش آلاچیق، باید چهار تیرچه بلند و چوبی را برای پشتیبانی از سقف آلاچیق به صورت افقی بر روی بلوک‌های سیمانی قرار دهید. سپس چوب‌ها را با پیچ و مهره به هم بچسبانید.برای پوشش آلاچیق، می‌توانید از نوع مناسبی از سقف استفاده کنید.  بهتر است سقف را روی چوب‌های افقی قرار دهید و آن را با پیچ و مهره به چوب‌ها بچسبانید. در نهایت برای تزئین آلاچیق و افزایش زیبایی آن، می‌توانید گلدان‌هایی را در پایه آلاچیق قرار داده و دیگر تزئینات خود را به آن اضافه کنید.