ساخت نمای ویلا دوبلکس

ساخت نمای بیرونی و داخلی ساختمان با  اسفاده از چوب پلاست و چوب ترمو نمای دوبلکس یکی از خاص ترین و امروزی ترین نمای ساختمان به شمار می رود. طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن همانند دیگر نماها تأثیر مستقیم در زیبایی ظاهری ویلا دارد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و نیز نمای داخلی ویلا طراحی و اجرا می گردد. در این نوع نما تلفیقی از متریال و مصالح متنوع و مختلف به کار برده می شود و به همین دلیل هر ویلا دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد. 
در طراحی ویلا دوبلکس مدرن با استفاده از چوب پلاست نما ویلایی از سقف های فلت (سقف های یکپارچه هموار) و شیشه های سرتاسری و بزرگ به اضافه مکعب های تو در تو و تزئینات لوکس و سنگ های گران قیمت استفاده می شود که در عین سادگی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار است. از پر کاربردترین مصالح مورد استفاده در نمای ویلاهای دوبلکس مدرن می توان شیشه، چوب، انواع فاز و سیمان را نام برد.

553

نقشه ویلا دوبلکس

قبل از طراحی و پیاده سازی المان های ساختمانی بهتر است با استفاده از نقشه های ساختمانی نمای ساختمان دوبلکس را با ایده های خلاقانه ای که در ذهن خود داریم را می توانیم در نما ی ساختمان عملی کنیم تا در زمان هایی که می خواهیم نمای ساختمان را بزرگتر و در عین حال دلباز تر کنیم می توانیم نمای ساختمان را دوبلکس بسازیم.
بهترین نمای ویلای دوبلکس مدرن نمایی است که دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد باشد. بدین معنی که از استحکام و مقاومت بالای تجهیزات و نیز عایق بندی در برابر سرما، گرما، سر و صدا، زلزله، سیل، آتش سوزی و رطوبت برخوردار باشد. داشتن نور کافی و درخشندگی از دیگر مشخصه های نمای ویلای دوبلکس مدرن است. رنگ مصالح و متریال های استفاده شده در نمای ساختمان ویلا باید به گونه ای انتخاب شود که در اثر عوامل مختلفی همچون باد و باران و نور خورشید دچار تغییر نشوند

نمای داخلی ویلا دوبلکس

یکی مهم ترین المان های موجود در ساختمان،وجود پله های مدرن می باشد که از اصلی ترین قسمت های ساختمان های دوبلکس به شما می رود.
مهم ‌‌ترین قسمت ویلا دوبلکس، راه پله آن است. در اولین قدم طراحی داخلی ویلا دوبلکس، باید تصمیم گرفت که می‌خواهید راه پله را در چه طرحی و در کدام قسمت ویلا قرار داد. این راه پله می تواند در قسمت اصلی اتاق نشیمن و یا گوشه‌ای از آن باشد. نوع راه پله و نرده می‌تواند مارپیچی، نرده ای، شیشه ای، چوبی ساده، از جنس مرمر باشد.اگر به دنبال ظاهری کلاسیک برای ویلای دوبلکس هستید، استفاده از راه پله چوبی یا نرده هایی می‌تواند بهترین گزینه باشد.

نمای ویلا دوبلکس با سقف شیروانی

نمای ویلا دوبلکس با سقف شیروانی . طراحي کاملا مدرن وبسیار زیبا که به دلیل سقف شیروانی آن برای مناطق پرباران معتدل ومرطوب کاملا ایده آل می باشد. انتخاب متریال های  نمای این ویلا، سنگ وچوب بوده که دارای مقاومت خوبی نیز دراین آب وهوا هستند. از مزایای نقشه ویلای مدرن سقف شیروانی استفاده حداکثری از بازشوها می باشد که از نور و هوای مطلوب این اقلیم بیشترین بهره را می برد. 
فرورفتگی درقسمت ورودی ساختمان حس دعوت کنندگی رایج درخانه های این منطقه را به خوبی به مخاطب القا می کند. درابتدای ورودی نقشه ویلای مدرن سقف شیروانی، نشیمن با نورگیری فوق العاده طراحی شده و فضای دنجی برای این بخش ازخانه ایجاد کرده است.

نمای ساختمان ویلایی کوچک

خانه ویلایی دوبلکس کوچک از جمله بناهای پرطرفدار سبک مدرن است. ویلای دوبلکس کوچک به دلیل اینکه مختص به زمین‌های متراژ پایین است، برای اغلب مالکانی که زمینی کوچک دارند قابل طراحی و اجرا است.به طور کلی  ویلا شامل محوطه و فضای بیرونی نیز می باشد بنابراین بخشی از فضای بیرونی منزل و یا استراحتگاه را نیز پوشش می دهد و قطعا در فضاسازی و زیبایی بصری فضای بیرونی ساختمان نیز نقش بسزایی دارد. ضمن اینکه در ویلاهای کوچک فضای بیرونی ساختمان محدودتر و اهمیت زیبایی بیرونی و  بیشتر جلوه می کند.
در برخی از طراحی های بخصوص در طراحی نمای ساختمان ویلایی کوچک ارتباط فضای بیرون و داخل ویلا به گونه ای طراحی می شود که نمی توان از زیبایی فضای بیرونی و طراحی نما چشم پوشی کرد بنابراین می توان گفت طراحی نما ساختمان در ویلاهای کوچک از بخش های اصلی ساختمان محسوب می شوند.