ساخت خانه چوبی

منظور از ساخت خانه چوبی همان ساخت ویلا با متریال چوب پلاست می باشد. نمای خانه چوبی را امروزه با استفاده از پروفیل و متریال پیشرفته می سازند تا نمای داخل و بیرون ساختمان  را خاص تر و منحصر به فرد کنند تا زمانی که ساختمان با متریال قوی و با کیفیت بر قرار باشد در زمان های زلزله و سایر بلاهای طبیعی از بلاو فروریزی ساختمان در امان می باشد. مهندسان و مهماران برای اینکه نما ی داخل و بیرون ساختمان را به روز تر بسازند با استفاده از چوب پلاست که نسبت به سایر مصالح ساختمانی مانند بتون و سیمان  هزینه کمتری صرف آن می شود بهره می گیرند.
خانه چوبی از اجزای مختلفی در زمان ساخت استفاده می شود که شامل تیر اصلی سقف ، عایق پشم سنگ ، بخار بند ، پی ساختمان ، نمای  داخلی ساختمان مثل چوب و کناف ، نمای بیرونی که شامل سمنت برد و انواع متریال خشک نما می باشد.
در اکثر مناطق جهان برای ساخت خانه چوبی از چوب کاج مناطق سردسیر استفاده می شود درختان سوزنی برگ به اصطلاح نرم چوب به علت خواص و ویژگی هایی که دارا می باشد بهترین نوع چوب برای این امر می باشد و طی قرن ها امتحان خود را پس داده اند..

553
مطالب مرتبط : چوب پلاست نما ویلایی ، چوب پلاست نما

قیمت ساخت خانه چوبی

قیمت ساخت ویلاها با استفاده از چوب پلاست بسته به متریال قوی و با دوامی که در آنها استفاده می شود،تخمین زده می شود. امروزه از چوب پلاست نما برای قیمت مناسب و مقرون به صرفه اش در صنایع مختلف استفاده می گردد و این ارزان بودن متریال چوب پلاست نما به معنای بی کیفیتی محصول نمی باشد و در زمان های دور تری با عمر کافی و طولانی استفاده می گردد.
معمولا قیمت پروفیل ها ی چوب پلاست از قیمت دیگر مصالح ساختمانی مثل سیمان و بتون، مقرون به صرفه تر می باشد و برای دوستداران طرح چوب گزینه عالی و مناسبی می باشد.
با قابلیت های ضد آب و رطوبت بودن پروفیل های چوب پلاست،هم سازندگان و هم مشتریان و خریداران ملک های آپارتمانی تمایل بیشتری برای خرید این گونه ساختمان ها دارند. از همه مهم تر به خاطر اینکه جنس چوب های استفاده شده در این ساختمان ها از چوب ترمو و چوب اشباع شده و از صمغ درختان بلوط و افرا که سخت تن ساخته می شوند،می باشند از نفوذ موریانه ها و سوسک ها جلوگیری می کنند. زیرا اگر خانه ها را با استفاده از چوب های طبیعی و یا چوب اشباع نشده می سازند آپارتمان های چوبی، دچار خوردگی می شدند و تغذیه تمام سوسک ها موریانه ها می شد و دیگر جای مناسبی برای زندگی انسان ها نبود.

هزینه ساخت خانه چوبی چقدر است

هزینه ساخت ویلا هایی که از چوب پلاست ساخته می شود متفاوت است و بسته به ابعاد و ضخامت و کیفیت محصولات چوبی ، دارای قیمت متغییری می باشند. امروزه با توجه به به روز شدن پروفیل های چوبی بسته به پیچیدگی در سازه های محصولات با قیمتی متناسب با متریال به کار رفته در آن تعیین قیمت می شوند.
برای ساخت خانه چوبی نیاز است تا هزینه بسیاری را متحمل شد و خریداران می‌‌بایست نسبت به عوامل موثر بر این میزان هزینه شناخت کافی داشته باشند؛ اما در این میان روش‌‌‌هایی برای ساخت یک خانه چوبی ارزان قیمت وجود دارد.
هزینه ساخت خانه چوبی به عوامل متعددی بستگی دارد. جنس چوب و نوع کاربرد آن عامل اصلی در تعیین قیمت ساخت خانه چوبی به حساب می‌آید. همچنین متراژ این سازه نیز تاثیر قابل توجهی بر قیمت ساخت آن دارد. طراحی و نقشه، متریال و ابزارهای مورد استفاده، نوع کانال کشی  و این دسته موارد ،از عوامل مهمی هستند که بر میزان هزینه ساخت خانه چوبی تاثیر بسیاری خواهند داشت.
خانه چوبی در مقابل شرایط مختلف آب و هوایی همچون باران و برف نیز کارآیی بیشتری داشته و از خود مقاومت نشان می‌دهند. همچنین سازه‌های چوبی نسبت به ‌سایر مصالح، بسیار ارزان‌‌تر بوده و ساخت آن‌ها نیز آسان‌تر است. 

مراحل ساخت خانه چوبی

مراحل ساخت خانه چوبی به شرح زیر است:داشتن کسب مجوز ساخت ،طراحی نقشه برای اجرای پروژه ، پی سازی و زیرسازی استاندارد ، تعیین چار چوب پایه های ساختمان ، تولید و در آخر ساخت و نصب می باشد.
برای این که بتوان کلبه چوبی را مطابق با اصول مناسب ساخت لازم است که مجوزهای لازم در این زمینه کسب شود. دریافت مجوزهای مربوط به آب و برق و گاز و تلفن از دیگر مواردی است که باید مورد توجه باشد.
برای این که یک خانه چوبی به بهترین شکل ممکن ساخته شود لازم است مانند انواع دیگر از ساختمان‌ها دارای طراحی اصولی و معماری استاندارد باشد. طراحی و تایید نقشه ساختمان از مهم‌ترین مراحل برای شروع ساخت سازه چوبی است و پس از آن محاسبات سازه انجام می‌شود.
بعد از کسب مجوز و طراحی نقشه لازم است که پی ریزی برای این نوع از ساختمان‌ها مانند ساختمان‌هایی که با مصالح دیگر اجرا می‌شوند صورت بگیرد. در این صورت سازه مقاوم و اصولی بنا می‌شود. با تعیین محل قرارگیری خانه یا کلبه چوبی حفر و پی سازی شروع می‌شود که باید توسط متخصصان این امر انجام گیرد.
تعیین چارچوب پایه با استفاده از چوب‌های مخصوص انجام می‌شود و چوب‌های مقاوم دراین مورد دارای مشکلات کمتری هستند و در نهایت سبب عایق بندی بهتر و مقاومت سازه خواهند شد.
 خشک کردن صمغ چوب ها از اهمیت زیادی برخوردار است.بعد ازعملیات خشک کردن ، تبدیل به عناصرتلخ و غیر مغذی می‌شود که این امر موجب می‌گردد وقتی چوب برای ساخت خانه چوبی استفاده می‌شود از گزند حشراتی از جمله موریانه در امان بماند. 
در نتیجه ، بخش‌هایی که آماده شده‌اند به سایت پروژه منتقل می‌شوند و در نهایت اقدامات لازم برای نصب آنها صورت خواهد گرفت.

ساخت خانه چوبی روستایی

 ساخت خانه چوبی روستایی در جنگل یکی از مواردی بوده که همواره در بین افراد به‌خصوص دوست‌داران طبیعت و محیط زیست طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. از آنجایی که این خانه‌ها حال‌وهوایی صمیمی و لذت‌بخش دارند، گزینه مناسبی برای استراحت و آرامش با عزیزان یا حتی به تنهایی خواهد بود. نکات متعددی در رابطه با این‌گونه خونه‌ها از جمله نوع چوب مورد استفاده، نحوه حفظ و نگهداری و مدت زمان دوام و ماندگاری آن‌ها وجود دارند که برای دوست‌داران این سبک، مستلزم توجه است. یکی از موارد پرطرفدار در این حیطه خانه پیش‌ساخته چوبی است که امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود اختصاص می دهد.