دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی، چوب پلاست متریال مدرنی است که همانطور که از اسمش پیدا از ترکیب چوب با مواد دیگر تولید و عرضه می شود، این متریال کامپوزیتی بسیار پرکاربرد می باشد و امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است البته قابل ذکر است که چوب به عنوان یکی از مواد مصرفی پر طرفدار در دکوراسیون داخلی شناخته می شود، ترکیبات این متریال هم همواره مورد توجه تعداد زیادی از مصرف کنندگان و سازندگان قرار گرفته است.
 محصولات چوبی از گذشته تا به امروز جایگاه خاص و ویژه ای در طراحی دکوراسیون داخلی داشته اند، زیبایی چوب علاوه بر این که انسان را به یاد طبیعت می اندازد و نوعی ارتباط ایجاد می کند، باعث می شود محصولات ساخته شده از آن هم به آسانی با انواع طرح های دکوراسیون هماهنگ شوند. به عنوان مثال چه در دکوراسیون سنتی و چه دکوراسیون سبک مدرن همیشه چوب جز متریال پایه و اساسی بوده است. به همین دلیل هم چوب پلاست این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده. چنانچه قصد تهیه انواع محصولات دکوراسیون داخلی را دارید با شماره تلفن های درج شده در سایت ایساتیس دیزاین تماس حاصل فرمایید.  
553

ویژگی های چوب پلاستیک چیست

چوب پلاستیک از لحاظ ظاهری دارای شباهت زیادی به چوب طبیعی می باشد با این مزیت که سازگار با محیط زیست بوده و استفاده از آن به نسبت چوب بسیار مقرون به صرفه است. این ویژگی که چوب پلاست ظاهری شبیه به چوب دارد باعث می شود بتوان در خیلی از طراحی های دکوراسیون داخلی از این متریال ارزان قیمت به جای چوب نمود. 
چوب پلاست به آسانی و در مدت زمان کوتاهی در محل مورد نظر نصب و اجرا می شود. البته بسته به کاربرد این محصول، زمان اجرا متفاوت خواهد بود همچنین نگهداری پس از نصب آن هم کار آسان و بدون دردسری است و عمری طولانی دارد و نیز پس از مدتی استفاده در صورت نیاز می توان آن را وارده چرخه بازیافت نمود. 
چوب پلاستیک در برابر حشرات موزی و قارچ بسیار مقاوم بوده علاوه بر این، مقاومت بالایی هم در برابر رطوبت دارد که موجب می شود برای استفاده در شرایط جوی خاص هم مناسب باشد به عنوان مثال به دلیل مقاومت بالا می توان از آن به عنوان کفپوش استخر و حاشیه آن استفاده نمود. 
نکته آخر چوب پلاست ها عایق خوبی برای حرارت و صوت می باشند و در نتیجه از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند. این محصولات مقاومت خوبی هم در برابر آتش دارند و البته از ویژگی های دیگر آن ها می توان به خاصیت نفود ناپذیری بالای شان در برابر آب اشاره نمود. 

کاربرد چوب پلاستیک

553

استفاده از چوب پلاست در فضای باز

از چوب پلاست می توان به آسانی در فضای باز  استفاده نمود. به عنوان مثال برای نمای ساختمان ها، با توجه به این که چوب پلاستیک ها مقاومت و دوام بالایی دارند یک گزینه مناسب برای زیباتر کردن نمای ساختمان به حساب می آیند. همچنین در ساختن روف گاردن می توان از محصول مذکور به عنوان کفپوش، طراحی و ساخت فضا های سبز، چوب پلاست نقش پر رنگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این متریال همین حالا با شماره های مندرج در سایت ایساتیس دیزاین تماس حاصل فرمایید. 

استفاده از چوب پلاست در فضای بسته

همانطور که می دانید، فضای بسته فقط به طراحی دکوراسیون داخلی منزل خلاصه نمی شود. در خیلی از ادارات و اماکن عمومی هم چوب پلاست به عنوان یک محصول پر طرفدار و زیبا کاربرد داشته باشد، اما در فضای دکوراسیون داخلی خانه می توان از این محصول به عنوان کفپوش استفاده نمود. لغزنده نبودن این کفپوش یک ویژگی مهم و با درجه اهمیت بالا خصوصا برای اتاق کودکان است. 
553