طراحی نمای ساختمان سه طبقه

طراحی نمای ساختمان با استفاده از چوب پلاست نما و چوب ترمو که به زیبایی و خاص کردن نمای ساختمان های امروزی کمک بسیاری می کند که می توانید بهترین محصولات چوب نما را از مجموعه با چوب با تضمین کیفیت تهیه نمایید.با استفاده از به کارگیری متد های امروزی ماندگاری بالایی در سال های های دور تر برای ساختمان ایجاد می کند.
پوسته ساختمان همیشه یکی از ویژگی های مهم در مورد دوام یک خانه بوده است. نقش اصلی آن محافظت از خانه در برابر عوامل مانند برف، باران، باد و خورشید است. از آنجایی که پدیده های شدید آب و هوایی در دهه های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، آمادگی برای شرایط مختلف آب و هوایی و تامین حفاظت کافی از دیوارهای خانه اهمیت ویژه ای دارد. 
نما علاوه بر محافظت از ساختمان، عملکرد مهم و مفید دیگری نیز دارد که سازنده باید حتماً آن را در نظر بگیرد: یک نمای ایده آل با ایفای نقش به عنوان عایق حرارتی، مصرف انرژی را کاهش می دهد. همچنین آب و هوای مطبوع داخلی را فراهم می کند، محافظت در برابر آتش بهبود یافته و عایق در برابر صدا و سر و صدای خارجی است.

553

طراحی نمای ساختمان

طراحی نما تاثیر قابل توجهی در برداشت و تلقی افراد از کیفیت و ساخت هر پروژه ساختمانی دارد و نمای ساختمان هویت ساختمان به شمار می آید.طرح ظاهری نما باید بیانگر عملکرد و کاربری ساختمان باشد و مورد استفاده از آن را به بیننده القا کند.برای این که ساختمان یک نمای زیبا و مناسب با بودجه داشته باشد باید از همان ابتدا یک طراحی درست و حساب شده انجام شود. هزینه ای که برای طراحی نمای ساختمان صرف می شود بسته به متریال و تعداد طبقات متفاوت است.کیفیت متریال به کار رفته در نمای ساختمان به قدمت طولانی ساختمان کمک بسیاری می کند و همچنین از ورود موریانه های به داخل نمای ساختمان جلوگیری می کند.

نمای ساختمان سه طبقه مدرن

نقشه و استفاده از المان های به روز و پیشرفته نقش بسیار مهمی در ماندگاری و جلوه بخشی بساری در نمای ساختمان ایفا می کند.
طراحی پلان این نقشه آپارتمان مانند نمای آن ساده ولی بسیار جذاب است. طراحی فضای ورودی تعریف شده که عرصه عمومی و خصوصی را از هم تفکیک کرده که با فرهنگ ما کاملا مطابقت دارد. آشپزخانه از دید مستقیم ورودی مخفی ست و در عین حال به فضای نشیمن و پذیرایی یکپارچه خدمات مستقیم می‌دهد که بهترین شرایط روابط فضایی به حساب میاید. نشیمن دارای نورگیری مستقیم و دید مطلوبی به مناظر اطراف دارد.
در قسمت فضای خصوصی هم یک نشیمن خصوصی دنج طراحی شده که از پاسیو نور خود را تامین می کند.
انتخاب روکش نما علاوه بر عملکرد، ظاهر و شخصیت خانه را نیز تعیین می کند. نما قسمت قابل مشاهده پوسته ساختمان است که می تواند توسط صاحب خانه سفارشی شود. طیف وسیعی از مواد، رنگ ها و شکل های مختلف آزادی خلاقانه و سفارشی سازی زیادی را ارائه می دهد.  اندازه های بزرگتر ظاهری مدرن و صنعتی به خانه می بخشد، در حالی که نمای پوشیده شده با محصولات کوچکتر می تواند بر جزئیات ظریف تأکید کند.

نمای ساختمان سه طبقه با تراس

آیتم تراس همیشه در نمای دکور داخلی و بیرونی ساختمان نقش مهمی را ایفا می کند و در سرمستی و ایجاد اکسیژن بیشتر تاثیر زیادی در  تنفس افراد ایجاد می کند و هم چنین به خاطر اینکه در خانه های اپارتمانی امروز امکان داشتن حیاط و کاشت گل های زیبا وجود نداردبنابراین وجود یک تراس با صفا جای خای حیاط را برای ساکنین ساختمان پر رنگ می کند. بالکن به مکانی مسقف گفته می شود و تراس مکانی غیر مسقف است و به همین خاطر است که تراس جزئی از مشاعات بنا به شمار می‌رود. این در حالی است که بالکن همواره جزء مساحت آپارتمان و متراژ شخصی محسوب می شود.
دکوراسیون تراس هر چه قدر که زیباتر و دلباز تر باشد برای افراد بیشتر جذابیت دارد و استفاده از آن بیشتر می شود.
دکوراسیون تراس با وجود گل و گیاهان زیبا می شود و باید برای آن تعدادی گل و گیاه طبیعی و ماندگار تهیه کنید البته اگر نظم بالکن و خلوتی آن برایتان مهم است توصیه می کنیم که حتما از دیوار سبز کمک بگیرید زیرا دیوار سبز یک پنل مخصوص دارد که گیاهان بر روی آن قرار می گیرند و با وجود سیستم تغذیه مناسب گیاهان به خوبی رشد می کنند

نمای ساختمان سه طبقه کلاسیک

یکی از نماهای کلاسیک پرطرفدار در بین ساختمان های سه طبقه نمای رومی می باشد. این نما یکی از لوکس ترین و گران قیمت ترین نماهای ساختمانی می باشدکه البته اگر سازندگان برای طراحی این نوع نماغی ساختمان از چوب ترمو هم بهره ببرند می توانند در هزینه های ساختمان و بودجه های پروژه صرفه جویی نمایند.
در طراحی نماهای کلاسیک، مصالح، المان ها و تزئیناتی به کار می رود که این سبک را از سایر سبک ها متمایز می کند. در این سبک برای با شکوه تر نشان دادن ساختمان بیشترین استفاده را از سنگ می کنند. سنگ هایی با رنگ روشن جلوه ای لوکس به ساختمان می دهند. به همین خاطر سنگ های تراورتن روشن و کرم، به عنوان متریال مرسوم در نمای رومی به کار می رود.
ستون ها در نمای کلاسیک ساختمان جزو مهمترین جزئیات نمای ساختمان هستند و برای نشان دادن زیبایی و عظمت ساختمان، باید به ابعاد و اندازه و فرم دقیقی طراحی شوند. ضخامت ستون‌ها نیز باید با توجه به نوع سبک معماری و ارتفاع نمای ساختمان مورد توجه قرار گیرد.