نمای ویلا دوبلکس

منظور از ویلای دوبلکس ، ساخت ویلای دو طبقه با چوب پلاست نما ویلایی می باشد نمای یک ویلا در یک نگاه می تواند شما را مجذوب خود کند آنقدر که دلتان بخواهید مالک آن باشید و یا بهترین لحظات را در آن سپری کنید .ویلا باید بi گونه ای طراحی شود که همانند یک انسان صادق باشد ظاهر و باطن یکسان داشته باشد .هم از درون از نمای  دکوراسیون معماری و ساخت چوبی لذت برد هم از ظاهر آن که همان نمای ویلا می باشد.
در خانه های ویلایی امروزه از سقف های چوبی با دکور زیبا و خاص استفاده می کنند و این سقف های کاذب به عنوان لایه دوم در سقف اجرا می شوند و گاها فقط جنبه پوششی داشته و در بهترین حالت هم پوشش مناسب برای سقف fوده و هم به زیبایی آن کمک کرده است.
در نمای بیرونی ویلا هم که می تواند روبه دریا و ساحل باشد،برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به سمت نمای چوب پلاست نمای خارجی ساختمان و جلوگیری از پوسیدگی سطح آن،از چوب پلاست نما بهره می برند.
 
553

نمای ویلا چوبی

نمای ویلا چوبی را امروزه از پروفیل های چوب پلاست می سازند خصوصا در مناطقی که رطوبت و نم بسیار است،کارایی فراوانی دارد. همچنین دیگر از مصالح بتونی و سیمانی که هزینه هنگفتی را شامال می شود را کنار گذاشته و برای حس و حال بهتر از چوب پلاست استفاده می کنند. زیرا طرح چوب به انسان آرامش زیادی می دهد.
ویلا چوبی خانه ای است از جنس چوب که با دکوراسیونی بینظیر بنا می شود. این سازه دارای مزایا و ویژگی های منحصر به فرد خود است که باعث شده مورد استقبال افراد زیادی به ویژه سرمایه گذاران در صنعت ملک  قرار بگیرد. اگر از مصالح مرغوب در ساخت این بنا استفاده شود و استاندارد های جهانی نیز در ساخت رعایت شود به جرات می توان گفت که از امنیت و دوام زیادی برخوردار است. افراد زیادی به دلیل احساس خرسندی، روحیه سرزندگی در این خانه ها و اجرای معماری های مدرن علاقمند به ساخت آنها هستند.

نمای ویلا دوبلکس مدرن 

نمای ویلا دوبلکس مدرن از دو طبقه تشکیل شده است که طراحی پله های این نوع ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
نمای ویلا دوبلکس مدرن را با سازه های چوبی منحصر به فردی پیاده سازی می کنند.نمای ویلا در واقع از قسمت های اصلی  بخش ویلا به حساب می آید. اینکه چه نمایی برای ویلا مناسب است به مسائل مختلفی بستگی دارد و با شرایط زیر باید هم خوانی داشته باشد.
نمای ویلا مناسب با اقلیم باشد. مورد بعدی این است که اول از همه ،نمای ویلا مناسب با بودجه بندی و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت باشد و همچنین با زیبایی ایران باستان شناسی ما متناسب باشد،یعنی مناسب با آداب و رسوم و بر گرفته از زیبایی های کشورمان باشد و در آخر هم باید نما با مساحت و وسعت ویلا تنظیم شده باشد.
 این نکته را در نظر بگیرید که نمای ساختمان ویلایی کوچک با توجه با ارزشهای نمای ساختمان ویلایی ایرانی می تواند طراحی شود نمای خانه ویلایی ساده از خصوصیات ویلاهای شمال است و در همخوانی با طبیعت جذابیت ویژه خود را دارد .نمای خانه ویلایی در ایران بسیار متفاوت است و با ایده های مختلف طراحی و اجرا می شود نمای ساختمان ویلایی یک طبقه دو طبقه و یا ویلای دوبلکس می تواند از طرح ها و ایده های یکسان تبعیت کنند.

طراحی نمای ویلا دوبلکس

طراحی نمای ویلا دوبلکس به سلیقه افراد مربوط است و هرکس مایل است تا نمای منحصر به فردی به نمای داخلی و بیرونی ساختمان ببخشد.امروزه اکثر طراحاران و معمارن پروژه های ساختمانی سعی بر این دارند تا با نمای چوبی که مقاومت بالایی در برابر رطوبت و حرارت دارد در دکور نمای بیرونی و داخلی ساختمان استفاده شود تا هم جلوه زیبا تری به نمای ساختمان بدهد و هم اینکه در بودجه ها تا حد توان صرفه جویی شود.افرادی که به طرح چوب علاقه مند هستند طرح و نمای چوبی با چوب پلاست و چوب ترمو برایشان گزینه مناسبی می باشد.پله‌های داخلی یکی از مهم‌ترین خصوصیات در طراحی ویلا دوبلکس است. پله‌ها نقش محوری و اصلی را در ساختار طراحی داخلی اینگونه ویلاها دارند و بقیه عناصر حول و حوش آن شکل می‌گیرند.پس بهتر است باه زیبا ترین شکل ممکن در نمای ساختمان نقش آفرینی کنند.