طراحی نما ویلا مدرن

طراحی نما ویلا مدرن، با استفاده از چوب پلاست نما ویلایی و چوب ترمو باعث زیبایی و خاص تر شدن نمای ساختمان می شود.به خاطر همین مهندسان و معماران از نمای چوبی به جای مصالح سیمانی و بتنی استفاده می کنند تا هم در بودجه های خود صرفه جویی نمایند و هم اینکه برای افرادی که به طرح چوب علاقه مند هستند ساختمان را به شیوه مدرن و خاص طراحی نمایند.همچنین استفاده از چوب پلاست و چوب ترمو باعث می شود تا از نفوذ و ورود حشرات و موریانه های جلوگیری شود.در ساختار نمای ویلا مدرن از نمای ساده استفاده
می شود.از خطوط تمیز، ایجاد فضاهای باز و شفافیت استفاده می‌شود تا یک احساس آرامش و ارتباط با محیط ایجاد شود. 

553

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

طراحی ویلای مدرن تا حد امکان به طبیعت متکی می باشد. در نمای ویلا مدرن از پنجره‌های بزرگ و دیوارهای شیشه‌ای برای ایجاد ارتباط بین داخل و بیرون و تأمین نور طبیعی استفاده می‌شود.ساختمان هایی که نمای دو طبقه دارند و قسمتی از اجزای ساختمان در آن گرفته است را به نوعی ویلای دوبلکس می گویند.
نمای ویلا مدرن با استفاده از نمای چوب ترمو که مقاومت و پایداری نمای ساختمان کمک بسیاری می کند می توان در سال های طولانی تری از ان استفاده کرد و زمان بازسازی ملک را به سال های دور تر موکول کرد.
نمای بیرونی یک ساختمان نماینده و هویت یک ساختمان می باشد.همچنین حضور در محوطه و حیاط ویلا، انتخابی همیشگی برای ساکنین ویلاست، به همین دلیل نمای خانه ویلایی، نقش بسیار مهمی دارد.

نمای مدرن ساختمان مسکونی

طراحی نمای مدرن سبکی از ساختمان است که بر خلاف سبک کلاسیک بر عملکرد و یک فرم ساده بیش از تزئینات تأکید دارد. این سبک از طراحی، از خانه‌ های با تزئینات زیاد فاصله گرفته است و معمولا شامل خطوط تیز و تمیز است. 
اصلی ترین ویژگی نمای مدرن ساختمان این است که نماهای مدرن دیگر به دلایلی طراحی نمی شوند که ساختمان و معماری را به شکلی مجلل و زیبا نشان دهند، با گسترده تر شدن تفاوت نمای چوبی یک ساختمان با ساختمان دیگ در جهت هدف ساخت و ساز  کم کم این نما تبدیل به یک اثار معماری بزرگ شده است. خواسته و معیار هرکس برای انتخاب نمای ساختمانی که در آن زندگی می کند متفاوت می باشد.در نتیجه نوع فضای زندگی آنها هم باید به روز و کاربردی باشد. اصلی ترین ویژگی‌ نماهای مدرن این است که علاوه بر زیبایی و سادگی طراحی، حداکثر کاربری و اقتصادی ترین حالت ممکن را داشته باشد.

نمای ویلا باغ

در نمای باغ ویلا با استفاده از چوب پلاست و چوب ترمو می توان از روف گاردن چوب پلاست ، آلاچیق چوبی  و استخر های زیبا مدرن استفاده کرد که در صورت بزرگ بودن نمای باغ ویلا می توان از آبشار های چوبی نیز بهره مند شد و در زیبا تر شدن نمای محوطه  نیز موثر تر واقع شد.
طراحی نمای محوطه باغ ویلا را می توان به سبک های مختلفی به انجام رسانید.یکی از انها طرح روستایی و یا روستیک می باشد. سبک طراحی باغ ویلا روستیک از طبیعت و محیط‌های روستایی الهام می‌گیرد. این سبک شامل بکارگیری انواع درختان میوه، گل‌ها و گیاهان علفی در مزرعه و باغچه می‌شود. عناصر مانند جعبه‌های چوبی، سنگ‌های نساجی، و نیمکت‌های چوبی نیز در طراحی‌ باغ ویلا های روستایی متداول هستند. این سبک طراحی تأکید بر گرما و راحتی دارد و معمولاً به ارتقاء طبیعت و ارتباط با زمین می‌پردازد.
در نمای داخل باغ ویلا هم از ستون های چوبی استفاده شده است تا نمای ساختمان در برابر  تغییرات اب و هوایی مقاوم باشد و از ریزش  ساختمان در برابر زلزله دوام زیادی داشته باشد.

لاکچری نمای ویلا مدرن

لاکچری ترین نمای ویلا مدرن، نمایی می باشد که می توان با استفاده از محصولات چوبی به ساده ترین شکل ممکن و با تجهیزات بسیار ساده نمای زیبایی به ویلا ببخشیم.نمای ویلا لاکچری بر خلاف نمای کلاسیک نباید از طرح های پیچیده و شلوغ برخوردار باشد و بهتر است با نمای ساده و در عین حال امروزی نمای زیبایی به نمای داخل و بیرون ساختمان بدهیم.

نمای ویلا دوبلکس

نمای ویلا دوبلکس یکی از زیباترین نمای محوطه ساختمان به شمار می آید که می توان به زیبا ترین شکل ممکن با استفاده از متریال و محصولات چوبی را دکور کرد.در نمای ویلا دوبلکس پله های موجود در ساختمان بسیار اهمیت دارد و معمولا جز مهم ترین قسمت نمای ساختمان به شمار می آید.سبک‌های کلاسیک و نئوکلاسیک همیشه از پرطرفدارترین سبک‌ها در طراحی نمای ویلا محسوب می‌شوند. تفاوت نمای مدرن با سایر سبک‌ها در مصالح به کار رفته در آن است. در نمای ویلا دوبلکس مدرن معمولا از انواع سنگ مانند مرمر استفاده می‌شود و سایر انواع مصالح کاربرد چندانی در این سبک ندارند. نورپردازی نیز نقش مهمی در افزایش زیبایی ظاهری نمای کلاسیک دارد.