محوطه سازی کف با چوب پلاست

امروزه استفاده از چوب پلاست کف در محوطه سازی کف،یک ایده جالب و مدرنی است که در اکثر خانه ها و آپارتمان ها و حتی  ویلاها پیاده سازی و اجرا می شوند.محوطه سازی کف حیاط ویلا یگی از اقدامات مهمی می باشد که مجموعه ایساتیس دسزای در زمینه تولید محصولات چوبی برای محوطه باغ ویلا فعالیت های زیادی را انجام داده است و متنوع ترین محصولات چوبی را برای شما عزیزان فراهم کرده است.
محوطه سازی با جریان متد و روش های به روز همراه است،البته با ایده ایی شبیه ایده های قدیم مثل صفا و نشاطی که در خانه های ویلایی در حیاط و باغچه هاوجود داشت که البته با روش های سنتی و قدیمی تر پیاده سازی می شود.، امروزه با استفاده از نرده و حصار های چوبی دور محوطه برای زیبا ترشدن کف محوطه نقش اساسی ایفا می کند.
553

کف محوطه حیاط را از جنس چوب پلاست می سازند تا در زمان بارش برف و باران و تغییرات آب و هوایی از نفوذ و جمع شدن آب بر روی چوب پلاست جلوگیری شود و یک لایه حفاظتی و مراقبتی برای کف محوطه خانه ی ویلا می شود. از کاربرد چوب پلاست در محوطه سازی کف ، از قطع بی جا و نادرست درختان و کاهش بروز و پخش مواد شیمیایی در اثر سوزاندن چوب های طبیعی جلو گیری می شود و  به بازیافت دوباره آن کمک اساسی می کند.
از نرده و حصار دور محوطه برای جلوگیری از ضربه به محیط کف استفاده می شوند و یک جور سپر بلا برای محوطه کف شمرده می شود. پس محوطه سازی کف با چوب پلاست هم به درمان محیط زیست کمک می کند و هم راهی برای زیبا تر شدن و جلوه بخشیدن به محوطه پیدا می کند و هم اینکه از پخش و گسترش قطع درختان و سوزانده شدن آن ها در محیط زیست ممانعت می کند.

کف حیاط ویلا

کف حیاط ویلا را می توانیم با نمایی از چوب پلاست با زیبایی هرچی تمام اجرا کنیم.مثلا می توانیم با استفاده از چراغ های مخصوص که در کف ساختمان ها بر نور پردازی بیشتر قرار می دهند استفاده نماییم تا هم زیبایی محیط اطراف را بیشتر کند و هم دید ما برای نگاه کردن به اطراف بهتر شود.پس نور پردازی چوب پلاست کف یکی دیگر از مواردی است که برای ساخت محوطه بهتر ضروری می باشد.
 استفاده از چوب پلاست برای کف حیاط ویلا مزایای زیادی دارد که یکی از این موارئد عایق رطوبت و حرارت می بشد که در زمان هایی که بارش برف و باران در حیاط محوطه زیاد است از نفوذ رطوبت به داخل آن جلوگیری شود.
چوب پلاست به کار رفته در کف محوطه خود باعث دوام کف محوطه می شود و در سال های طولانی بدون نیاز به بازسازی می توانیم از آن بهره مند شویم.

طراحی محوطه ویلا

طراحی محوطه ویلا برای ایجاد نشاط و سرزندگی برای انسان ها و گیاهان محیط اطراف باید برا ساس اصولی عالی پایه گذاری شود.نور پردازی مناسب و باز خورد آن به کف محوطه هم یکی دیگر از عواملی است که باید به آن دقت دشته باشیم.یک سری لامپ های مخفی هستند که در کف محوطه نصب می شود و کارشان این است که محوطه سازی کف با چوب پلاست را روشن تر و زیباتر جلوه ببخشند.
مورد بعدی این است که بر روی کف محوطه از صندلی و نیمکت هایی استفاده شود که استفاده آنها روی کف از جنس چوب پلاست قرار بگیرد تا ست زیبایی در  محوطه کامل شود.
کف چوب پلاست محوطه بهتر است با رنگ روشن انتخاب شود تا در زمان روشن شدن چراغ ها در کف محوطه ،فضای محوطه سازی کف با چوب پلاست در شب هنگام  بهتر و نمایان تر دیده شود.
در قسمت هایی که در محوطه ویلا و یا ساختمان از چند پله استفاده شده است، محوطه سازی  کف با چوب پلاست پله ها را هم می توان چراغ هایی در آن نصب کرد که در زمان تاریکی دید روشنی داشته باشیم.

طراحی کف محوطه ویلا

برای طراحی بهتر و دقیق تر کف محوطه ویلا،باید با تعیین ابعاد کف محوطه کف محوطه را با چوب پلاست های محکم و با دوام بسازیم تا در طول و اندازه مشخص متریال دقیق و کامل پیاده سازی شوند. حتما در زمان طراحی از نقشه و الگوی درست و دقیق استفاده کنیم.  مواردی که باید موقع طراحی کف ویلا باید رعایت کنیم این است که : 
  • سازگاری محیط با ایده متناسب باشد.
  • طرح ساخته شده،مقرون به صرفه باشد.
  • ظاهر ایده و طرح داده شده مدرن و امروزی باشد.
  • ماندگاری و پایداری طرح داده شده بیشتر باشد.

طراحی محوطه سازی باغ

طراحی محوطه سازی باغ با استفاده از چوب پلاست هم به زیبایی دون فضا کمک می کند و هم باعث اکسیژن بیشتر به افراد می شود و تا زمانی که در آن محیط هستیم از سرزندگی گل  و باغ به ما هم منتقل می شود.علاوه بر آن با داشتن فضای مناسب می توانیم درختان و گیاهان بیشتری را پرورش دهیم تا در زمان های مناسب بتوانیم از آن ها بهره برداری کنیم.مثلا می توانیم در اطراف باغ خود درختن میوه بکاریم و پرورش دهیم  تا در فصل مناسب به ما ثمره دهند.
برای داشتن یک محوطه عالی قبل از هر چیزی باید الگو و المان های مناسبی را به کار گیریم پس با استفاده از نقشه و الگوی مناسب می توانیم با برنامه ریزی کامل تمام ایده هایی که برای ساخت پروژه محوطه سازی مخصوص حیاط ،باغ و محیط مورد نظر خود را در ذهن خود داریم عملی و پیاده سازی کنیم.

کف حیاط ویلا

کف حیاط را می توانیم با نمایی از چوب پلاست با زیبایی هرچی تمام اجرا کنیم.مثلا می توانیم با استفاده از چراغ های مخصوص که در کف ساختمان ها بر نور پردازی بیشتر قرار می دهند استفاده نماییم تا هم زیبایی محیط اطراف را بیشتر کند و هم دید ما برای نگاه کردن به اطراف بهتر شود.پس نور پردازی چوب پلاست کف یکی دیگر از مواردی است که برای ساخت محوطه بهتر ضروری می باشد.
 استفاده از چوب پلاست برای کف حیاط ویلا مزایای زیادی دارد که یکی از این موارئد عایق رطوبت و حرارت می بشد که در زمان هایی که بارش برف و باران در حیاط محوطه زیاد است از نفوذ رطوبت به داخل آن جلوگیری شود.
چوب پلاست به کار رفته در کف محوطه خود باعث دوام کف محوطه می شود و در سال های طولانی بدون نیاز به بازسازی می توانیم از آن بهره مند شویم.

کف سازی حیاط

منظور از کف سازی حیاط، پوشش با استفاده از چوب پلاست می باشد که از نظر به صرفه بودن هزینه ای که برای آن پرداخت می کنیم نسبت به طولانی تر شدن عمر چوب پلاست در کف محوطه خیلی نسبت به مصالح دیگر مفید تر و مناسب تر خواهد بود.چوب پلاست به خاطر اینکه عایق مناسبی برای گرما و بالا رفتن گرما و رطوبت می باشد در زمان تابش شدید نور خورشید ،از داغ شدن کف محوطه جلوگیری می کند. و برای بهتر ماندن کف محوطه معمولا آن را ایزوله و آب بندی می کند تا از هدر رفتن آب و انرژی گرمایی جلوگیری شود و این موضوع خود برای محیط زیست محوطه بسیار مفید می باشد.کف سازی محوطه همیشه با هزینه های بالا دلیل بر کیفیت بالای انها نمی باشد،بلکه باید با اصول درست کف سازی با چوب پلاست انجام بگیرد.