کف  سازی محوطه باغ

کف سازی کف محوطه باغ با استفاده از چوب پلاست یک دکور کلاسیک و چوبی انتخاب بسیار خوبی به نظر می رسد که نگهداری آن نیز آسان است.
کف سازی باغ در واقع به عملیاتی گفته می شود که ویژگی های بصری و عمیقی در یک فضای باز برای باغ برای جلوه بخشی بیشتر و متمایز نشان دادن کف باغ با سایر باغ هاست که به روش های متفاوتی می توان زیر سازی کف محوطه باغ را به زیبای مزین و احداث کرد.
عوامل جوی و محیطی بسیاری وجود دارد تا کف محوطه باغ را با آنها طراحی کردکه در زیر به آنها اشاره می کنیم:
اولین مورد عناصر طبیعی و شیب و ارتفاع زمین است.دومین مورد،عناصری مانند شرایط جوی و اقلیمی که ما به خودی خود تسلط و کنترلی بر آنها نداریم.
در کل کف سازی محوطه باغ با بررسی شرایط زمین و آب و هوای را انجام پذیر است و برای اینکه به نتیجه دلخواه خود برسیم باید شرایط این چنینی محوطه باغ بررسی شود.
 
553
مطالب مرتبط : محوطه سازی کف با چوب پلاست

انواع کف سازی محوطه باغ

 در انواع  و روش های  مختلفی  می توان کف سازی محوطه باغ  را انجام داد برای مثال، کف چوبی، سنگریزه ها،سنگ فرش ها، ساحل سفید،چمن و سنگ فرش ،بتن، کاشی سفالی ،موزاییک سنگریزه می باشد،که مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین آنها استفاده از چوب پلاست است که عایق خوبی برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل محوطه کف چوب پلاست می باشد.

کف سازی باغ

اگر فضای باغ شما از فضا های متعدد تفکیک شده تشکیل شده است، مثل حیاط پشت و جلو بهرمند است، میتوانید از چندین سبک کف سازی در محوطه های خود استفاده کنید که باعث تنوع هر چه بیشتر و زیبایی ملک شما میشود که بهترین و مقرون به صرفه ترین هر کدام از این کف ها چوب پلاست است که دوام بیشتری نسبت به سایر کف سازها دارد.
هر کدام از کف ها حس خوب و فوق العاده ای به فضای محوطه باغ شما می دهد.مثلا استفاده از تخته های چوبی برای ساخت میز و نیمکت ها در اطراف محوطه باغ علاوه بر زیبایی بخشیدن به محوطه ،با پوشش چوب پلاست مانع نفوذ آب گرفتگی  و رطوبت به داخل محوطه و کف چوبی شما می شود.

طرح کف سازی محوطه باغ

طرح کف سازی محوطه باغ، با الهام گرفتنم از کف های چوبی که در زمان های قدیم به روش سنتی اجرا می شد،اگر علاقه به فضا ها و محیط های قدیمی اجداد خود دارید می توانید نقش و نگار طرح محوطه باغ که تلفیقی از چوب و آذین سازی های قدیمی و نوستالژی است در آن پیاده سازی کنید تا هر وقت به آن نگاه می اندازید نمای زیبایی برای شما تداعی شود و در ذهن  روح شما نقش ببندد.
در حالت دیگر این است به خاطر پیشرفت تکنولوژی و آمدن سازه های چوب پلاست به سبک های جدید و مدرن تر می توان از نقش های امروزه در آن اجرا کرد که جلوه خاص تر و ویژه تری به محیط پیرامون می بخشد.
طرح چوب پلاست نسبت به طرح های دیگر امروزی بسیار مقاوم تر و خاص تر است و با بودجه مناسب تر ومقرون به صرفه تری می توان در کف محوطه باغ اجرا نمود.