طراحی محوطه باغ در سلمان شهر

یکی از اصلی ترین گام هایی که در محوطه سازی باغ با چوب پلاست  در سلمان شهر، باید مد نظر داشته باشید، مرزبندی بخش های مختلف باغ، به شکلی است که هر یک از بخش های آن به نوعی از کاشت گل و گیاهان اختصاص یافته باشد. در این مرزبندی شما ممکن است بخشی را به کاشت چمن و بخشی دیگر را به جایگیری شمشادها اختصاص دهید. همین طور بخشی از باغ می تواند مخصوص به گل ها و گیاهان زینتی بوده و بخشی دیگر به درختان مرتفع یا درختان میوه اختصاص یافته باشد.
 در شهر سلمان شهر،برای محوطه‌سازی و اجرای آن، باید حتماً از متخصصین ماهر این امر کمک گرفت؛ چون این دسته از افراد می‌توانند آن محیط زیبایی که مورد انتظارتان است، ایجاد کنند. امروزه بسیاری از افراد به اهمیت داشتن فضایی زیبا که بتواند برای آنها آرامش به ارمغان بیاورد، پی برده­ اند از همین رو طرفداران دکوراسیون داخلی و طراحی محوطه، روزبه‌روز در حال افزایش هستند.
محوطه سازی در اصل استفاده از عناصر مختلف و قرارگیری مناسب آنها در کنار یکدیگر برای زیباتر شدن فضای بیرون است. محوطه سازی یک رشته گسترده در صنعت ساخت و ساز است. به عنوان مثال، ایجاد فضا در یک شهرک مسکونی یا در منطقه یک خانه یا ساختمان یک خانواده، همه چیز در متریال محوطه سازی گنجانده شده است.

553

مطالب مرتبط: محوطه سازی کف با چوب پلاست

جدید ترین محوطه سازی باغ در سلمان شهر

محوطه سازی به یک جای خاص محدود نمی‌شود و هر فضایی که دارای چشم انداز باشد و به نوعی در مسیر عبور و مرور قرار بگیرد، برای ساخت محوطه مناسب است. جدید ترین محوطه سازی باغ، در معماری طیف گسترده ای را می‌تواند دربرگیرد و برای یک باغچه کوچک تا یک زمین بزرگ با کاربری‌های مختلف، می‌توان طراحی محوطه انجام داد. قطعا هر چه قدر فضا بزرگ تر باشد، طراح باید وقت و انرژی بیشتری صرف کند و قطعا هزینه طراحی محوطه در چنین شرایطی افزایش پیدا خواهد کرد.
پس از پیاده سازی یک طرح کلی، ممکن است در روند طراحی سایر بخش‌های نیازمند تغییراتی در طراحی فضای سبز باشیم، از این رو یک طراح و مهندس لند اسکیپ و محوطه سازی باید همه این احتمالات برای تغییرات را در نظر داشته باشد و البته محیط نیز پس از ایجاد تغییرات و اصلاحات انسجام خود را حفظ کرده باشد.

محوطه سازی باغ میوه در سلمان شهر

برای محوطه سازی باغ میوه در درجه اول بایستی دقت کنید که هدف از ایجاد این باغ، رسیدن به محصول بیشتر است و توجه به محوطه سازی نباید مانع از بهره وری حداکثری شما از هر قطعه از خاک این زمین باشد.هرکدام از درختان میوه با شرایط خاص آبیاری و رسیدگی خود می توانند محصولات خوبی بدهند. مثلا درخت هلو با شرایط خاک و آبیاری باید تناسب داشته باشد. ویژگی های خاک زمین باغ بایستی به دقت مورد توجه قرار گیرد تا میزان و تعداد درختان قابل کاشت در آن با رعایت فاصله به درستی انجام گیرد. به طور مثال در یک باغ میوه ای که خاک مناسبی دارد، درختان هلو می توانند با 6 متر فاصله و یا درختان گیلاس می توانند بافاصله استاندارد از یکدیگر کاشته شده و به هیچ وجه فضای پرت در باغ وجود نداشته باشد.

محوطه سازی باغ سنتی در سلمان شهر

این سبک از طراحی باغ، با بهره گیری از اصول و فنون ساختمان سازی در گذشته و تلفیقی از اشکال هندسی رایج در ساختمان سازی و با نگاهی عمیق به معماری سنتی انجام می شود. دارا بودن فاکتورهای قدیمی و فرهنگی در فضایی زیبا و دل انگیز اجرا از مهم ترین ویژگی های طراحی باغ سنتی است که باید به آن توجه ویژه داشته باشیم. طراحی باغ ویلاهای سنتی، مستلزم طراحی پلان متناسب با نوع سازه، شناخت کافی از مصالح و استفاده صحیح از آن ها و تسلط بر روی تکنیک های ساخت و ساز چنین فضاهایی است.
در طراحی باغ به شکل قدیمی و فرهنگ پیشین، محوطه سازی تابع اصولی بوده و در هر فضاسازی اصل جایگیری گیاهان و محوطه سازی برای خانواده ها به عنوان تفرجگاه در نظر گرفته می شود.