قیمت طراحی محوطه سازی باغ

طراحی محوط باغ رابا استفاده از تجهیزات چوب پلاست می توان به زیبایی مزین کرد. با استفاده از فلاورباکس های چوبی و آلاچیق های چوبی که هزینه زیادی هم بابت آن نیاز نیست مصرف شود ،می توان به زیبای محوطه را با صفا کرد.استفاده از چوب پلاست از سایر مصالح از هزینه مقرون به صرفه تری برخوردار است.
برای طراحی محوطه باغ باید اول ملاک ها و معیار هایی که در ذهن خود داریم را به صورت المان ها در نقشه کاغذی طراحی نماییم تا در زمان پیاده سازی ان با مشکل مواجه نشویم.
یکی از مهم‌ترین فاکتورها در اجرای پروژه‌ها، هزینه محوطه سازی است. داشتن محوطه‌ای زیبا در اطراف هر بنایی، بخشی از جذابیت‌های آن بنا به حساب می‌آید. محوطه اولین تصویری است که از یک ساختمان در ذهن ما می‌نشیند. به همین دلیل اغلب اوقات، زمان و هزینه قابل توجهی به طراحی محوطه و زیباسازی آن اختصاص پیدا می‌کند. اما میزان بودجه افراد با هم متفاوت است. بنابراین هزینه طراحی محوطه باید پیش از برنامه ریزی برای اجرا، مد نظر قرار گیرد.
 
553

مطالب مرتبط : محوطه سازی کف با چوب پلاست

هزینه طراحی باغ ویلا

قیمت طراحی و اجرای محوطه و فضای سبز متناسب با تخصص طراح می‌تواند متفاوت باشد. عوامل موثر بر قیمت طراحی محوطه به شرح زیر می باشد:
میزان نورگیربودن محل – جهت بنا – تمایلات و عادات شخصی افراد
اصلی‌ترین هزینه، قیمت گیاهان انتخابی و اجرای فضای سبز است. گیاهان باید توسط خود طراح و متناسب با نوع خاک، نوع ساختمان و عوامل مختلفی انتخاب شوند
همچنین نوع متریال یا اجزایی که قصد استفاده از آن در محوطه را دارید، از دیگر عوامل تعیین‌کننده است. شاید دوست داشته باشید علاوه بر گل و کیاه، در محوطه استخر، آلاچیق، آبنما یا باربکیو داشته باشید و چند مسیر سنگ‌فرش از میان باغچه و یا یک نورپردازی متفاوت برای جذابیت بیشتر محوطه در شب بنا باشد. همه این‌ها برهزینه کلی  محوطه و فضای سبز تاثیرگذار هستند.

قیمت محوطه سازی باغ ویلا

هزینه محوطه سازی باغ و محوطه سازی ویلا و یا سایر ساختمان‌های اداری، مسکونی، تجاری و اجرای فضای سبز از عوامل متعددی تاثیر می‌پذیرد.
در واقع محوطه سازی یک فعالیتی است که از ابعاد مختلف تشکیل شده و انجام می‌شود.
برای محوطه سازی باغ مانند طراحی ویلا یا هر پروژه دیگری، معمولا پس از بازدید اولیه از فضای مورد نظر، طراح فضای سبز با یک نقشه شماتیک از طرح اجرایی نهایی فضای مدنظر به سراغ کارفرما رفته و پس از گرفتن تایید نهایی، شروع به اجرا می‌کند.
قیمت هر متر مربع طراحی فضای سبز توسط طراح یا شرکت پیمانکاری تعیین می‌شود.

محوطه سازی ارزان قیمت

با استفاده از محصولات چوب پلاست می توانیم در هزینه های خود صرفه جویی نماییم و برای داشتن محوطه زیبا نیازی به صرف هزینه های بالا نمی باشد و می توان با خلاقیت و ایدهایی که دوست داریم برای طراحی نمای محوطه باغ خود اقدام نماییم تا به ساده ترین شکل ممکن محوطه سازی با چوب پلاست با ارزان ترین قیمت را برای خود به انجام برسانیم و در سال های طولانی بدون نیاز به بازسازی از فضای محوطه لذت ببریم.