طراحی محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ با استفاده از چوب پلاست یکی از امکاناتی است که شرکت ایساتیس دیزاین در طراحی آن تجهیزاتی را برای شما عزیزان فراهم کرده است که می توانید با تنوع در انتخاب محصولات به سلیقه شخصی خود آن را در محوطه باغ استفاده نمایید.
محوطه سازی باغ نیز به شیوه ها و سبک های مختلفی صورت می گیرد. برای درک بهتر این موضوع توجه کنید که در طراحی باغ رستوران برای صاحب باغ داشتن آلاچیق مهم است و برای صاحبین باغ تالارها داشتن باغی برای برگزاری مراسمات جشن و عروسی بسیار مهم است. با تمامی این توضیحات، یک طراح می تواند محوطه‌سازی باغ را به سبک های مختلف شامل باغ ایرانی، باغ ویلا، باغ رستوران، باغ کوچک، باغ تالار، آتلیه باغ انجام دهد و برای تکمیل شدن فضای باغ انتخاب این پلان ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
محوطه ‌سازی باغ با استفاده از المان های کاربردی برای زیباتر کردن محوطه باغ، می توان از برخی المان ها کمک گرفت تا شکل و شمایل بهتری به آن داد. برای محوطه سازی باغ المان های بسیاری وجود دارد.
 
553
مطالب مرتبط : محوطه سازی با چوب پلاست

ایده طراحی محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ فقط ایجاد فضای سبز و آبیاری و هرس نیست بلکه محوطه سازی به ایجاد فضایی جادویی گفته می شود که در باغ و یا هر فضای سبزی ایجاد می شود وبرای زمان هایی که به استراحت می پردازیم بتوان ساعاتی از روز را دراین محیط های سر سبز و رویایی به نشستن و تماشای گل ها و گیاهان اختصاص دهیم.
در محوطه سازی برای زیبایی بیشتر از درختچه ها و گل ها و گونه های مختلف گیاهان استفاده می شود و شما می توانید با ترکیب گل ها و گونه های مختلف گیاهان منظره فوق العاده ای را در محوطه حیاط و محوطه ویلا و یا باغ ایجاد کنید.

طراحی فضای سبز

با استقاده از روف گاردن ها می توان فضای محوطه را سبز کرد و با استفاده از فلاورباکس های چوبی،می توان گل و گیاهانی را پرورش داد و از خطر پوسیدگی و و آسیب در زمان های طولانی در امان بمانند.برای اینکه فلاورباکس های چوبی ضد آب و رطوبت هستند در زمان های بارندگی از پوسیدگی و آسبب در امان می مانند. زیرسازی فضای سبز از مراحل مهم در طراحی و اجرای فضای سبز محسوب می شود. که به ایجاد یک پایه محکم و عملکردی برای گیاهان و اجزای دیگر فضای سبز کمک می‌کند. زیرسازی در واقع شامل فرآیندهایی است که برای آماده‌سازی زمین، بهبود فرایند آب دهی و آبیاری، و ایجاد ساختارهای لازم برای رشد گیاهان و استفاده بهینه از فضاها صورت می‌گیرد.می توانیم از آبشار های مصنوعی برای نمای بیشتر و خنک تر شدن فضای اطراف استفاده کرد.
با طراحی و اجرای فضای سبز باغ  می توانیم باغ را به فضایی آرام و زیبا تبدیل کنیم ، یکی از مواردی که هنگام طراحی باغ باید در نظر داشته باشیم مشخص کردن قسمتی از باغ برای داشتن فضای سبز و کاشت گل و گیاهان می باشد ، طراحی رنگ گیاهان بسیار در زیبایی باغ تاثیر دارد ، طراحی و اجرای باغ می تواند به روش های سنتی و مدرن اجرا شود ، در روش های مدرن می توانید با قرار دادن فلاور باکس ها در قسمت هایی از باغ و … جلوه زیبا تری را به باغ بدهیم ،و درروش سنتی می توانیم آلاچیق های چوبی با طرح سنگ و برکه های مصنوعی  را ایجاد کنیم.