گریل دور استخر در سیاه سنگ 

استفاده از گریل استخر یا گاتر استخر با استفاده از چوب پلاست ، سیستم هایی برای استخرهای شنا می باشد که برای استخرهای بدون سرریز بسیار مناسب هستند. از گریل استخر جهت جمع آوری آب های سرریز دور استخر، جکوزی و فضاهای ورزشی و غیره استفاده می شود.
نصب گریل استخر دور تا دور استخر، سطح آب را ثابت نگه داشته و سطح آب را سریعتر و کارآمدتر تمیز می کند.
گریل استخر و گاتر استخر ، دور تا دور استخرها و جکوزی برای جمع آوری آب سرریز شده از استخر مورد استفاده قرار می گیرند. دور تا دور استخر ها کانالی برای جمع آوری آب خارج شده از استخر به مدار تصفیه ایجاد می شود که بر روی کانال ها از گریل یا گاتر استخر استفاده می کنیم. گریل ، معمولا از جنس پی وی سی یا پلی پروپیلن ساخته می شود و با توجه به اندازه کانال اطراف استخر و ابعاد استخر از گریل تک پین ، دو پین و سه پین استفاده می شود.
در گذشته کانال های زیر گریل را با سنگ می ساختند ، اما امروزه گاتر با آبراه های پیش ساخته‌ با عمق‌های‌ متفاوت وجود دارد که به جای گریل می توان از آنها استفاده کرد. در استخرهایی که کانال در اطراف استخر حفر نشده و نیاز به یک سیستم سرریز می باشد، می توان از گاتر که خود دارای جوب آب است استفاده کرد.

553

مطالب مرتبط : چوب پلاست دور استخر

انواع گریل استخری در سیاه سنگ

مدل های مختلفی از این گریل در بازار سیاه سنگ موجود است که با توجه به نیاز پروژه از میان آنها گریل مورد نظرتان را انتخاب می کنید. گریلها می توانند از نظر جنس، ابعاد، شکل ظاهری، کاربرد و غیره دسته بندی شوند. گریل های استخری می‌توانند بدون گاتر پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرند. همچنین از مدلهای صنعتی یا گریلهای فلزی می توان در فضاهایی مثل پارکینگ استفاده نمود.
از انواع گریل های دور استخر می توان به گریل استخری با طرح آجدار، گریل استخری با طرح استپدار، گریل استخری با طرح فنری ، گریل استخری با طرح موج دار ، گریل استخری با بدنه  اشاره کرد.
گریل های استخری عرض کم تک پین هستند و گریل هایی که عرض بیشتری دارند دوپین سه پین و چهار پین هستند.
جنس ای بی اس نیز قیمت پایین تری نسبت به انواع دیگر گریل دارد و در استخرهای عمومی بیشتر استفاده میشود که صرفه اقتصادی برای سازندگان استخر در اولویت است.
برای اینکه انتخاب مناسبی از این محصول داشته باشیم باید به عواملی مانند ابعاد استخر و میزان سرریز آب استخر توجه کرد. امروزه بسیاری از مهندسان ساختمان گریل استخری با جنس استیل هم استفاده میکنند زیرا معتقند علاوه بر زیبایی و دکوراتیو بودن مقاومت و طول عمر بالاتری نیز دارد.

ابعاد گریل دور استخر در سیاه سنگ

کمترین عرض گریل استخر 14 سانتی متر و بیشترین عرض آن 30 سانتی‌متر است که البته ابعاد این گریل ها استاندارد می باشد وبا توجه به کاربرد ان در مصارف مختلف با توجه به ابعاد دور استخر گریل های دو راستخر را هم طراحی و تنظیم می کنند.ابعاد گریل‌ دور استخر به میزان دبی آب مربوط است که می‌توانید با تماس با مشاورین ما ابعاد گریل متناسب با استخر شما را محاسبه می‌کنند.

نحوه اجرای گریل دور استخر در سیاه سنگ

 باید توجه داشت که با توجه به نوع کاربری عمق و عرض کانال جهت نصب گریل استخر درنظر گرفته شود.کانال جهت نصب گریل استخر هم به صورت کانال آماده از جنس پلاستیک در بازار موجود است هم میتوان کانال مورد نظر را با مصالح ساخته و نهایتا روی آن را کاشی کرد.البته در مورد استخر با توجه به مسایل فنی بهتر است که کانال مورد نظر در محل و با کاشی ساخته شود.