گریل دور استخر در صفادشت

گریل استخر و گاتر استخر با چوب پلاست در صفادشت ، دور تا دور استخرها و جکوزی برای جمع آوری آب سرریز شده از استخر مورد استفاده قرار می گیرند. دور تا دور استخر ها کانالی برای جمع آوری آب خارج شده از استخر به مدار تصفیه ایجاد می شود که بر روی کانال ها از گریل یا گاتر استخر استفاده می کنیم. گریل ، معمولا از جنس پی وی سی یا پلی پروپیلن ساخته می شود و با توجه به اندازه کانال اطراف استخر و ابعاد استخر از گریل تک پین ، دو پین و سه پین استفاده می شود.
در گذشته کانال های زیر گریل را با سنگ می ساختند ، اما امروزه گاتر با آبراه های پیش ساخته‌ با عمق‌های‌ متفاوت وجود دارد که به جای گریل می توان از آنها استفاده کرد. در استخرهایی که کانال در اطراف استخر حفر نشده و نیاز به یک سیستم سرریز می باشد، می توان از گاتر که خود دارای جوب آب است استفاده کرد که در شهر صفا دشت این موضوع امکان پذیر می باشد.

553

مطالب مرتبط : چوب پلاست دور استخر

کانال گریل استخر در صفادشت

گریلها می توانند از نظر جنس، ابعاد، شکل ظاهری، کاربرد و … دسته بندی شوند. گریلهای استخری می‌توانند با یا بدون گاتر پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرند. همچنین از مدلهای صنعتی یا گریلهای فلزی می توان در فضاهایی مثل پارکینگ نیز استفاده نمود. البته باید در نظر داشت در مواردی که بخواهیم از گریل در فضایی استفاده کنیم که احتمال عبور اتومبیل وجود داشته باشد، حتماً می بایست گریل را همراه با کانال پیش ساخته مورد استفاده قرار دهیم. در این حالت گریلها به بدنه ی کانال توسط پیچ و لاکینگ فیکس می شوند و همین امر از آسیب دیدن گریل یا سنگ اطراف آن در اثر ضربه و عبور اتومبیل، جلوگیری می کند.

اجرای گریل دور استخر در صفا دشت

یک گریل برای سازه استخر شنا در صفادشت، با قرار دادن چندین میله گریل در یک موقعیت مرتفع بالای ناودان که موازی با لبه استخر است از جمله هر گونه انحنا ساخته می شود.میله های گریل از انحنای لبه استخر پیروی می کنند. هنگامی که در موقعیت بالایی قرار می گیرد، تعدادی از میله های گریل موازی به هم چسبیده می شود و یک سوراخ از طریق تمام میله های گریل موازی حفر می شود.یک پیچ نگهدارنده از طریق تمام میله های گریل از جمله انحنای لبه استخر قرار می گیرد و پیچ ها در آن بسته می شوند.

انواع گریل استخری در صفادشت

از انواع گریل استخری می توان به گریل استخر استیل، گریل استخری پلی پروپیلن ، گریل استخری یو پی وی سی و گریل ای بی اس می توان اشاره کرد.
در مواردی که طراحی معماری فضای استخر یک درپوش فلزی را به جای گریلهای معمول پلاستیکی طلب کند، می توانیم از گریل استخر استیل استفاده کنیم. این گریلها به صورت پیش ساخته و سفارشی موجودند و با سایزهای مختلف متناسب با ابعاد استخر و کانال دور آن تولید می شوند. این نوع گریل می تواند با یا بدون گاتر پیش ساخته مورد استفاده قرار گیرد. قطعات گریلهای استخری استیل 1 متری می باشد که در طول دلخواه نصب می شوند.
گریل های یو پی وی سی از مقاومت بالاتری نسبت به گریل های ای بی اس وپلی پروپیلن برخوردار می باشد.

ابعاد گریل دور استخر

باید به عمق و عرض کانال و جهت نصب گریل توجه شود. چرا که هم به صورت آماده از جنس پلاستیک و هم با مصالح ساخته می‌شوند. البته در رابطه با استخر با در نظر گرفتن مسائل فنی بهتر است که کانال مورد نظر با کاشی ساخته شود.در نظر داشته باشید گریل‌های استخری می‌توانند بدون گاتر پیش ساخته یا با گاتر مورد استفاده قرار بگیرند.ابعاد گریل بستگی به طول و عرض استخر و شدت جریان آب دارد. معمولاً برای استخرهای مسکونی از عرض 10، 13 و در نهایت 20 سانتی‌متر استفاده می‌شود. ضمن این که برای استخرهای عمومی از عرض 20 الی 30 سانت استفاده می‌شود.