نحوه نصب چوب پلاست کف

نحوه نصب چوب پلاست کف از اقدامات مهمی است که در مجموعه برنا چوب مورد نظر کرفته شده ات و فعالیت های چشم گیری در این زمینه انجام شده است. برای نصب چوب پلاست کف باید طبق اصول خاص جلو برویم تا در زمانی که بر روی چوب پلاست قرار گرفته ایم از جا به جایی آن جلوگیری نماییم. زیرسازه  های پلاستیکی چوب پلاس کف که بصورت فشاری در کنار یکدیگر قرار می گیرند از آسان ترین  سیستمهای های نصب می باشند. آنچه در این روش باید در ابتدا مورد توجه قرار گیرد کف سازی زیر تایل های چوب پلاست است.کف سازی زیر تایل ها هر چقدر تراز و صاف باشد در نصب تراز تایل ها، کمک بسزایی می کند.فرمهای خاص زیر سازه های پلاستیکی می تواند به تنوع شکل دک های چوب پلاست کمک کند. کارهای چوبی که معمولا در محدوده قابل دید نصب می گردند بسیار لازم است که کمترین خطا را در اجرا داشته باشند.بنابراین بهترین راه برای کنترل کیفیت استفاده از قطعات جانبی است.

553

زیرسازی چوب پلاست

در مراحل زیر سازی چوب پلاست ،با استفاده از زهکشی مناسب می توانیم برای مدت زمان طولانی از آن استفاده نماییم.زیر سازی چوب پلاست با  قرار دادن قوطی ها ی فلزی انجام می گیرد. به طوری که پروفیل های چوب پلاست در قطعات و سوراخ های معین قرار بگیرند و در کنار هم متصل شوند،اما هرگز به هم نچسبند.
استفاده از قوطی های فلزی مزایایی دارد: 

  • باعث بالا رفتن سرعت اجرای زیرسازی می شود.
  • بدون نیاز به اسسوری های مختلف تراز بندی منظم بین پروفیل های چوب پلاست برقرار می شود و باعث بالانس و تعادل چوب پلاست می شود.
  • از استحکام همیشگی پروفیل های چوب پلاست مطمئن شویم که هیچگاه چوب پلاست ریزش نمی کند. 

مراحل نصب چوب پلاست

به دو روش عملیات نصب صورت می گیرد .اولین روش ،روش موزاییکی یا پلاستیکی  می باشد.دومین روش ،روش فلزی می باشدکه در عنوان قبل کامل توضیح داده شد.
بعد از اتمام مراحل زیرسازی، پروفیل های هر منطقه برش داده شده و در جای خود قرار می گیرند.این پروفیل ها توسط بست هایی به نام کلیپس بر روی زیرسازی محکم می شوند. این کلیپس ها باعث می شوند که هر پروفیلی را در آینده براحتی از محل خود بتوان جا به جا کرد. کلیپس ها به دو شکل پلیمری و فلزی موجود هستند که باعث فیکس شدن پروفیل و تنظیم فاصله بین پروفیل ها می شوند
در هنگام نصب پروفیل ها رعایت فاصله عرضی و طولی بین هر پروفیل مهم است. حداکثر فاصله عرضی بین هر پروفیل چوب پلاستیک که کنار هم قرار می گیرد.، 6 میل است.حداکثر فاصله طولی از راس بین هر پروفیل نیز 3 تا 6 میل است.این فواصل برای کنترل انبساط طولی و عرضی پروفیل ها در آب و هوای مختلف است.این فاصله های پروفیل های چوب پلاست استاندارد می باشند.

نحوه نصب پارکت

جهت این کار نصاب پارکت چوبی اقدامات خاصی را باید انجام دهد از جمله خرید ابزار نصب پارکت که از اقدامات اولیه به حساب می آید.
 مراحل نصب پارکت به شرح زیر می باشد :

  • در ابتدا زیر سازی باید انجام شود تا پستی و بلندی ها کاملا گرفته شود و سطح یکدست و کاملا صاف شود. 
  • سپس کف را باید با فوم مخصوص بپوشانید تا عایق و در واقع نوعی پوشش محافظ برای سطح پارکت شود.
  • بر روی سطح کف باید مقداری چسب پارکت ریخته شود تا آماده چسباندن قطعات بر روی آن شود. 
  • تایل های پارکت چوبی یک به یک از بسته های مخصوص باز شده و به دقت و به آرامی در کنار هم گذاشته و درز کناره های آنها را با چسب به هم می چسبانند.
  • پس از نصب، گرد و خاک از سطح کفپوش پارکت پاک شده و به آرامی تمیز شود.
  • نصاب در این مرحله باید صاف و یکدست بودن سطح کفپوش را به دقت بررسی کند و در صورت نیاز با استفاده از لاک مخصوص پارکت و یا سنباده، درزها و سوراخ هایی که ممکن است لابلای تایل ها بر جای مانده باشد را بگیرد.
  • در نهایت پس از خشک شدن چسب و سفت شدن تایل ها سر جای خود، در صورت نیاز سطح کفپوش پولیش زده شود.

قیمت نصب چوب پلاست

قیمت نصب چوب پلاست کف بسته به عوامل متفاوتی می تواند متغیر باشد.مواردی مثل زمان زیر سازی چوب پلاست کف ، دستمزد نصب چوب پلاست توسط نصاب، کیفیت متریال به کار رفته و.. همگی در تعیین قیمت گذاری چوب پلاست کف تاثیر گذار هستند.
قبل از نصب چوب پلاست کف باید دقت شود تا عملیات زیر سازی  به خوبی با استفاده از قرار گیری قوطی های فلزی بر زیر پایه های چوب پلاست از جابه جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری شود.