اجرای چوب نما داخلی

اجرای چوب در نمای ساختمان از ویژگی های بارزی برخوردار است که همان طور که در متون قبل اشاره کردیم می دانیم که چوب پلاست نما و چوب ترمو  در نمای ساختمان دو متریال مقاوم و با دوام در برابر رطوبت و حرارت می باشد که امروزه بسیار بیشتر از سایر مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد زیرا هم از قیمت ارزان و مقرون به صرفه برخوردار می باشد و هم اینکه فضای داخل و بیرون ساختمان را در جلوه نمایی زیبا می کند.برای افرادی که به طرح چوب علاقه مند هستند چوب نما داخلی گزینه مناسبی می باشد.
همچنین در نمای داخل ساختمان از ستون های چوبی استفاده می شود که باید با زیرسازی های قوی مورد استفاده قرار بگیرد و مستلزم این است که زهکشی مناسب برای پایه های ساختمان انجام بگیرد.
با استفاده از قوطی های فلزی که بر زیر چوب پلاست قرار می کیرد از جابه جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری به عمل می آید و باعث می شود تا در سال های طولانی استوار و پار برجا بدون نیاز به بازسازی قرار داشته باشد.

553

نمای ساختمان ویلایی کوچک

انتخاب نمای مناسب برای ساختمان ویلایی کوچک ایرانی به عوامل مختلفی مانند سبک معماری ساختمان، بودجه‌ی ساخت و ساز، شرایط آب و هوایی منطقه و سلیقه‌ی شخصی مالک بستگی دارد.
از انواع چوب در نمای ساختمان می توان به چوب پلاست و چوب ترمو اشاره کرد که بیشتر مصالح ساختمانی بتنی و سیمانی مورد استفاده قرار می گیرد و به خاطر اینکه چوب ترمو نمای زیبا تر  و خاص تری به نمای ساختمان می بخشد بیشتر از سایر مصالح ساختمانی  محبوب و مورد طرفدار واقع شده است.حتی از چوب ترمو در دکوراسیون داخلی ساختمان هم استفاده می شود تا این سازگاری با نمای داخل ساختمان بیشتر از قبل برقرار شود.چوب ترمو به خاطر اینکه از حرارت ساخته شده است رسانای مناسبی برای رطوبت و حرارت می باشد و در زمان وقوع اشتعال زایی آتش و حرارت را از خود دور می کند.

قیمت نمای چوبی ویلا

به خاطر اینکه از چوب ترمو بیشتر از انواع دیگر مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار می گیردچوب ترمو مانند چوب پلاست از قیمت پایین تر و ارزان تر برخوردار می باشد و هرچه از متریالبا کیفیت تر و با دوام تر ببرای ساختمان استفاده شود بر قیمت نهایی آن افزوده خواهد شد. معماران و مهندسان در نمای داخلی ساختمان برای سقف ها و کف های ساختمان نیز از چوب پلاست و چوب ترمو استفاده می کنند

استفاده از چوب در نمای ساختمان

استفاده از چوب بیشتر از سایر متریال دیگر امروزه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. چوب پلاست چوب فراوری شده از نفوذ حشرات و موریانه ها وسوسک ها به شدت جلوگیری می کند و به خاطر اینکه چوب ترمو منبع تغذیه مناسب برای سوسک ها به شما نمی رود در نتیجه از خوردگی و پوسیدگی نمای ساختمان جلوگیری می کند.چوب به عنوان یک متریال زیبا ، گرم و صمیمی شناخته میشود که در صنعت ساختمان سازی از آن در بخش های مختلفی استفاده می شود یکی از این موارد استفاده از چوب در نمای ساختمانی است . برای استفاده از چوب در بازسازی نما باید از چوب های مخصوص نما و یا همان ترمووود استفاده کنید .
به این دلیل که این چوب ها در نما در مجاورت مستقیم با شرایط مختلف جوی و نوسانات دمایی قرار دارند باید از مقاومت بالایی برخوردار باشند . چوب های نما و یا همان چوب های ترموود با توجه به فرایند هایی که بر روی آنها صورت می پذیرد مقاومت و استحکام خوبی را می پذیرند و می توان از آنها برای طراحی و اجرای نماهای ساختمانی استفاده کرد.

نمای داخلی ساختمان

نمای داخلی ساختمان مانند نمای بیرونی ان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که می توان از متریال چوبی باکیفیت برای دوام و ماندگاری ساختمان استفاده کرد.ستون های چوبی داخل ساختمان را با چوب ترمو می سازند تا در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی داشته باشند.فقط باید دقت داشت تا قبل از نصب چوب نمای داخل ساختمان با استفاده از قوطی های فلزی که بر زیر چوب پلاست قرار می گیرند از جابه جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری به عمل می آید و باعث می شود تا در سال های طولانی استوار و پار برجا بدون نیاز به بازسازی قرار داشته باشد.