اجرای چوب پلاست نما

از چوب پلاست نما به دلیل وزن کم و سبک بودن به‌عنوان سقف استفاده می‌کنند. تنوع رنگ و همچنین داشتن ابعاد مختلف باعث شده که استفاده از این پروفیل برای سقف بسیار جذاب باشد.
زمانی که مواد اولیه ساخت چوب پلاست با یکدیگر ترکیب شدند، در قالبی ریخته شده و خشک می‌شوند. پس از اینکه این فرآیند خشک شدن پایان یافت، حال نوبت این است که تغییراتی در ظاهر آن ایجاد شود تا در نهایت یک چوب پلاستیک با کیفیت و زیبا داشته باشیم. اغلب افراد از این کامپوزیت برای طراحی مدرن ساختمان خود بهره می‌برند. می‌توان از چوب پلاست در نمای خارجی و داخلی ساختمان استفاده کرد. مسلماً چوب پلاستی که برای فضای بیرونی استفاده می‌شود ویژگی‌های بیشتری نسبت به چوب پلاست معمولی دارد و آن هم ضد آب بودن این کامپوزیت پلاستیکی است.

553

قیمت نمای چوب پلاست

قیمت نمای چوب پلاست بسته به متراز و کیفیت پروفیل چوب پلاست متفاوت است. به طور کلی قیمت چوب نما از قیمت سایر مصالح ساختمانی ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد.چوب پلاستیک که در دسته مصالح کامپوزیتی قرار می گیرد یک مصالح ترکیبی از چوب طبیعی و فیبر پلاستیکی است. خاک اره حاصله از فیبرهای پر کننده مانند پوست بادام زمینی، ساقه نیشکر یا بامبو با پودر پلاستیکی حاصل از موادی مانند پلی اتیلن، پلی وینیل کلراید،  پلی پروپیلن و آکریلونیتریل بوتادین استایرن ترکیب شده و این محصول را به وجود می آورد. در حالی که این مواد با یکدیگر ترکیب می شوند، قالب بندی نیز می شوند تا ضخامت مورد نیاز حاصل شود.نصب چوب پلاست باید زمانی آغاز شود که تمام امور ساختمانی به پایان رسیده باشد و در اجرا و نصب چوب پلاست تداخلی وجود نداشته باشد . زمانی که انجام عملیات زیرسازی را شروع می کنید باید سطح زیرین کار را در هر دو جهت عمودی و افقی تراز نمایید . در صورتی که قصد انجام زیر سازی آهنی را دارید بهتر است سبک اجرا شود.

زیرسازی چوب پلاست

قبل از عملیات نصب باید زیر سازی ساختمان با استفاده از قوطی های فلزی انجام بگیرد تا از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری شود. 
پروفیل های چوب پلاست با استفاده از بست های مخصوص روی زیرسازی محکم می شوند . بست ها این امکان را به شما می دهند که در آینده بتوانید چوب پلاست را بدون هیچ گونه آسیب دیدگی از جای خود بردارید . بست ها با توجه به شرکت سازنده ، شکل ها و جنس های مختلفی دارند . در عین حال کاربرد همه آن ها فیکس چوب پلاست بر روی زیر سازی می باشد.
هرچه در زیر سازی ساختمان از متریال با کیفیت تر استفاده شود در نتیجه ماندگاری و قدمت ساختمان در سال های بعدی بیشتر خواهد بود.زیرسازی به منظور آماده سازی بستر کار برای نصب چوب پلاست می باشد . به منظور زیرسازی باید از پروفیل های چوبی ، فلزی و یا پروفیل های مخصوص چوب پلاست استفاده نمایید.

قیمت نصب چوب پلاست

قیمت نصب چوب پلاست به پارامتر های مختلفی بستگی دارد که کیفیت متریال به کار رفته در آن و جنس چوب نما می تواند بر قیمت نهایی چوب نما در پروژه های ساختمانی موثر باشد.مواد اولیه تأثیر مستقیم بر قیمت چوب پلاست دارد. مواد اولیه اصلی پلی‌اتیلن و پلی پرویی نیل است و هرچقدر این مواد باکیفیت و مرغوب‌تر باشند قیمت نیز افزایشی خواهد بود. توجه کنید که برخی از مواد چوب پلاست واردانی بوده و با تغییر قیمت ارز افزایش و کاهش می‌یابد.چوب پلاست نما از سایر مصالح و متریال ساختمانی مانند بتن و سیمان از قیمت ارزان تر برخوردار است.برای همین این روزها معماران و سازندگان با تمایل بیشتری از این متریال استفاده می کنند.