استخر سرپوشیده

محیط استخرسرپوشیده، نیاز به متریالی  مانند چوب ترمو و چوب پلاست دارد که در برابر رطوبت بالا یا نفوذ آب، از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار باشد. چوب پلاست شاید بهترین انتخاب شما برای این محیط است. محصولات چوب پلاست ویژگی‌های منحصر بفردی دارند که باعث شده در زمینه‌های متعدد مورد استفاده قرار گیرند. این متریال در برابر هرگونه عوامل فیزیکی محیطی که تهدید کننده اساسی برای سایر محصولات به شمار می‌آیند، از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.
در بعضی مکان ها از استخر سرپوشیده استفاده می شودتا هم فضای گرم تری برای شنا داشته باشیم  وهم در زمان بارندگی از خیس شدن و پر شدن فضای استخر جلوگیری شود.بیشتر در زمان هایی که سونا و جکوزی قرار است ساخته شود از مکان های سرپوشیده استفاده می شود

553

مطالب مرتبط : چوب پلاست دور استخر

استخر سرپوشیده ویلایی

استخر سرپوشیده و لاکچری ، امروزه استخرها در منازل و ویلا ها مورد استقبال زیادی قرار گرفته اند که شما میتوانید به راحتی با توجه به مساحت مورد نظر استخری با ابعاد و شکل های متفاوت برای ویلا یا منزل خود انتخاب کنید .در این میان استخر مستطیلی از همه محبوب تر است دلیل این امر نیز به خاطر هزینه کمتر و هم اینکه فضای زیادی از حیاط اصلی یا حیاط خلوت خانه اشغال نمی کند همچنین استخر های مستطیلی به دلیل خواص بودن طراحی قابل تطبیق با هر نوع معماری ساختمان هستند.
در اکثر خانه های ویلایی که امکان فضای استخر وجود دارد و می توان استخر ها را در مکان سربسته تعبیه کرد باید دقت شود تا قبل از طراحی و اجرای ان تمام وقایع احتمالی کاملا مورد توجه قرار بگیرد تا به ایده آلا ترین شکل ممکن بتوان استخر سرپوشیده را با المان های تازه ساخت. 

طراحی استخر سرپوشیده

اگرچه روش‌های مختلفی برای ساخت استخرهای سرپوشیده در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف وجود دارد، اما اینکه بدانید کدام نوع جنس استخرهای سرپوشیده برای شما گزینه مناسب‌تری است نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.قبل از طراحی استخر های سرپوشیده باید از میزان اکسیژن موجود در ان محوطه اطلاعات کافی کسب نماییم.
جنس‌های متنوعی برای ساخت استخرهای سرپوشیده مورد استفاده قرار می‌گیرند که از جمله آن‌ها می‌توان به بتن، فایبرگلاس، چوب و وینیل اشاره کرد. بدیهی است که هر یک از این جنس‌ها می‌توانند کارایی قابل قبولی داشته باشند که به عنوان یک متریال برای ساخت استخرهای سرپوشیده استفاده می‌شوند.برای داشتن استخر سرپوشیده ویلایی که مجهز و با کیفیت احداث شده باشد، نیاز است که به تمامی جزئیات دقت شود تا استخر به بهترین شکل مورد نظر اجرا گردد؛ در واقع اجرای استخر در فضای داخلی خانه نیازمند تمهیدات زیادی می باشد.

نگهداری استخر سرپوشیده

نگهداری استخر سرپوشیده نیاز به رعایت نکات اصولی می باشد تا بتوان در سال های طولانی تری از آن به خوبی بهره مند شد. یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در نگهداری استخر سرپوشیده با آن مواجه می شوند، وجود جلبک در استخر خود است. در این زمان بدون شک به سراغ جاروهای رباتیک برای از بین بردن آن ها می روند. اما باید گفت که این جارو ها نه تنها قیمت بالایی دارند، بلکه به مرور زمان نیز صدمه دیده و از کار خواهند افتاد.
پس می توان با عملیات عایق کاری و استفاده از مواد از بین رونده حشرات و قارچ ها در کف اتخر استفاده کرد اما به شرطی که مطمئن باشیم تا جسم و چشم های ما آسیب نمی بیند.زیرا،در صورت بالا بودن میزان پی اچ، باعث مشکلاتی از قبیل سوزاندن چشم و حساسیت های پوستی در شناگران می شود. اگر هم از حد نصاب پایین تر باشد، به خوبی آب استخر را تمیز نمی کند و نمی تواند آن نتیجه دلخواه را به شما بدهد.