محوطه سازی با چوب پلاست

محوطه سازی با چوب پلاست در ساختمان در پروژه های قبلی چوب پلاست مرسوم بوده است.به خاطر وزن بک چوب پلاست و حمل و نقل راحت آن اکثرا در اطراف ساختمان بهره برداری می شود.
از کاربرد های چوب پلاست در محوطه سازی ساختمان، می توان به استفاده چوب پلاست در باغ ، فضای طبیعت و محوطه پارکینگ و راه پله ها اشاره کرد.
چوب پلاستی که در محوطه باغ به کار برده می شود، مزایای مثبتی برای طبیعت دارد مثلا در برابر آب و رطوبت و سرما زدگی مقاومت بالایی دارد.
و در فصل گرما در اثر بالا رفتن درجه هوا و در فصل تابستان که تابش نور خورشید مستقیم و شدت زیادی دارد،شکل ظاهری چوب پلاست حفظ شود و دچار دفرمه شدن نشود.
همچنین چوب پلاستی که در محوطه پارکینگ استفاده می شود،با وجود تردد ماشین ها و زیاد بودن دود اگزوز در آن فضا،نقش چوب پلاست در این مورد نقش برجسته و پر اهمیتی است.زیرا با دود کردن اگزوز های ماشین که حاوی تولید گرمای فراوانی است از چوب پلاست به کار برده شده در محوطه پارکینک محافظت می شود و چون عایق خوبی برای گرما است در مقابل شرایط سخت گرمایی دوام زیادی دارد بدون آسیب رسیدن به بدنه ساختار پارکینگ می باشد. همچنین هزینه های تعمیری پارکینگ را کاهش می دهد و در صرف نکردن هزینه های بالا برای باز سازی کمک بزرگی می شود.
 
553
 

محوطه سازی حیاط

در بعضی حیاط های باغ ویلا های بزرگ با توجه به ابعاد و متراژ باغ ویلا امکان راه اندازی آبشار نما وجود دارد.
محوطه سازی حیاط،در جلوه بخشیدن و استفاده از آبشار های که جنس دورپوش آنها از چوب پلاست است و چون آبشار این ویژگی را دارد که موقع فوران،جریان آب را به  بالا و بیرون فضا انتقال دهد ،لذا اهمیت فراوانی دارد که جنس چوب پلاست ما ضد آب باشد تا در برابر فروپاشی آبشار به بیرون از محوطه حیاط مقاوم باشد و حتی موقع لمس آب با چوب پلاست محوطه دور پوش حیاط چوب پلاست دچار رطوبت زدگی و پوسیدگی نشود.

اجرای محوطه سازی با چوب پلاست

اجرای محوطه سازی با چوب پلاست بسیار اهمیت دارد،اینکه بدانیم با چه متریالی چوب پلاست با کیفیت و عالی تولید کنیم تا دوام بالایی در سال های دور داشته باشد. زیرا اگر در انتخاب پروفیل و مواد ساخته  شده چوب پلاست دقت به عمل نیاوریم و بخواهیم از هر متریال بی کیفیتی استفاده کنیم هزینه و ساخت دوباره چوب پلاست برای ما دوباره کاری می شود که اصلا از نظر قیمتی به صرفه نخواهد بود.
پس برای اجرای خوب یک پروژه عالی با کیفیت بالا در محوطه سازی فضای ، چوب پلاستی استفاده می کنیم که با دوام باشد و در برابر عوامل آب و هوایی سخت و پایدار باشد. 

محوطه سازی باغ 

محوطه سازی باغ  با چوب حس و حال و آرامش فوق العاده ای در نگاه افراد ایجاد می کند.حالا چون چوب پلاست از چوب طبیعی مقاوم تر است،علاوه بر اینکه به خاطر ظاهر چوبی اش شکیل تر به نظر می آید در صرفه هزینه هم اقتصادی تر به شمار می رود.

کاربرد چوب پلاست در محوطه سازی

چون چوب پلاست را با چوب یا فایبرگلاس ترکیب می کنند مزایای خاص و ویژه تری نسبت به دیگر مصالح ساختمانی دارد. یکی از کاربرد های چوب پلاست در محوطه سازی این است که برای ساخت نرده است  که باعث ایمن سازی خانه می شود تا از بروز خطرات پرت شدن افراد و تلفات جانی جلوگیری کند. همچنین در جلوه بخشیدن به تراس خانه ها کمک می کند و ساختمان را محکم تر و ایمن تر  بسازد.