نما ساختمان مدرن

امروزه  ساختمان مدرن با استفاده از چوب پلاست نما به عنوان یکی از اقدامات و فعالیت مهمی است که مجموعه ایساتیس دیزاین طی فعالیت خود به مدت 20 سال توانسته است تا متریال پر کاربرد برای ساختمان های آپارتمانی فراهم آورد.
در زمان های گذشته ویو و نمای ساختمان را با استفاده از مصالح سیمانی و بتنی می ساختند که از هزینه های سرسام آور برخوردار بودند.اما امروزه چوب پلاست و چوب ترمو جایگزین این متریال و مصالح شدند و باعث شد تا در صرفه هزینه ها و بودجه ها به طرز عجیبی صرفه جویی شود.
چوب پلاست و چوب ترمو رسانای خوبی برای گرما و حرارت می باشند و در زمان اشتعال زایی از نفوذ آتش به داخل ساختمان جلو گیری می کند. نمای بیرونی ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و باید با زیر سازی های مناسب ، مقاومت و استواری ساختمان ها را بالا برد.زیرسازی ساختمان با استفاده از قوطی های فلزی صورت می گیرد که از جابه جایی پروفیل های چوب پلاست جلو گیری می کند و باعث می شود تا در زمان وقوع زلزله ساختمان محکم و پابرجا باقی بماند.

553

طراحی نما ساختمان مدرن

تفاوت های اصلی طراحی نمای مدرن با نمای کلاسیک بسیار زیاد است. برخلاف نظر بسیاری از افراد یک نما بسیار بیشتر از یک پوسته محافظ برای یک ساختمان است. در واقع طراحی نمای ساختمان نه تنها خود ساختمان را مشخص می کند، بلکه بر محیط شهری نیز تأثیر می گذارد و مهم تر آنکه طراحی نمای ساختمان با استانداردهای رو به رشد برای ساخت و ساز، با مقررات محلی و مقررات ملی مطابقت داشته باشد و در کنار همه این موارد باید با نیازهای مشتری برای نگهداری، زیبایی شناسی و پایداری مطابقت داشته باشد.
یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی نمای مدرن، سادگی در تزیینات است. برخلاف نمای کلاسیک که توجه زیادی به جزئیات و تجملات دارد، در نمای مدرن اصل سادگی در عین زیبایی اهمیت بیشتری دارد. ارتباط بین فضاهای داخلی و بیرونی در ساختمان‌های مدرن، ارتباطی تنگاتنگ است. با استفاده از شیشه‌های بزرگ و به کمک نور طبیعی بخش زیادی از روشنایی ساختمان مدرن از طریق نور روز تامین می‌شود.
 در نمای مدرن از پنجره‌های عمودی و افقی به نحو گسترده از کف تا سقف استفاده می‌شود تا نور طبیعی به عمق فضاهای خانه وارد شود.همانطور که نمای بیرن ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد استواری و جلوه نمای داخل ساختمان هم از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و باید با ستون های چوبی محکم و استوار بتوان  ساختمان را در زمان های طولانی پا برجا نگه داشت.

بهترین نما برای ساختمان مدرن

در حال حاضر بهترین نما برای ساختمان استفاده از چوب ترمو می باشد که نسبت به سایر مصالح ساختمانی از مقاومت بیشتری برخوردار است و هزینه های پایین و مقرون به صرفه آن باعث شده تا بسیاری از مهندسان و معماران برای طراحی پروژه های ساختمانی به سمت چوب ترمو و چوب پلاست بپیوندند. چوب پلاست و چوب ترمو عایق خوبی برای رطوبت  حرارت هستند برای همیین جز متریال مناسب برای ساختمان سازی به شمار می رود.

 مدل نما ساختمان مدرن

طراحی نمای مدرن از مسائلی است که مورد توجه اکثریت افراد قرار گرفته است و سعی می کنند نمای ساختمان مدرن را در اولویت خود برای خرید یک ساختمان قرار دهند که واقعا انتخاب بی نظیری است. اگر به ساختمان های دور رو اطراف خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که هر کدام نمای خاص خود را دارند. نمایی که منطبق بر استانداردهای شهری و زیباسازی است. حال یک طراح نما با به کارگیری محصولات نوین و خلق ایده‌های جذاب در اجرای نمای ساختمان به صورتی متفاوت دست به طراحی نمای مدرن می‌زند و یک نمای خاص و متفاوتی را بسته به نوع کاربری ساختمان را می‌سازد.
در سبک طراحی نمای مدرن از جدیدترین متریال‌هایی که منطبق بر قواعد و قوانین طراحی نمای مدرن است، استفاده می شود. دراین طراحی زوایا و خطوط عمودی و افقی خاص در همه جای نما به چشم می‌خورد.