آلاچیق مدرن

آلاچیق مدرن، نوعی از آلاچیق چوب پلاست است که اشکال منتظمی ندارد و با متریالی نوین ساخته می شود. پیرو علاقمندی معماران و سازندگان به سبک مدرن معماری، این مدل از آلاچیق ها بسیار پرطرفدار شده اند و در هماهنگی کامل با محوطه و نمای ساختمان های مدرن می باشند که معمولا در روف گاردن، حیاط ویلاها و غیره اجرا می شوند.
امروزه پرگولا ها در مکان های سرباز به عنوان یکی از مدرن ترین انواع الاچیق ها به شمار می رود.
برخی از افراد برای اشاره به پرگولا از لفظ آلاچیق پرگولا استفاده می‌کنند. ممکن است در نگاه اول آلاچیق و پرگولا مشابه یکدیگر باشند،‌ اما پرگولا از نظر سقف، نسبت سایه به آفتاب، معماری و هدف از طراحی با آلاچیق متفاوت است. سقف پرگولا باز و مشبک بوده ولی سقف آلاچیق گرد، بسته و محکم است. پرگولا نور آفتاب بیشتری را از خود عبور می‌دهد ولی آلاچیق سایبان کامل ایجاد می‌کند. همچنین پرگولا را می‌توان به سازه‌های دیگری متصل کرد ولی آلاچیق‌ها ساختار مستقلی دارند.

553

آلاچیق مدرن پشت بام 

آلاچیق پشت بام به عنوان یکی از سازه های جذاب و پرکاربرد برای پشت بام بسیار محبوب و پرطرفدار است و هر کسی که قصد ساخت بام سبز را دارد به سمت طراحی آلاچیق پشت بام می رود.برای اینکه بتوانید نمای مدرنی از الاچیق های چوبی داشته باشید می توانید با استفاده از متد های جدید و امروزی برای پیاده سازی آن اقدام نمایید.
ویژگی برجسته ای که آلاچیق مدرن دارد ای است که به خاطر متریال مقاوم از نفوذ آبا باران به داخل الاچیق جلوگیری می کند.آلاچیق مدرن، یکی از زیباترین و جذاب ترین سبک ها است که برای پشت بام بسیار انتخاب مناسبی است زیرا این نوع آلاچیق به صورت باز، نیمه باز و بسته ساخته می شود و می تواند توسط یک متریال یا ترکیبی از متریال ساخته شود بنابراین در انتخاب این مورد کاملا آزاد هستید.

طرح های آلاچیق مدرن

 طرح آلاچیق پشت بام با متریال چوبی هم ارزان تر است و هم به راحتی طراحی و اجرا می شود بنابراین اگر به دنبال یک آلاچیق ارزان قیمت هستید بهتر است به سمت نمونه چوبی آن بروید.
آلاچیق های مدرن می تواند با طرح های زیبا و البته خلاقانه با استفاده از مبلمان های چوبی و سلطنتی پیاده سازی شود و هم چنین می توان از شومینه های چوبی زیبا در محوطه الاچیق استفاده شود تا در فصول سرد سال از سرما جلوگیری شود.
سازه یا قابی چوبی که در زیر سقفی از جنس چوب قرار گرفته و نمایی دوستانه و زیبا را به محیط می بخشد. این آلاچیق می تواند فقط از چوب یا از ترکیب چوب و فلز، چوب یا شیشه و غیره ساخته شود که تصمیم گیری و انتخاب طرح و متریال بر عهده طراح یا کارفرما می باشد. این مدل از آلاچیق برای روف گاردن، محوطه باغ و ویلا و غیره مناسب است و با عنوان آلاچیق مدرن باغی یا آلاچیق مدرن روف گاردن، آلاچیق مدرن اروپایی هم شناخته می شود که با متریالی مثل چوب طبیعی، ترموود، سمنت برد و غیره قابل اجرا باشد.

سایه بان آلاچیق مدرن

سایبان های آلاچیق مدرن می تواند سیار باشد و یا به خود آلاچیق وصل باشد. سایبان چوبی آلاچیق ها می تواند به صورت آلاچیق تکی و جداگانه اجرا شود. پایه ها به سادگی می توانند به فونداسیون بتنی از پیش تعیین شده و یا زمین متصل شود. فونداسیون اجرا شده از قبل این امکان را می دهد تا سازه بصورت پیش ساخته و در کمترین زمان اجرایی گردد. می توان از مدل خود ایستا با پوشش و سایبان در اطراف آن اتاقکی با کاربردهای مورد نیاز درست نمود.
سایه بان بسیار شیک و زیبا که نمایانگر کامل دکوراسیون کلاسیک و روستیک می باشد برای شما عزیزان طراحی گردیده است. رنگ گرم کف پوش های بکارگرفته شده در این آلاچیق باعث زیبایی و گرمی آن شده است. سبک پایه های این آلاچیق و سقف آن بسیار منحصر به فرد و کلاسیک می باشد. بکارگیری ترکیب رنگی مبلمان استفاده شده و همچنین استفاده از گل و گدانها در این آلاچیق، حس بسیار زییایی را برای مشتریان عزیز ما ایجاد نموده است. 
 

برچسب ها :