طراحی روف گاردن مدرن در اوشان فشم

طراحی چوب پلاست روف گاردن مدرن در اوشان فشم یکی از بهترین نقش و نگار هایی برای پشت بام می باشدکه جایگزین مناسبی برای خانه های حیاط دار شده است.در طراحی روف گاردن مدرن،چون سازه ‌ها از سطح پشت‌بام جدا بوده و متصل به سطح و چسبیده به کف پشت‌بام نمی‌باشند، لایه گذاری آن متفاوت از باقی روش ها خواهد بود. بنابراین برای فلاور باکس‌ها بستگی دارد که جنس فلاور باکس از چه متریالی باشد ولی بهترین روش این است که اول باید کف باکس‌ها ایزوله شود.
بهترین نوع ایزولاسیون روف گاردن، فایبرگلاس دولایه می‌باشد ولی اجرای این روش هزینه ی بالاتری دارد اما نسبت به سایر روش ها ماندگاری و استحکام بسیار بیشتری دارد و تا سال های زیادی دوام خواهد داشت.مزیت دیگر ایزولاسیون با فایبرگلاس این است که از پوسیدگی داخل باکس‌ها جلوگیری می‌کند.


553

طراحی روف گاردن پشت بام در اوشان فشم

طراحی روف گاردن پشت بام چه در متراژ کوچک و چه در متراژ بزرگ می تواند از المان های مختلف برخوردار باشد ولی بهتر است تا در روف گاردن با ابعاد کوچکتر از تجهیزات ساده استفاده شود تا نما را دلباز نمایش دهد.در روف گاردن کوچک می توان از سازه های مینیاتوری استفاده نماییم تا همچنین هم نمای روف گاردن زیبایی را داشته باشیم و هم اینکه با بودجه بسیار کم نمای زیبایی را برای روف گاردن پشت بام خود داشته باشیم.اگر فضای روف گاردن شما بسیار کوچک می باشد و امکان داشتن فضای زیادی برای ساخت الاچیق چوبی را ندارید می توانید با استفاده از کاشت گل ها و قرا دادن ان در فلاورباکس های چوبی نمای زیبایی را به محوطه دور تا دور پشت بام دهید.برای اینکه نمای زیبایی داشته باشید نیاز به هزینه بالا و تجهیزات گران قیمت نمی باشد.می توان با هر انچه که در ذهن خود دارید به طور خلاقانه پیاده سازی نمایید.

اصول طراحی روف گاردن در اوشان فشم

روف گاردن می‌تواند به عنوان یک راه برای کاهش گرمای شهری و افزایش کیفیت هوای شهری در مناطقی که فضای سبز کمی دارند، استفاده شود. برای ایجاد محوطه سازی روف گاردن، از گیاهان مختلفی مانند درختان، گیاهان خزانه‌ای و گیاهان دارای شاخه و برگ استفاده می‌شود.همچنین، استفاده از اجسام زیبا و دکوراتیوی مانند فواره‌ها، مبلمان باغ، لوازم نورپردازی و آبنمای های زیبا نیز برای زیبایی و جذابیت محوطه سازی روف گاردن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
پوشش‌های سبز مانند گیاهان پوششی، خزه و گیاهان خودرو مناسب برای محیط‌های با فضای بیشتر و ایجاد یک منظره طبیعی هستند. این نوع گیاهان به عنوان پوشش خاک و جلوگیری از افتادن خاک و همچنین جذب آب و کاهش نفوذ آب به زیر ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

روف گاردن پشت بام در اوشان فشم

گاهی می توان با استفاده از آلاچیق های چوبی نمای زیبایی را برای پشت بام ساختمان خود در نظر داشته باشیم و با استفاده از سایبان های سیار از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری نماییم.در طراحی روف گاردن و ساخت باغ بام، المان های مختلفی چون انواع آبنما، آلاچیق و پرگولا، گلدان های پرتابل یا ثابت با فضای سبز مناسب، چمن های طبیعی و مصنوعی، نیمکت با چوب های اشباع، باربیکیو آشپزخانه های صحرایی و گاهی حتی بنا به سفارش جکوزی، استخر های فایبر گلاس و محل هایی جهت آفتاب گرفتن، مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی روف گاردن ساده

ساخت روف گاردن ساده و ارزان به منظور تفریح و ایجاد فضایی برای گذراندن وقت در پشت بام، انجام می شود. امروزه طراحی و اجرای روف گاردن ساده و ارزان در کلان شهرهایی مثل تهران، که از فضای سبز طبیعی دور هستند بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اجرای رو گاردن مزایای زیادی از جمله متعادل شدن دمای ساختمان، بالا رفتن ارزش ملک و کاهش آلودگی هوا دارد. ساخت روف گاردن ساده و ارزان می تواند شامل چند فلاور باکس و باربیکیو باشد.تعیین هزینه اجرا و طراحی روفگاردن تحت تاثیر عوامل زیادی می باشد. امروزه با افزایش جمعیت و افزایش ساخت وساز، فضای سبز طبیعی در دسترس کمتر شده است.