زیباترین نمای چوبی داخل ساختمان در تهران

امروزه از چوب پلاست و چوب ترمو که جز مدرن ترین متریال برای ساختمان به شمار می روند استفاده ویژه ای می شود و بیتر مهندسان و معماران از این محصول پر کابرد و فوق العاده به عنوان متریال زیبا و منحصر به فرد یاد می کنند و با استقبال زیادی به سمت آن برای جلوه بخشی به ساختمان استفاده می کنند.
بهترین نمای ساختمان درعصر امروز ، ساختمان‌ها نه تنها به عنوان اماکن اقامتی یا کسب و کارها شناخته نمی‌شوند بلکه به عنوان آثاری از هنر و معماری که جزء جلوه‌های شهرسازی و منظر شهری محسوب می‌شوند، درخشش خود را افزایش داده‌اند. یکی از جنبه‌های اساسی در جلوه و زیبایی یک ساختمان، نمای آن است. نما، به عنوان واحدی از ساختار که به عنوان ظاهر خارجی یک ساختمان مطرح می‌شود، نقش بسیار حیاتی در جذب توجه و افزایش ارزش یک ساختمان دارد. از نماهای با زیبایی مدرن گرفته تا نماهای با الهام از عناصر سنتی ایران، هر یک از این آثار نشان‌دهنده تلاش معماران در خلق چهره‌های منحصر به فرد و جذاب برای ساختمان‌هاست.

553

مطالب مرتبط : چوب پلاست نما آپارتمان ، چوب پلاست نما ، چوب پلاست در تهران

نمای ساختمان مدرن تهران

طراحی نمای ساختمان در تهران به یک کار تخصصی و پر طرفدار تبدیل شده است. نمای ساختمان، علاوه بر اینکه در شهرها اهمیت دارد، در ویلاها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. در شرایطی که طراحی نمای ویلا به خوبی انجام نشود، ساختمان ویلا در محوطه به یک معضل بزرگ تبدیل خواهد شد و در اصطلاح تبدیل به یک وصله نامناسب می‌شود.با توجه به اینکه ساختمان در کجا قرار گرفته است و کاربری آن چیست، طراحی نمای ساختمان متفاوت خواهد شد. طراحی نما،در هر شهر و منطقه ای از کشور، ضوابط مخصوص به خودش را دارد.
 پیش از اینکه مهندس معمار، طرح نما را انجام بدهد، باید از ضوابط آشنایی کامل داشته باشد.
این ضوابط  گاهی به روز رسانی می‌شوند در نتیجه مهندس معمار باید از آخرین ضوابط، اطمینان کامل پیدا کند. به طور کلی، بسیاری از ضوابط  در شهرهای مختلف کشور در سه سطح الزام، توصیه و پرهیز تدوین می‌شوند. برای مثال، استفاده از مصالح مرغوب و مقاوم در برابر فرسایش و آلوده شدن نما، یکی از الزامات طراحی و اجرای نما در شهر تهران محسوب می‌شود.لازم به ذکر است که نباید از مصالح متعدد مصالح ساختمانی در طراحی و اجرای نما استفاده کرد. مهندسان معمار از به کار بردن مصالح برنده یا شکننده در طبقات اول که با عابرین مرتبط است، باید پرهیز کنند.

نمای ساختمان ساده و شیک 

یکی از زیباترین و پرطرفدار ترین سبک‌های طراحی نما در تهران، به ویژه در طراحی ویلا در تهران، سبک نمای مدرن است. در این سبک طراح سعی در استفاده از مصالح جدید، به روز و تولید شده با روش‌های نوین در نماسازی دارد و در طراحی از عناصر و المان‌های تزئینی استفاده نمی‌کند.طراحی نمای ساختمان در تهران، می‌تواند با بهره گیری از هنر ایرانی باشد و الزاما نیازی نیست که طراحی نمای کلاسیک به صورت اروپایی انتخاب شود. طراحی نما به سبک ایرانی، با بهره گیری از مصالح ساختمانی بومی‌و غالبا از آجر است. اینکه طراح به چه شکل بتواند یک نمای زیبا و جذاب با هویت ایرانی را طراحی کند، به توانمندی، مهارت و ذوق طراح کاملا بستگی دارد.

نمای آپارتمان مدرن

طراحی نمای آپارتمان از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که اولین چیزی که در ساختمان‌سازی، توجه ناظر و خریدار را به خود جلب می‌کند.نمای آپارتمان مدرن در نظر اکثر افراد را فقط به جنبه زیبایی برایشان اهمیت دارد و ملاک انتخاب هایسان را بر روی ظاهر می گذارند. اما باید بدانید که نما علاوه بر اینکه ظاهر زیبا و جذابی به ساختمان می‌بخشد، پوسته بیرونی ساختمان را پایدار می‌کند و استحکام و مقاومت آپارتمان در برابر آسیب‌های بیرونی و آب و هوای مخرب افزایش می‌دهد.پس نتیجه می گیریم که کیفیت متریال به کار رفته در نمای ساختمان اول از همه اهمیت دارد و بعد از ان پارامتر های دیگر ملاک قرار می گیرند.