تاريخ انتشار : 1402/05/02 - 17:27
كد :100

حفاظ چوب پلاست

در این مقاله قصد داریم به شما ویژگی ها و کاربرد های حفاظ های چوب پلاست را شرح دهیم با ما همراه باشید.

حفاظ چوب پلاست، یا فنس و نرده چیست؟ این محصولات از المان های مهم محوطه سازی می باشند. این حفاظ ها در صورتی که از پروفیل چوب پلاست ساخته شوند دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشند، حفاظ چوب پلاست علاوه بر ظاهر زیبا و قیمت مناسب نسبت به چوب طبیعی دارای مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت و انواع شرایط آب و هوایی است. پس با خیال راحت می توان از چوب پلاست به عنوان المان های محوطه سازی در فضای باز از جمله نرده و حفاظ استفاده نمود.

553

حفاظ چوبی 

نرده چوبی حفاظی از جنس چوب است که برای پله، بالکن، تراس و ... استفاده می شود. نرده های چوبی علاوه بر نقش حفاظتی جلوه زیبایی به فضا می بخشند. حفاظ تراس برای محافظت از اشیا و یا افراد از روی تراس طراحی می شود. از آنجایی که این نرده های چوبی از بیرون ساختمان قابل دیدن می باشند، زیبایی آن حائز اهمیت بوده و می تواند جلوه زیبایی به ساختمان ببخشد. نرده های چوبی از تنوع بالایی در طرح، رنگ و جنس برخوردارند. برای ساخت آن می توان از چوب روسی، راش، بلوط و ... استفاده کرد. رنگ پذیری چوب بسیار بالا بوده و به راحتی می توان با تغییر دکوراسیون منزل، رنگ نرده چوبی راه پله را نیز تغییر داد.

نرده چوب پلاست

یکی از قسمت های که چوب پلاست در آن مورد استفاده قرار می گیرد نرده و حفاظ های چوبی باغچه های باغی می باشد که یکی از گزینه های بسیار مناسب جهت تولید انواع نرده و حفاظ های می باشد، امروزه نرده چوب پلاست در طرح ها و رنگ های گوناگونی ساخته می شوند. انتخاب طرح توسط شما بایستی به نحوی باشد که با دکوراسیون داخلی منزلتان تناسب کافی را داشته باشد. اگر قصد دارید، باغچه و یا تراس و بالکن خانه خود را طراحی کنید می توانید با مجموعه مرتبط در ارتباط باشید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهند.
چوب پلاست با استفاده از ترکیب پودر چوب و مواد پلیمری تولید می شود به همین دلیل در دسته مواد کامپوزیتی قرار می گیرند. چوب پلاست دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات و شرایط متنوع آب و هوایی که سبب می شود طول عمر محصول افزایش یابد، از این محصول به عنوان محصول دوستدار طبیعت یاد می شود، زیرا گاهی، از مواد دور ریز چوب و پسماند کشاورزی در ساخت آن استفاده می شود که سبب بازگشت آسان آن به طبیعت و بازیافت محصول می شود. همچنین حفاظ های چوب پلاست دارای ویژگی ضد آب هستند به همین دلیل در برابر شرایط جوی و محیطی و همچنین برای محیط های مرطوب دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد پس می توانید با خیال راحت از این محصولات در طولانی مدت در فضای باز استفاده کنید.

مزایای استفاده از  چوب پلاست جهت تولید حفاظ

مزایای استفاده از چوب پلاس در تولید حفاظ به شرح زیر می باشد: 
تنوع در طرح و رنگ 
انعطاف پذیری بالا در انواع طراحی 
کیفیت و مقاومت بالا
نگهداری و نصب آسان

 نرده چوب پلاست بالکن

 امروزه ساخت نرده بالکن با چوب پلاست و نیز نرده های راه پله از این جنس بسیار رایج است. تفاوت نرده های چوب پلاست با نرده های سنتی در ساختار پیشرفته چوب پلاست است. چوب پلاست یک سیستم پنل چوب مصنوعی است که نیازی به بالشتک ندارد و علاوه بر این عملکرد ضد آب خوبی نیز دارد. نصب و ساخت نرده بالکن با چوب پلاست آسان است. در مقایسه با نرده های چوبی و فلزی، استفاده از نرده چوب پلاست باعث کاهش هزینه ساخت و زمان نصب می شود.نرده هایی از جنس چوب پلاست در مقایسه با نرده های فلزی بالکن ها به هیچ عنوان دچار زنگ زدگی نمی شوند