تاريخ انتشار : 1402/05/07 - 17:51
كد :103

نصب دیوارپوش چوب پلاست

در این مقاله قصد داریم به شما عزیزان اطلاعاتی مفیدی در مورد نصب انواع دیوار پوش های چوب پلاست بدهیم با ما همراه باشید.

نصب دیوارپوش چوب پلاست، به صورت کلی شامل دو روش می شود که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • روش اول نصب دیوار پوش چوب پلاست 

روش اول نصب بر روی دیوار به صورت مستقیم می باشد، در روش اول سطح دیوار برای نصب کردن کاملا آماده بوده و دردسر کمتری را به همراه دارد. دیوارپوش در این روش با استفاده از میخ ‌کوب یا وسایل دیگر بر روی دیوار نصب و راه اندازی می کنند.

  • روش دوم نصب دیوار پوش چوب پلاست

در روش دوم زیرساز فلزی که عمدتا با هدف تراز کردن دیوارپوش اجرا می‌شود. زیر ساز فلزی به شما این امکان را می دهد تا دیوارپوش به صورت اصولی و بدون مشکل نصب شود. این روش سبب می شود تا طول عمر سازه شما تا حد زیادی افزایش پیدا کند، انتخاب دو روش بالا به عوامل متعددی بستگی دارد، به همین منظور بهتر است از طریق نمایندگی های فروش این محصولات اقدام نمایید. تا کارشناسان مربوطه شما را در این امر یاری رسانند.

 

553

مراحل نصب دیوارپوش

مراحل نصب انواع دیوارپوش ها به شرح زیر است:

اندازه گیری دقیق دیوار

 می توان گفت اولین و مهم ترین قدم در نصب محصولات چوب پلاست، اندازه‌گیری دیوارهایی به روش اصولی و دقیق است، به منظور انجام این کار باید عرض و ارتفاع دیوار را در یکدیگر ضرب کنید. اگر دیوارهای انتخابی شما دارای ناهمانگی هستند، بهتر است از کسی که در این کار حرفه‌ای است کمک بگیرید، با نصب اصولی و حرفه ای می توانید طول عمر سازه ها را تا حد زیادی افزایش داده و در طولانی مدت به راحتی استفاده نمایید. 

تهیه وسایل مورد نیاز 

 همانطور که می دانید یکی از اساسی ترین وسایل مورد نیاز در نصب دیوارپوش، قرنیز است. قرنیز وسیله‌ای است که در نقطه پایین دیوارپوش که به کف زمین چسبیده‌، نصب خواهد شد که دارای متریال گوناگونی می باشد. استفاده از قرنیز در نصب دیوارپوش معمولا ضروری است زیرا با وجود قرنیز می توانید از بروز مشکلات زیادی که در آینده ممکن است پیش بیاید جلوگیری کنید.

نصب کردن قرنیزها

بهتر است بدانید یکی از مهم ترین متریالی که در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده می باشد قرنیز است، به طور معمول قرنیزها را قبل از خود دیوارپوش نصب می‌کنند. لازم به ذکر است که نصب قرنیز به مهارت بالایی نیاز دارد و در کیفیت و زیبایی نتیجه نهایی نقش مهمی ایفا می‌کند. در نصب این قرنیز های باید در نظر گرفت که طبق اصول و استاندارد های تعیین شده آن ها را نصب کنید، تا در آینده با مشکلات زیادی رو به رو نشوید.

نصب کردن دیوار پوش بر روی دیوار 

دیوارپوش‌ها انواع مختلفی دارند که پی‌وی‌سی، گچی، سنگی، فوم پلاستیک، بین کابینتی، دیوارپوش آجری و مدل‌های از جمله آن‌ها هستند هر کدام از این مدل‌ها ممکن است تفاوت‌هایی در چگونگی نصب داشته و در نتیجه نیازمند به انواع متفاوت روش نصب دیوارپوش باشند. هر کدام از این انواع گوناگون با توجه به شرایط موجود نصب و در دسترس قرار می گیرند، به همین منظور بهتر است برای نصب این محصولات از کارشناسان خبره در این امر کمک بگیرید.

چوب پلاست دیواری

دیوار پوش چوب پلاست با هدف جلوه و زیبایی نمای ساختمان  در دکوراسیون داخلی ساختمان نصب می شود.همچنین چوب پلاست دیواری از ضربه رسیدن به نمای دیوار جلوگیری می کند و همچنین از پخش سر و صدا در محوطه ساختمان جلوگیری می کند.با نصب چوب پلاست دیواری در نمای داخلی ساختمان ساختمان را از نمای ساده به لاکچری تبدیل می کنیم.همچنین از دیوار پوش های چوبی برای فضای تراس و روف گاردن ها نیز استفاده می شود تا در زمان بارندگی و برف های سنگین از پوسیدگی نمای محوطه روف گاردن جلوگیری شود.