تاريخ انتشار : 1402/05/16 - 16:08
كد :106

زیر سازی چوب پلاست

به منظور زیر سازی اصولی و استاندارد باید نکاتی در نظر گرفته شود تا عمر سازه ها افزایش پیدا کند با ما همراه باشید تا این نکات را با شما به اشتراک بگذاریم.

چوب پلاست یکی از مهم ترین انواع متریال های کامپوزیت پلاستیکی چوبی می باشد که قابلیت استفاده در داخل و خارج ساختمان به عنوان کفپوش و نما و سایر موارد تزئینی را دارد. نصب و اجرای نمای چوب پلاست در ساختمان های جدیدی که با سبک مدرن ساخته می شوند، با استقبال خوبی مواجه شده است.زیر سازی باید با توجه به موقیت سازه ها تعیین شود، یعنی باید شرایط جوی و محیطی آن تا حد زیادی در نظر گرفته شود، زیر سازی وابسته به نکات ریز و مهمی است که باید توسط افراد خبره انجام پذیرد، پس پیشنهاد ما به شما این است که زیر سازی و نصب چوب پلاست خود را به کارشناسان حرفه ای بسپارید.
متریال چوب پلاست از مواد اولیه ای مانند پوسته بادام زمینی، الیاف تفاله، کاه و بامبو تهیه می شود، همچنین در بخش پلاستیکی این محصول از پی وی سی ، پلی اتیلن و پلی پروپیلن استفاده می گردد. این مواد در دستگاه با هم ترکیب گردیده و ماده ای خمیری شکل تولید می شود که خمیر آن را در قالب به شکل های مختلفی در می آورند. این محصولات نیز مانند دیگر محصولات چوبی دارای باید طبق اصول و استاندارد مشخصی نصب و اجرا شوند، و نیازمند زیر سازی اصولی و حرفه می باشند، بدون در نظر گرفتن نکاتی در مورد نصب این سازه ها مقاومت کافی نداشته و در آینده دچار مشکل می شوند و شما مجدد نیازمند صرف هرینه های بسیار زیادی می باشید پس بهتر از قبل از نصب راه اندازی زیر سازی اصولی انجام دهید. 

553

شاسی کشی چوب پلاست

یکی از مناسب ترین نوع شاسی در زیرسازی انواع دک چوب پلاست در کف و در محیط تراس، بالکن، حیاط، اطراف استخرنما با ارتفاع کم و انواع دیوارپوش می باشد. این نوع زیر سازی دارای مزیت های بسیار زیادی می باشد که به موارد مهمی از آ« ها اشاره خواهیم نمود سرعت بالا در نصب، ضد آب و رطوبت بودن، ضد قارچ و باکتری، حداقل انقباض و انبساط در برابر دما، ضربه پذیری بالا، شاسی فلزی
استفاده از شاسی فلزی در مکان هایی مانند نما، استخر، کفپوش های پر تردد، روف گاردن، آلاچیق و پرگولا، فلاورباکس، نیمکت و… پیشنهاد شده و می توان بیان کرد یکی از بهترین نوع شاسی در زیرسازی محصوب میشود به شرط آن که تمامی استانداردهای لازم در نصب و اتصالات رعایت شود. این امر سبب افزایش طول عمر سازه شما می شود و در طولانی مدت برای شما دارای کاربرد بسیار زیادی است.

نصب چوب پلاست

برای نصب چوب پلاست باید در نظر گرفت تمام عملیات ساختمانی به پایان رسیده باشد، بعد از پایان کار ساختمان شروع به نصب و زیر سازی کنید، اولین قدم در نصب این محصولات در نظر گرفتن تراز بودن سطح کار می باشد، تراز نبودن سطح می تواند آسیب های جبران ناپذیری به سازه وارد کند و هزینه های شما را تا چندین برابر افزایش دهد پس این نکته بسیار مهمی در نصب و زیر سازی می باشد.
نکته بعدی که باید در نظر گرفت زیرسازی باید سبک بوده و تا جایی که ممکن است قسمت هایی از بدنه که به یکدیگر مرتبط نیستند به هم وصل نشوند همچنین فواصل نصب پیچ ها نیز به شکلی استاندارد صورت گیرد که عمدتا از جنس گالوانیزه تهیه می شود در مرحله ی بعدی نیاز است که پروفیل چوب پلاست را به یک اندازه مطابق سازه برش بزنید به جهت آن که ممکن است دچار واکشیدگی شوند نیاز است انتهای کار را کمی فاصله بگذارید این محصولات می تواند تا حجم زیادی از بار را تحمل کنند و دچار آسیب و شکست نشوند، برای دریافت اطلاعات فنی در مورد این سازه ها بهتر است از طریق نمایندگی های فروش این محصولات در سراسر کشور اقدام نمایید.