تاريخ انتشار : 1401/06/22 - 21:20
كد :11

روش نصب کفپوش چوب پلاست

بر خلاف کاشی و سرامیک، نصب کفپوش چوب پلاست به راحتی انجام میشود . بدون دوغاب، بدون ملات، بدون چسب که در حین کار نصب می شود و بر خلاف کفپوش های چوبی که نیاز به میخ زدن دارند، چوب پلاست به هم چسبیده و در جای خود قرار می گیرد.

553   553

چوب پلاست

این محصول با توجه به ساختار چوب پلاست قادر به تحمل وزن تقریبی 450 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد.کفپوش چوب پلاست یک متریال کف شناور است که به کف زیرین یا لایه زیرین چسبانده نمی شود. نصب چوب پلاست بسیار شبیه به چیدن یک پازل بزرگ است و تقریباً برای هر اتاقی بیش از یک روز طول نمی کشد. نصب کفپوش چوب پلاست حتی برای مبتدیان کار سختی نیست. نکته ی مهم این است که سطح کار کاملا تمیز بوده و تمامی ابزار لازم موجود باشد.  

نصب چوب پلاستیک دو مرحله دارد که شامل نکات قبل از نصب و مراحل نصب چوب پلاستیک می باشد.

قبل از شروع نصب چوب پلاست به موارد زیر توجه کنید: مصرف متریال چوب پلاست برای پوشش سطوح و موارد تزئینی، لزوماً نیاز به زیرسازی فلزی دارد. کفپوش های چوب پلاست باید 48 ساعت قبل از نصب در جای خشک و دور از آفتاب و در داخل محل پروژه (به دلیل دما) نگهداری شوند.

چگونگی نصب کفپوش چوب پلاست

برای نصب کفپوش چوب پلاست حتما به زیرسازی نیاز خواهید داشت. زیرسازی یا شاسی با استفاده از پروفیل های فلزی (40×40) یا پروفیل های مخصوص ساخته شده از چوب پلاست انجام می شود. در نظر داشته باشید که اگر از پروفیل های آهنی برای شاسی استفاده می کنید، حتما روی آن ها را با رنگ (ضد زنگ) بپوشانید تا در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم شوند. هنگام شروع عملیات زیرسازی لازم است زیرسازی در دو جهت عمودی و افقی تراز شود. قبل از نصب کفپوش چوب پلاست باید از تراز بودن سطح کار مکان مورد نظر اطمینان حاصل کنید.
با توجه به اهمیت زیرسازی در زیباسازی و استحکام کفپوش چوب پلاست، لازم است با نصب آنها به صورت طولی در محل طلاق 2 پروفیل،تعداد چوب پلاست ها را دو برابر کرد که معمولاً به ازای هر 150 سانتی متر انجام می شود.

بیشتر بخوانید : کفپوش چوب پلاست بالکن و تراس

برای نصب چوب پلاست روی توری فلزی،از گیره های مخصوص که برای پیچاندن مواد چوب پلاست با پیچ به سطح زیرسازی استفاده می شود. پیچ مورد استفاده برای زیرسازی باید از مواد گالوانیزه باشد.

برای نصب هر پیچ، محل مورد نظر را حتما با مته سوراخ کنید و از ایجاد سوراخ با پیچ روی سطح کار خودداری کنید. پیچ های مورد استفاده باید از گالوانیزه یا فولادی با طول مناسب ساخته شوند.
فاصله طولی پروفیل های چوب پلاست در هنگام نصب باید 3 میلی متر باشد.
پس از انجام مراحل زیرسازی، پروفیل های هر ناحیه بریده شده و در جای خود قرار می گیرند. این پروفیل ها توسط بست هایی به نام گیره به زیر سازه محکم می شوند. این گیره ها انتقال هر پروفایل را از مکانی به مکان دیگر در آینده آسان می کند. گیره ها به دو صورت پلیمری و فلزی موجود هستند که کفپوش ها را ثابت کرده و فاصله بین کفپوش ها را تنظیم می کنند.
کفپوش های چوب پلاست نباید ابتدا و انتهای آزاد داشته باشند. یعنی ابتدا و انتهای تمام کفپوش ها باید روی زیرسازی باشد.

هنگام نصب از اشتباهات زیر جلوگیری کنید و موارد گفته شده را رعایت کنید:

  • برای محکم تر شدن در سیمان غل و زنجیر نکنید. 
  • محدودیت ها را بدون رعایت فواصل توصیه شده درج نکنید.
  • کفپوش ها را بدون فاصله از دیوار قرار ندهید.
  • پیچ ها را بیش از حد سفت نکنید.
  • زهکشی آسان و گردش هوا همیشه باید تضمین شود.

در صورتی که در نمای چوب پلاست به صورت ترکیبی با هر متریال دیگری انجام می شود، بهتر است ابتدا آن متریال اجرا شود و سپس کفپوش های چوب پلاست بر روی مکان مورد نظر اجرا شود تا در هنگام اجرا آسیبی نبینند. در این زمان به دلیل حساسیت و سختی استفاده از دو متریال مختلف، هماهنگی های لازم با کارفرما یا نماینده وی با گروه نصب چوب پلاست می باشد.

بهترین پیشنهاد برای استفاده از چوب پلاست ، خرید محصول از شرکت های معتبر است که در سریع ترین زمان ممکن و بدون هزینه این محصول نصب می شود و پس از اتمام کار مونتاژ می شود و مجددا در مکان دیگری قابل استفاده است. شرکت ایساتیس دیزاین با داشتن نمایندگی شرکت دایاکس نمایندگی فروش چوب پلاست و مجری آن در کرج و تهران میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.