تاريخ انتشار : 1402/07/29 - 12:10
كد :115

روف گاردن سنتی

روف گاردن سنتی در واقع همان فضای سبز سنتی و ساده ای است که مثل باغچه هایی که در حیاط های خانه های ویلایی خود در قدیم داشتیم که با بهره گرفتن از طراحی ساده و چیدمان با وسایل قدیمی و سنتی طراحی و پیاده ساری می شود و برای ساخت آن نیاز به اقدام مدرن و خاصی نداریم و راحت ساخته می شود.

روف گاردن سنتی،اولین چیزی که با بیان این کلمه از ذهن و خاطر ما می گذرد حال و هوای سنتی بودن آن است یعنی فضای سبزی که در قدیم با کاشت گل وگیاه خوش عطر و بو برای افراد حس و حال مطلوب و دلنشین ایجاد می کند.
امروزه سازندگان و مهندسان در خصوص ساخت روف گاردن به شکل جدید با متریال و ایده های متفاوت با توجه به مدرن بودن ساختمان روف گاردن نما را طراحی می کنند. 
اما روف گاردن سنتی برای خانه های قدیمی و ویلایی حتی به صورت کاه گلی و با مصالح کم هزینه و راحت آن فضای دلچسب رو روی پشت بام ها پیاده سازی می کنند. 
برای اینکه یک روف گاردن سنتی و ساده برای خود بتوانیم بسازیم ایده گرفتن از هرچیز ساده ای که که در باغچه ها و طبیعت وجود دارد یک فضای دنج و جذاب سبز حتی کوچک برای خود و خانواده بسازیم تا  هر لحظه با دیدن آن حس و حال گذشته که خانه های ویلایی با باغچه و حیاط های با صفا بود و هروقت دلمان میخواست با آب پاشی کردن گیاهان حیاط روح تازه هم به خود و هم به گیاهان و باغچه خود می بخشدیم.
اینکه می گوییم پشت بام صرفا برای فقط برای پشت بام نیست.
روف گاردن سنتی برای هر بام و خانه های شیروانی دار که صرفا نیاز به  فضای سبز داشته باشد میتواند پیاده سازی شود.

مطالب مرتبط : چوب پلاست ، چوب پلاست روف گاردن

553

 

طراحی روف گاردن سنتی

نکاتی که برای طراحی روف گاردن سنتی باید در نظر بگیریم این است که،اول از همه گل و گیاهی که انتخاب می کنیم مناسب شرایط نور دهی و تابش خورشید باشد یعنی اگر گیاهی انتخاب کنیم که به تابش بیشتر نور خورشید نیاز داشته باشد در حالی که در آن شرایط خورشید در نمای دیگری نور بیشتر میدهد و نور کافی به گیاه نمی تابد مسلما گل و گل و به کل نمای روف گاردن ما به خطر می افتد و طراوت و هزینه ای که صرف ساخت و طراحی روف گاردن کردیم به خطر می افتد.
اصول بعدی، دیوار و محیط دلباز و بستر مناسب برایش داشته باشیم. با باغبانی و آبیاری درست و به موقع در حفظ و نگهداری روف گاردن سنتی مان نقش درست داشته باشیم. 
انتخاب کف پوش ها هم در این شرایط  با سازگاری مناسب با دیگر اجزای روف گاردن به ما کمک می کند تا روف گاردن به قشنگی جلوه گر نظر ما باشد. 
کف پوشی که برای سطح مقطع روف گادن خود انتخاب می کنیم مدرن نباشد یعنی سنتی بودن آن حفظ شود تا همه موارد ذکر شده با هم هم خوانی داشته باشد

آلاچیق روف گاردن سنتی

 آلاچیق بخشی از دکوراسیون حیاط و فضای بالکن های بزرگ آپارتمانی است که با طراحی های مدرن و سنتی طراحی و نصب می شود و نقش مهمی را در چیدمان و اجزای داخلی روف گاردن سنتی ما ایفا می کند.

در طراحی و انتخاب آلاچیق  چند نکته باید مد نظر قرار گیرد تا تناسب برقرار شود:
برای متفاوت کردن روف گاردن خود می توانیم از طرح های سنتی که یادآور سنت  و باور های ما می شدند در طراحی دکور هایمان و تزیینات  با چوب های پر تراش و کنده کاری ها بهره بگیریم .
هرچه این طرح های قدیمی بیشتر استفاده شوند هم نمای سنتی تری به روف گاردن سنتی ما می دهند هم فضا کاملا آرامش بخش می شود و ذهن ما را در روزگان قدیم می بردو باعث می شود ساعت ها از بودن در آن فضا لذت ببریم و گذر زمان را حس نکنیم. آلاچیق های سنتی به نوعی فضایی گرم تر و صمیمی تر دارند چرا که طراحی نور و اضافه کردن اجاق سنگی به تقویت حس صمیمیت کمک می کند.
هرچه از نشیمن گاه های سنتی و ساده تری استفاده کنیم مثل  پشتی ها، کوسن ها رابطه های گرم تری بین افرادی که با آنها هم نشین می شویم ایجاد می شود.
استفاده از کرسی های گرم با فانوس های نفتی در فصل سرما و دور هم نشستن در آن فضا گرما بخش وجود افراد می شود و باز هم سنتی بودن روف گاردن ساخته شده بیشتر حفظ می شود و نمای کلی روف گاردن سنتی با این عوامل مهم و قدیمی تکمیل می شود.