تاريخ انتشار : 1402/08/09 - 12:39
كد :121

نصب سقف کاذب

نصب سقف کاذب که از جنس چوب پلاست است برای جلوه بخشی و زیبایی دکوراسیون ساختمان به کار می رود.همچنین می توان درون سقف کاذب هواکش یا فن نیز نصب کرد. سقف کاذب را می توانید برای ایجاد یک سقف دوم و ایجاد یک فضای خالی بین سقف اصلی و سقف کاذب به کار ببرید.

نصب سقف کاذب چوب پلاست در سقف کاذب معمولا جنبه زیبایی و برای دکوراسیون شیک در ساختمان ها به کار برده می شود.نصب سقف کاذب با رعایت نکات ایمنی انجام پذیر است اما به شرطی که به طریقه نصب هم آگاه باشید.
برتی نصب سقف کاذب که هم نکات ایمنی اش مهم است و هم باید متریالی انتخاب و برگزیده شود تا بتوانیم ازبین سقف های کاذب،سقفی برای ساختمان بسازیم که بعد ها دچار مشکل نشود و خطر ریزش نداشته باشد.سقف کاذبی از نظر معماران و موسسان مناسب و مطرح است که اول از همه کیفیت لازمه را دارا باشد تا در زمان های خیلی دور تر نیاز به بازسازی داشته باشد.

 

553

طریقه نصب سقف کاذب کناف

برای نصب سقف کاذب،باید متریال و مواد اولیه در جایگاهی نگهداری شود که قبل از عملیات نصب به دمای محیط رسیده باشد.برخی از متریال و پروفیل استفاده شده برای نصب سقف کاذب،ممکن است مشکل شکستگی وداشته باشد و مواد معیوبی باشد،حتی اگر یک تیکه از تایل های سازه ها در نصب سقف کاذب کم باشد،در انتهای نصب با مشکل روبرو می شویم. همه متریال و مواد استفاده شده در حین نصب باید دقیق و کامل و سالم باشند.
نکته بعدی که باید در نظر بگیریم این است که،اندازه دقیق سانت به سانت دیوار سقف مورد نظر را وجب به وجب اندازه بگیریم که در ساخت سقف کاذب 60*60، باید عدد بدست آمده مضربی از شصت باشد.این سازه کشی و اندازه گیری در میزان استفاده تایل و تعداد آن به ما کمک می کند تا بررسی کنیم چند تا باید در کناره ها برش ایجاد کنیم.
در آخر باید بگوییم که دقت کنیم که هیچگونه لک و ضایعاتی روی تایل های موجود نباشد و کاملا تمیز باشد بعد از بررسی تمیز بودن،تایل ها را در جای مناسب خود قرار بدهیم.

نصب فن در سقف کاذب

برای نصب فن چوب پلاست یا هواکش در سقف کاذب،باید در نظر بگیریم که،ابتدا در مکانی که می خواهیم فن را نصب کنیم ، جایگاه مناسبی باشد و یک فضای مربعی شکل در سقف کاذب ایجاد کنیم تا هواکش به راحتی درون آن فضای مربع شکل قرار بگیرد و با سطح سقف تناسب داشته باشد و در آخر کار هم، فن را با بهره گیری از پیچ و قطعات محکم متصل کرده و به سقف کاذب بچسبانیم.

فروش و نصب در سقف کاذب

سقف کاذب که از جنس چوب پلاست است، به خاطر قابلیت زیبایی و جلوه بخشی و کاربردهایی نظیر نصب هواکش در داخل سقف کاذب،برای فروش و نصب برای بسیاری از مشتریان محبوب و پر طرفدار است و امروزه متقاضیان زیادی برای نصب سقف کاذب در خانه،ساختمان خود اقدام می کنند.
عرضه نصب سقف کاذب در بسیاری از شهر های کلاردشت،متل قو، عباس آباد، نوشهر، کلارآباد و.. وجود دارد و شما عزیزان در هر یک از این شهر ها می توانید محصول چوب پلاست سقف کاذب که در برابر حرارت و رطوبت مقاوم هستند را تهیه و از کاربرد این محصول شگفت آور بهره مند شوید.

آموزش نصب سقف کاذب طلقی

نصب سقف کاذب طلقی که از جنس چوب پلاست است،به خاطر نازک بودن جنس طلقی سقف کاذب به راحتی امکان پذیر است اما باز هم موقع نصب باید آموزش های لازم را داشته باشید تا نصبی دقیق و تمیز داشته باشید.این سقف های طلقی نازک،یک بار مصرف هستند،پس قبل از عملیات نصب و مشخص کردن جایگاه دقیق نصب چون فقط هر تیکه آن یک بار نصب می شود پس باید خیلی تمیز نصب شود،چون اگر اشتباه و صاف نصب نشود،امکان برداشتن و نصب دوبار وجود ندارد و شما باید تیکه جدید دیگری را برای نصب بردارید.
هرچه جنس این سقف کاذب طلقی ها بهتر و محکم تر باشند.دوام بیشتری دارند و در برابر عوامل آتش سوزی و حرارت مقاومت زیادی از خود نشان می دهند.

طرز نصب سقف کاذب

گام اول، تعیین نحوه چیدمان تایل‌ها بر روی سقف است. متخصص و مجری کار باید نقشه چیدمان تایل ها را بر روی کاغذ ترسیم کند تا طبق آن طرحی که مدنظر قرار دارد را پیاده سازی کند. در این مرحله از نصب سقف کاذب باید محل تایل ها و ارتفاع سقف نیز مشخص شود. اگر مدل و طرح پیچیده ای در ذهن دارید پس باید به خوبی و با دقت کامل نقشه کامل تایل ها را ترسیم کنید. دقت داشته باشید که فواصل نصب سازه های عمودی و آویزها با سیم مفتول، متناسب با جنس تایل های خریداری شده و همچنین تعداد روشنایی ها و شیوه نورپردازی مورد نظر محاسبه می‌شود. به طور کلی از آنجایی که سازه های عمودی نقش تحمل بارهای تایل و تعیین کننده چیدمان آن ها را برعهده دارد؛ پس باید با دقت زیادی نصب شوند.