تاريخ انتشار : 1402/08/10 - 14:02
كد :122

فرق چوب پلاست و ترمووود

تفاوت چوب پلاست با ترموود در این است که چوب پلاست از مواد شیمیایی ساخته شده است ولی ترموود فقط از حرارت و فرآوری چوب ساخته شده است.چوب پلاست برای محیط زیست مضر است.اما ترمووود برای سلامتی انسان و طبیعت مضر نیست.

چوب پلاست به خاطر وجود پلاستیک درون آن که حاوی مواد سوزاندنی و شیمیایی است، در محیط زیست باقی می ماند و به محیط برنمیگردد برای سلامتی انسان و محیط زیست مناسب نیست.اما ترمووود یا ترمو چوب،از ماد شیمیایی ساخته نشده است و قابل بازیافت است و خطری برای انسان و حیوانات و جنگل و محیط زیست تهدید  نمی کند.

 

553

تفاوت چوب پلاست و ترمووود

اینکه بخواهیم بگوییم چوب پلاست بهتر است یا ترمووود،اول از همه باید بگوییم که چوب پلاست به خطر قابلیت های ویژه ای مثل،مقاومت و پایدار بودن  محصول و دارای طول عمر بالا داشتن در سال های متوالی،عایق رطوبت و حرارت بودن و از همه مهم تر قیمت مقرون به صرف ای که از سایر چوب طبیعی دارد واقعا محصولی مدرن و پر طرفدار است که امروزه بسیاری از افراد در خانه های خود و در مصارف و صنایع گوناگون مثل قرنیز چوبی ،کف پوش کف تراس، روف گاردن پشت بام و غیره بهره می برند که انگیزه زیادی برای  تولید و عرضه محصولات چوب پلاست برای سازندگان و موسسان به وجود آورده است.
اما حالا که صحبت از تفاوت چوب پلاست و ترمووود است باید بگوییم،با توجه به اینکه ساختار چوب پلاست از مواد شیمیایی تشکیل شده است و برای حفظ سلامت انسان و محیط زیست مضر است در صورتی که ترمووود فقط با استفاده از حرارت ساخته شده و مواد شیمیایی در آن قرار نگرفته است.پس از این نظر ترمووود سالم تر است.
اما از این موضوع هم نباید غافل شویم که،چوب پلاست به خاطر جنس چوبی پلاستیکی که دارد،عایق مناسبی برای گرما است و همچنین رطوبت را به شکل فوق العاده ای از خود عبور می دهد به خاطر همین موضوع است که عمر طولانی تری نسبت به ترمووود دارد.
پس نتیجه گرفتیم که نمی توان گفت ترمووود بهتر است یا چوب پلاست،زیرا هر کدام در جای خود قابلیت چشم گیر و کاربرد ویژه ای در جایگاه خود دارد.

چوب ترمووود

چون چوب ترمووود یک چوب فراوری شده است بنابراین طول عمر بالایی دارد و به راحتی از بین نمی رود.
چوب ترمووود، به خاطر اینکه از حرارت ساخته می شود،مقاومت زیادی در برابر آتش دارد و در مقایسه با چوب طبیعی و اشباع نشده در برابر سوختگی ،طوفان و باد ایستادگی می کند.
از چوب ترمووود برای کفپوش ها،روکش دیوار،کاشی ها و کف سرامیک استفاده می شود. چوب ترمووود به دو شاخه چوب نرم و چوب سخت تقسیم می شود.
در درختانی مثل درختان سوزنی برگ برای مثال،درخت  کاج از دسته ترمووود های نرم هستند با برگ های سوزنی و نرم می باشند.
سری دیگر ترمووود با چوب سخت،مثل چوب درخت صنوبر،گردو،بلوط،راش و غیره می باشد که برگ های پهن دارند و در سال های طولانی عمر زیادی در برابر تغییرات آب و هوایی و طوفان دارند.

چوب پلاست ترمووود

چوب پلاست ترمووود که ترکیبی از پلاستیک و چوب ترمووود هستند که قابلیت چوب پلاست و ترمووود را باهم دارد.بخاطر وجود چوب پلاست درون چوب،پایداری و ماندگاری طولانی تری پیدا می کند و چوب های ترممویی که در آن وجود دارد باعث شده تا خطری برای انسان و محیط زیت ایجاد نکند.