تاريخ انتشار : 1402/08/15 - 11:23
كد :124

نحوه نصب چوب پلاست کف

نحوه نصب چوب پلاست کف با استفاده از رعایت نکات ایمنی و ساخت زیر سازی درست با استفاده از بست های کلیپس که از جابجایی پروفیل ها جلوگیری می کند انجام می پذیرد.

 نحوه نصب چوب پلاست کف با استفاده از روش های مختلفی انجام می پذیرد که لازم است نکات ایمنی را هنگام نصب چوب پلاست کف رعایت کنیم.
نحوه نصب چوب پلاست کف باید به گونه ای باشد که اولا زیر سازی محکم و پایداری داشته باشد و در زمان اجرای نصب و فرآیند چوب پلاست در کف ساختمان به خوبی و به درستی پیاده سازی شود. اول از همه باید تراز بندی کف پیش از عملیات نصب طبق دستور العمل های پایه ای بپذیرد و زیر سازی های فلزی با استفاده از قوطی های مخصوص نصب استفاده شود.

553

نحوه اجرا چوب پلاست

دستور العمل هایی که در زمان نصب و پیاده سازی سازه ها باید به کار بگیریم به شرح زیر است:
•    کد رنگ مورد نیاز و استاندارد و پروفیل های چوب پلاست مناسب با پروژه انتخاب شود.  
•    زیر سازی محل نصب چوب پلاست صاف و و بدون شیب باشد و روی سطح پروفیل ها  صاف وصیقلی باشد.
•    سطح زیرین استقامت و قدرت ایستادگی بالایی داشته باشد تا بتواند تحمل  سنگینی وزن را داشته باشد.
•    پروفیل های چوب پلاست تا زمان نصب در فضای خشک و دور از تابش نور خورشید محافظت بشوند.

دو روش  برای نصب چوب پلاست لازم است،
روش اول این است که روش موزاییکی نام دارد،پروفیل های چوب پلاست روی ورق های پلاستیکی قرار گرفته و این ورق ها نزدیک به هم کیپ می شوند.
روش دوم این است که از شاسی کشی یا زیرسازی فلزی بهره گرفته می شود که این روش نسبت به روش بالا از کیفیت بالاتری برخوردار است که قوطی های فلزی ضد زنگ، در قسمت زیرین کف چوب پلاست زنجیر می شوند تا مانع تکان خوردن پروفیل های چوب پلاست شوند.

زیر سازی چوب پلاست

زیر سازی چوب پلاست از اهمیت زیادی برخوردار است و برای نصب بهتر چوب پلاست در کف ساختمان و ایجاد محوطه سازی درست و دقیق در فضای ساختمان باید زیر چوب پلاست ها بست هایی از قوطی های فلزی قرار بگیرد تا از جابه جایی پروفیل های چوب پلاست در زمان حرکت پا جلوگیری شود.
بعد از اتمام مراحل زیرسازی، پروفیل های هر کدام به قسمت های مختلفی تقسیم می شوند و در جایگاه خود قرار می گیرند.
این پروفیل ها توسط بست هایی به نام کلیپس بر روی زیرسازی محکم می شوند. این کلیپس ها باعث می شوند که بشود هر پروفیلی را در آینده به آسانی از محل خود جا به جا کرد. کلیپس ها به دو شکل پلیمری و فلزی موجود هستند که باعث فیکس شدن پروفیل و تنظیم فاصله بین پروفیل ها می شوند
زمانی که می خواهیم پروفیل ها را نصب کنیم، فاصله عرضی و طولی بین هر پروفیل را باید رعایت کنیم که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حداکثر فاصله عرضی بین هر پروفیل چوب پلاستیک که کنار هم قرار می گیرد.، 6 میل است.حداکثر فاصله طولی از راس بین هر پروفیل نیز 3 تا 6 میل است.این فواصل برای کنترل انبساط طولی و عرضی پروفیل ها در آب و هوای مختلف است.

قیمت نصب چوب پلاست

قیمت نصب چو پلاست و چوب ترمو بسته به مدت زمانی که برای نصب صرف می شود تخمین زده می شود.برای نصب و اجرای ترموود می توان از روش های سنتی و جدید تر انجام می گیرد. روش قدیمی با استفاده از چکش و میخ می باشد و روش جدید تر با استفاده از تفنگ های میخ زنی استفاده کرد. هنگام استفاده از این روش نصب چوب ترمو باید دقت داشته باشید که میخ ها به گونه ای باشند که نه سر میخ از سطح کار بیرون باشد و نه باعث ایجاد فرو رفتگی در سطح کار شود. از طرف دیگر باید توجه کنید که در زمان کار با چکش ، از برخورد کردن بی دلیل آن با سطح چوب جلوگیری شود.