تاريخ انتشار : 1402/08/17 - 12:13
كد :125

نمای ساختمان ویلایی

امروزه نمای ساختمان ویلایی با استفاده از چوب پلاست برای جلوه بخشی و زیبایی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و از نفوذ آب به داخل خانه های ویلایی جلوگیری می شود. در طراحی نمای ساختمان های ویلایی، سقف جایگاه ویژه‌ای دارد. سقف های شیب دار و شیروانی یکی از محبوب ترین و رایج ترین انواع سقف در طراحی نمای ویلا هستند. به یاد داشته باشید که مصالح مورد استفاده برای ساخت سقف شیبدار ویلاها باید مقاومت و عایق خوبی داشته باشند تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف بتوانند به خوبی از بنا محافظت کنند.


نمای ساختمان ویلایی ساده،با استفاده ازچوب پلاست ساده و کم هزینه انجام می شود. امروزه از چوب پلاست برای زیبایی بیشتر دکور داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود که در نمای خانه های ویلایی تاثیر فراوانی دارد. با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن متریال و  استفاده از چوب پلاست راهی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان باز شده است.
کف ساختمان ویلایی را با چوب پلاست می پوشانند تا علاوه بر زیبایی در فضای کف ساختمان،از لیز خوردن افراد به زمین جلوگیری شود.
کف ساختمان ها و خانه های ویلایی را با چراغ نماهایی از چوب پلاست نما ویلایی می سازند تا افراد بتوانند  با دید کافی در زمانی که  بر روی چوب پلاست کف  پا می گذارند،  قدم بردارند.
نمای داخلی ساختمان را با استفاده از ستون های محکم و با دوام چوب پلاست می سازند تا هم جلوه شکیل و خاصی به داخل ساختمان ببخشد و هم دوام و پایداری ویژه ای به ساختمان در مدت زمان طولانی بدهد تا در زمان های خیلی دور تر نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشد.

553

 نمای ساختمان ویلایی مدرن

 امروزه نمای چوب پلاست  به نسبت دیگر نمای ساختمان با سازه های بتنی و سیمانی  بسیار شیک تر  و مدرن ترمی باشد و به خاطر نمای طرح چوب آن در اولین نگاه حس خوبی به مخاطب القا خواهد کرد. این متریال در مقایسه با نمونه‌های مشابه یکی از مقرون به صرفه ترین  نمای ساختمان ویلایی مدرن  نیز قلمداد می‌شود و از نظر اقتصادی بسیار مناسب می باشد.  از مزایای نمای چوبی اجرا شده با پروفیل چوب پلاستیک این است که این محصول به طبیعت آسیب نمی‌رساند و از بازیافت چوب و پلاستیک با مخلوط آرد مخصوص تولید می‌شود. با توجه به تولید پروفیل چوب پلاست با محصولات ذکر شده، می‌توان نتیجه گرفت که محصول به دلیل دارا بودن ویژگی استحکام پلاستیک و چوب به طور همزمان، مقاومت بالایی داشته که از قابلیت های اصلی  و مهم نمای چوبی ساختمان محسوب می شود.

نمای ساختمان ویلایی کلاسیک

جدید ترین نوع ساختمان ویلایی، کلاسیک می باشد که امروزه از نمای چوب پلاست برای جلوه بخشی بیشتر استفاده می کنند و در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارد.
ویلا‌های کلاسیک جزء سبک‌هایی به حساب می آید که از زمان‌های دورتر به خاطر خصوصیاتی که دارد توسط عموم مردم مورد توجه قرار گرفته است. ستونهایی با ارتفاع زیاد، مجسمه‌ های تزئینی، سر ستون، طاق‌های بلند، قوس‌های زیبا، تزئینات از ویژگیهایی است که جلب توجه می‌کند. در طراحی ویلا کلاسیک تنوع متریال استفاده شده، طراحی نما نسبت به طراحی ویلا‌های دیگر کمتر می ‌باشد و بیشتر از سنگ که برای نمای‌ های کلاسیک مناسب تر است استفاده می‌شود. نورپردازی نمای ویلا‌های کلاسیک حائز اهمیت می‌باشد و به زیبایی هرچه بیشتر طرح ویلاهای کلاسیک کمک می‌کند.
استفاده از چراغ نما های مخفی در زیر کف چوب پلاست ساختمان به زیبا جلوه دادن و نمایان کردنتجهیزات فوق العاده چشم گیر اطراف محوطه ساختمان کمک می کند.

نمای ساختمان ویلایی دوبلکس

طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن تشابه زیادی  به دیگر نماها  در تحت تأثیر کردن افراد به طور  مستقیم در زیبایی ظاهری ویلا دارد .  ساختمان ویلایی دوبلکس با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و  همینطور نمای داخلی ویلا طراحی و اجرا می شود. در این نوع نما ادقامی از متریال و مصالح متفاوت و مختلف به کار برده می شود و برای همین موضوع هر ویلا دارای ویژگی های منحصر به فرد  از خود می باشد. در طراحی ویلا دوبلکس مدرن از سقف های فلت و شیشه های سرتاسری و بزرگ به اضافه مکعب های تو در تو و تزئینات لوکس و سنگ های گران قیمت استفاده می شود که در عین سادگی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار است. از پر کاربردترین مصالح مورد استفاده در نمای ویلاهای دوبلکس مدرن می توان شیشه، چوب، انواع فاز و سیمان را نام برد.

نمای ساختمان ویلایی کوچک

نمای ساختمان ویلایی کوچک می توان با استفاده از المان های ساده و زیبا طراحی شود تا نمای داخل و بیرون ساختمان را بزرگ تر جلوه دهد.اگر از طرح های پیچیده استفاده شود ببینده از نقش و نگار آن خسته می شود.در نتیجه جلوه زیبایی در دیدگان نخواهد داشت.سبک مدرن و استفاده از رنگ های روشن، به دلیل اینکه دارای حداقل جزئیات است، سبب می شود که ویلاهای کوچک و یک طبقه، به دلیل خطای دید از متراژ واقعی خود بزرگ تر دیده شوند.بسیاری از افراد که دارای ویلاهای کوچک هستند، از محوطه سازی ویلا صرف نظر می کنند، در حالی که نورپردازی در باغ و محوطه ویلا، ساخت آلاچیق و یا سایبان، ساخت برکه مصنوعی، طراحی آبراهه کوچک در فضای باغ، طراحی استخر ویلایی کوچک، فضایی مخصوص به کودکان و …. به طوری که کاملا متناسب با سبکی که انتخاب کرده اید باشد، می تواند زیبایی ویلا و محوطه تان را دو چندان کند.