تاريخ انتشار : 1402/08/20 - 10:52
كد :128

محوطه سازی باغچه

محوطه سازی باغچه با استفاده از المان ها و نقشه های متناسب با ساختار باغچه بسیار مهم می باشد و می توانیم با استفاده از ایده های ارزان و خلایق محوطه باغچه خود را طراحی کنیبم.

محوطه سازی باغچه با استفاده از چوب پلاست برای جلوه بخشی بیشترب ه محیطو و فضای ساختمان و حیاط خانه ها ضروری می باشد  و پر از مزایای پر سود و فایده برای ایجاد نشاط و سرزندگی افراد می باشد.با استفاده از فلاور باکس ها و ایده هایی که از طبیعت می گیریم می توانیم در نما و جلوه بخشی حیاط ساختمان و باغچه خود نقش داشته باشیم.  فلاور باکس ها با اندازه متناسب با متراژ باغچه می توانند در اطراف باغچه مزین شوند.

553

 

مطالب مرتبط : محوطه سازی کف با چوب پلاست

محوطه سازی طراحی باغچه

همچنین می توانیم با ایده های خلاقانه با استفاده از آلاچیق ها برای زمانی که با دوستان و اعضای خانواده در حیاط خانه خود هستیم،اوقات خوشی را سپری کنیم. سایبان هایی از جنس چوب پلاست برای آلاچیق های دور باغچه می توان تنظیم کرد که در زمان تابش نور خورشید بر سر ما دمای زیادخورشد نتابد وی ک فضای خنکی را ایجاد کند.
همچنین می توان دورتا دور باغچه را حصار هایی چوبی کشید تا از ورود حیواناتی چون،گربه،سگ،موش و غیره جلوگیری شود. تا درختنا و بوته های موجود در باغچه، دچار آفت و زدگی حشرات و جانوران نشوند.
در طراحی نقشه محوطه سازی  باغچه ها، معماری و نقشه الگویی که برای بناهایی که در اطراف باغ ها وجود دارند بسیار اهمیت دارند. انتخاب گیاهان، آلاچیق ها،حصار ها و وسایل برای محوطه سازی باغ بدون در نظر گرفتن نوع معماری بنا کاری بیهوده و بی فایده می باشد.

محوطه سازی و باغچه

محوطه سازی در باغچه ها بهتر است از جنس چوب پلاست باشد،زیرا امروزه استفاده از چوب پلاست نسبت به سایر مصالح برای ما و محیط زیست فایده های بیشتری دارند. استفاده از چوب پلاست هزینه ای مقرون به صرفه تر دارد و در کنترل بودجه خود می توانیم بهتر عمل کنیم.اگر بمی خواهید هم زیبایی باغچه حیاط خود را بیشتر کنید و هم هزینه ها گران برای شما تمام نشود استفاده از چوب پلاست بسیار مناسب تر و بهتر می باشند.

محموطه سازی باغچه ارزان

محوطه سازی باغچه با قیمت بسیار کم برای اکثر ما اهمیت زیادی دارد.
امروزه به خاطر آپارتمانی شدن فضای خانه هامکانی برای پرورش حیاط و باغچه ها وجود ندارد. بنابرا یان خود می توانیم با ایده های ساده ای که از طبیعت می گیریم. فلاور باکس هایی از جنس چوب پلاست دور تا دور باغچه نقلی خانه خود ایجاد کنیم ،زیرا اینگونه هم میخواهیم محوطه شاد و با صفایی مثل زمان هایی که خانه ها ویلایی و حیاط دار بودند بسازیم و هم از ورود حشرات و آفت ها به داخل حیاط خود،جلوگیری کنیم. چوب پلاست به خاطر اینکه عایق مناسبی برای رطوبت و حرارت می باشد،در زمانهایی که هوا سرد است و بارش برف و باران بسیار است از پوسیدگی گلدان های دور باغچه و تغییر رنگ آنها ممانعت می شود.
در فصل تابستان که گرما زیاد است ،مقاوم در برابر داغ شدن گلدان های چوبی(فلاور باکس ها) می باشد. لذا با این شرایط می توانیم باغچه های زیبا و مقرون به صرفه داشته باشیم بدون اینکه نیاز باشد تا هزینه های گرانی را متحمل باشیم.