تاريخ انتشار : 1402/10/17 - 14:01
كد :129

نمای چوب ترموود

چوب ترمو به خاطر اینکه از حرارت ساخته شده است مقاومت خوبی در نمای ساختمان دارد.عوامل متعددی در قیمت نمای ترمووود تاثیر گذار هستند. به طور کلی قیمت چوب ترموود بر مبنای متر مکعب تعیین می شود. به دلیل استقامت بالای این چوب، در موارد مختلفی از ان استفاده می شود. با توجه به ابعاد و رنگ های مختلف می توان ترموود را قیمت گذاری کرد.

چوب پلاست نما بر خلاف دیگر نماهای ساختمانی، خیلی مورد استقبال مردم قرار نگرفته است و این هم به دلیل کیفیت پایین و مقاوم نبودن آن است. با توجه به اینکه چوب های ترمووود برای استفاده در نمای ساختمانی مقاوم سازی شده اند اما باز هم مقاومت بسیار کمتری نسبت به سای نما ها دارند.
طراحی و اجرای نمای ترمووود بسیار راحت می باشد. اما در ابتدا مانند هر نوع نمای دیگر باید زیرسازی را درست نماید. برای بهبود کیفیت نما ترمووود، نصب چوب ترمووود باید یکی از آخرین مراحل ساخت پروژه باشد و باید قبل کارهای زیرسازی انجام شود. لازم است بدانید که ترموود به روی سطح های سیمانی و چوبی و بنتی به راحتی قابل نصب و اجرا می باشد. اما برای اجرای نمای ترموود درست مانند نصب و اجرای دیگر نما ها ابتدا باید یکسری محاسبات انجام شود.

553

قیمت نمای چوبی ویلا

استفاده از چوب نما در مقایسه با انواع دیگر نمای ساختمان زیباتر و مدرن تر است. نماهایی که با استفاده از چوب ساخته می شوند به دلیل نوع ساختاری که چوب دارد حس خوبی را به بیننده القا می کنند. چوب نمای ساختمان یا نمای چوبی از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است و در برابر برخی انواع نماها ارزان تر است.
قیمت نمای چوب ترمووود دارای نرخ ثابتی نیست و بر اساس متراژ نمای ساختمان ، نوع چوب انتخابی ، درجه کیفی و تعداد پروفیل های مورد استفاده برای نما تعیین می شود.
عوامل متعددی در قیمت نمای ترمووود تاثیر گذار هستند. به طور کلی قیمت چوب ترموود بر مبنای متر مکعب تعیین می شود. به دلیل استقامت بالای این چوب، در موارد مختلفی از ان استفاده می شود. با توجه به ابعاد و رنگ های مختلف می توان ترموود را قیمت گذاری کرد.

چوب نمای ساختمان ترموود

نماهایی که با مصالح سنتی دیگر برای ساختمان به کار می روند ممکن است بعد از مدتی به دلیل تغییرات آب و هوا شکل اولیه خود را از دست داده یا در اثر آلودگی زیبایی آن ها از بین برود و کثیف و آلوده شوند که این موضوع می تواند تاثیر زیادی روی ظاهر و نمای ساختمان داشته باشد.نمای چوب پلاست در چنین شرایطی یک گزینه ای بسیار مناسب محسوب می شود که دارای مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی مختلف است و و دوام و ماندگاری بسیار بالایی دارد. از نظر ظاهری نیز پروفیل های چوب پلاست در مقایسه با مصالح دیگر زیباتر هستند و سبک خاصی را برای ساختمان ایجاد می کنند.
انتخاب نمای مناسب برای یک ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که یکی از مهم ترین این عوامل ، میزان مقاومت و سازگاری آن نما با شرایط آب و هوایی و محیطی است.امروزه یکی از نماهایی که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده ، نماهای چوبی و به طور خاص نمای ترموود است. همه ما می دانیم که از گذشته تا کنون چوب یکی از مصالح و مواد محبوب برای ساخت و ساز بوده و به عنوان یکی از قدیمی ترین مصالح شناخته می شود.

نمای چوبی داخل ساختمان

گاهی اوقات ستون های چوبی داخل ساختمان را با استفاده از چوب ترمو و چوب پلاست می سازند که می توان ان را با زیر سازی محکم و اسنوار پایه گذاری کرد تا مبادا پروفیل های چوب پلاست دچار ریزش کند و نمای ساختمان فروبریزد. پس قبل از نصب ستوان های چوبی داخل ساختمان با استفاده از قوطی های فلزی زه کشی ساختمان را انجام می دهند تا از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری شود.

امروزه استفاده از چوب و انواع مختلف آن در طراحی و دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان به شدت محبوب و فراگیر شده است. یک مساله مهم برای استفاده از چوب در نمای ساختمان، مقاوم سازی چوب طبیعی در برابر تنش های محیطی از جمله گرما، سرما و رطوبت می باشد. روش های مختلفی برای مقاوم سازی چوب وجود دارد که از میان آن ها می توان به روش هایی مانند اشباع کردن، فرآوری با روغن داغ و فرآوری با حرارت انجام می شود.

نما ترموود ویلا

طراحی و ساخت ویلا در قلب طبیعت و در محیطی با درختان سرسبز و زیبا یا طبیعتی برفی، انسان را فراتر از تصور آرام می کند، بنابراین در چنین شرایطی دوست دارد نزدیکترین ارتباط را با طبیعت داشته باشد. برای دستیابی به این اهداف، موادی مانند چوب ترمو و استفاده از آنها برای نمای ویلا ممکن است بهترین انتخاب باشد. برای استفاده از چوب ترمو در نمای ویلا می توانید از چوب ترمو با کیفیت ضخیم تر و بالاتر استفاده کنید تا جلوه ای جذاب و لوکس داشته باشد.