تاريخ انتشار : 1402/10/18 - 14:20
كد :130

طراحی حیاط خانه های ویلایی

با استفاده از آلاچیق ها ی چوبی بزرگ می توانیم فضای آرامش بخش در زمان استراحت خود در فضای باز ویلای خود ایجاد نماییم.هرچه متراژ ویلا بزرگ تر باشد تجهیزاتی که برای آن استفاده می شود نیز بیشتر می باشد.

ایده های مختلفی برای داشتن فضای باز و سبز با چوب پلاست در طراحی حیاط ویلایی ایرانی وجود دارد. می توانید از یک حیاط بزرگ با باغ تا یک حیاط خلوت کوچک نهایت استفاده را ببرید و با ایده پردازی فضایی آرام را در حیاط خانه خود ایجاد کنید. چندین عنصر مهم مانند گیاهان، آب، روشنایی، گل های فصلی و غیره وجود دارد که در زیبایی طراحی حیاط بسیار تاثیرگذار است. حیاط سازی ویلا می تواند مانند یک طراحی محوطه بزرگ با المان های بسیار باشد.در این صورت نیازمند طراحی لندسکیپ و باغ آرایی حرفه ای می باشد.
طراحی باغ ویلا لوکس با استفاده از چوب پلاست نما ویلایی به صورت اصولی، نوعی حیاط سازی ویلا در مقیاس بزرگ به شمار می آید. طراحی حیاط ویلا در هر ابعاد و مقیاسی که باشد باید دارای اصول و ویژگی هایی باشد تا تبدیل به فضای بلااستفاده و متروکی نشود.
ممکن است حیاط در جلوی ساختمان ویلا یا پشت آن واقع شود و یا کل پیرامون بنای ویلا را احاطه کرده باشد. هر کدام از این جایگیری ها شرایط و الزامات خاص خود را می طلبد.معمولا فضاهای استراحت، شنا و آفتاب گرفتن در حیاط پشتی ویلا دارای حصارسازی بیشتر و در نتیجه حفظ خلوت خصوصی می شود. این رویکرد برای ساخت باغ ویلاهای سنتی بسیار ارزشمند است.

553

طراحی حیاط خانه روستایی

ساختار خانه های کوچک و روستایی معمولاً با سبک های دیگر تفاوت چندانی ندارند. اگر خواستار حیاط خانه یا کلبه ای روستایی و مدرن هستید، باید اصالت و زیبایی کهن آن را حفظ کنید و با رنگ ها و جزئیاتی مانند نورپردازی، ظاهری مدرن به آن ببخشید. در طراحی نمای حیاط خانه روستایی ساخت بالکن، تراس و ایوان اهمیت زیادی دارد.
هرکس در انتخاب طرح ویلا به هر سبکی کاملا آزاد می باشد، اگر می خواهید فضایی بسیار دنج داشته باشید، بهتر است از سبک روستیک استفاده کنید. اولین چیزی که در طراحی تراس نیاز دارید مبلمان چوبی با پارچه های روستایی، سپس کوسن ها و نورپردازی روستایی است.استفاده از پشتی های سنتی در جلوه روستایی بودن نمای ویلا نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
المان های استفاده شده در سبک روستایی باید با سبک غالب فضا مطابقت داشته باشند. اگر فضای بیرونی که در نظر دارید نقش یک اتاق نشیمن را بازی می کند، باید از صندلی و مبل راحت استفاده کنید. برای ایجاد نقاط کانونی در طراحی حیاط خانه روستایی می توانید یک درخت متناسب با موقعیت جغرافیایی خانه روستایی بکارید. همچنین استفاده از افکت های لایه ای، طراحی سه بعدی، ایجاد ناهمواری کف حیاط، استفاده از سنگ های تزئینی و هارمونی رنگ های متناسب با سبک روستیک بسیار به ایجاد زیبایی بصری کمک خواهد کرد.

طراحی حیاط خانه های ویلایی بزرگ

اگر ویلا ها با مترازبزرگ تر را برای ساختمان های خود داشته باشیم بهتر است قبل از پیاده سازی المان های خود سبک های خود، نقشه و پلان های خود را بر روی طرحی انجام دهیم تا در زمان پیاده سازی ان با مشکل مواجه نشویم و بتوانیم تمام انتظاراتی که از نقشه حیاط خانه خود داریم را به خوبی ایجاد نماییم.
با استفاده از آلاچیق ها ی چوبی بزرگ می توانیم فضای آرامش بخش در زمان استراحت خود در فضای باز ویلای خود ایجاد نماییم.هرچه متراي ویلا بزرگ تر باشد تجهیزاتی که برای آن استفاده می شود نیز بیشتر می باشد.لازم به ذکر است که برای داشتن تجهیزات بیشتر نیاز مند خرج های سنگینی نمی باشیم  و می توانیم با بودجه بسیار کم هر آنچه را برای محوطه سازی باغ ویلای خود نیاز است را با کف قیمت بازار، تهیه نماییم.

طراحی حیاط ویلا مدرن

ویلای مدرن یکی از بناهایی است که با هدف القای حس آرامش و دوری از تمامی معضلات شهری، طراحی و ساخته می‌شود. استخر در حیاط جلویی ویلا در فضایی قرار می گیرد که حداقل از یک سمت دارای محصوریت باشد تا تعبیه فضاهای کمکی آن از جمله رختکن، دوش و سکوهای آفتاب گرفتن به آسانی امکان پذیر باشد.طراحی پلان امر بسیار مهمی در ساخت ویلای مدرن است لازم است که طراحی و اجرای آن توسط افرادی متخصص و باسابقه در این زمینه انجام شود. در واقع خلاقیت و تجربه طراح معماری که انتخاب می‌کنید به شما کمک می‌کند مالک ویلای شاخص و خاص شوید.همانطور که اشاره کردیم عملکردگرایی در طراحي ويلا مدرن حرف اول را می‌زند، بنابراین طراحی ویلا مدرن باید کاملا بر اساس نیاز ساکنین ویلا و خواسته آن‌ها انجام شود.

طراحی کف حیاط ویلا

اصل طراحی حیاط ویلا امروزی، بر مبنای قرار گرفتن گل و گیاهان، درختان و بوته ها و همین طور تجهیزات زیبایی و غیره، بر مبنای کاربری آن ها است. همان طور که ساختمان سازی امروزی تفاوت هایی با گذشته دارد، آرایش فضای سبز نیز کاملا متفاوت است.در طراحی فضای سبز امروزی و به ویژه طراحی حیاط ویلا، هر فاکتوری در جایی قرار می گیرد که برای آن بهترین نقطه است و هیچ توافقی بر سر قرینه قرار دادن آن ها نداریم. در حقیقت در فضاسازی امروزی، به دست آوردن مساحت حداکثری و همین طور استفاده حداکثری از فضای تحت کشت و به کار بردن تجهیزات، مورد نظر کارشناسان باغداری و ایجاد فضای سبز است.