تاريخ انتشار : 1402/10/20 - 16:00
كد :132

طراحی چوب پلاست کف

برای ساخت نرده های حیاط، طراحی باغ ویلا و ساخت نیمکت ها در مبلمان شهری ازمحصول چوب پلاست کف، استفاده می گردد. تولید مبلمان خانگی و در و پنجره از دیگر موارد استفاده چوب پلاست می باشد.

کف سازی زیر تایل های چوب پلاست هر چقدر تراز و صاف باشد در نصب تراز تایل ها، کمک بسزایی می کند.فرمهای خاص زیر ه های پلاستیکی میتواند به تنوع شکل دک های چوب پلاست کمک کند.
طراحی ابعاد چوب پلاست کف با توجه به کاربرد آن ها در بخش های مختلف، متفاوت است. امروزه در صنایع مختلف از چوب پلاست به عنوان یکی از مصالح اصلی و باکیفیت استفاده می کنند. این آگاهی در بخش های مختلف صنایع تولیدی شکل گرفته است که می توانند از متریال های نوین مانند چوب پلاست استفاده کنند. تعداد مصالح ساختمانی که کاربرد وسیعی در دکوراسیون داخلی و نمای بیرون دارند انگشت شمار هستند البته مصالح و موادی که این ویژگی را دارا هستند جزو مصالح ساختمانی نوین هستند یعنی با تکنولوژی روز دنیا ساخته می شوند.

553

 قیمت تایل چوب پلاست

قیمت تایل چوب پلاست به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مصالح مهمی که در صنعت ساخت و ساز به ویژه دکوراسیون استفاده می شود چوب است. استفاده از چوب قدمتی به اندازه زندگی بشر دارد. امروزه چوب به عنوان یک کالای لوکس شناخته می‌شود. البته چوب و کالاهای ساخته شده با آن گران قیمت هستند . قرن جدید عصر تکنولوژی و ایده های نوین است . تولیدکننده ها تلاش می کنند محصولات جدید با مواد اولیه ارزان قیمت را تولید کنند.
یکی از انواع تایل ها، تایل چوب پلاست است که در مدل ها و طرح های مختلف طراحی و ساخته می‌شود. برای تولید تایل چوب پلاست، ابتدا چوب پلاست ساخته می شود. سپس با توجه به ابعاد و اندازه های استاندارد تولید می شوند.

نصب چوب پلاست

نصب و اجرای چوب پلاست سریع، آسان و با هزینه کم انجام می شود. انتخاب مصالح ساختمانی مختلف به عوامل متعددی بستگی دارد. یک بخش از انتخاب مصالح به زیباسازی نمای داخلی و خارجی ساختمان مربوط می شود. اگر سری به بازار مصالح ساختمانی بزنید تعداد متریال های مختلف شما را مبهوت می کند.
نصب و اجرایی چوب پلاست به دلیل این که مقاومت و استحکام بالایی دارد مورد استقبال قرار گرفته است. این دو ماده را به نسبت مساوی پودر کرده و مخلوط می کنند. البته مواد دیگری مانند رنگ، فوم، چسب نیز به آن ها اضافه می کنند. افزودنی های دیگر باعث استحکام و روان شدن ماده اولیه می شود. چوب پلاست به روش های مختلفی مانند اکسترود، تزریقی یا قالب گیری تولید و به بازار عرضه می شود.

زیرسازی چوب پلاست کف

با استفاده از قوطی های فلزی می توان کف چوب پلاست را زه کشی کرد تا از جا به جایی پروفیل های چوب پلاست جلوگیری کند.قبل از عملیات زیر سازی می توان کف زمین را با استفاده از عایق بندی زیر سازی کرد تا از هدر رفتن آب و انرژی گرمایی جلوگیری شود. معمولاً برای پوشش دیوار و کف در فضای داخلی ساختمان از چوب، چوب ‌پلاست و پلاستیک استفاده می شود. در اکثر پروژه ها برای فضای باز فلز گالوانیزه، استیل یا آلومینیوم استفاده می کنند.
اولین قدم برای زیرسازی در اجرای چوب پلاست تراز کردن و شیب بندی سطوح است. برای دیوار و سقف رعایت استاندارد های نصب و اجرا، الزامی هستند. رعایت درز های انبساطی برای نصب و اجرای چوب پلاست باید دقیق باشد.

انواع پروفیل چوب پلاست

از انواع پروفیل چوب پلاست در صنعت های مختلف استفاده می شود و می توان در کف ساختمان قبل از عملیات نصب با استفاده از زیرسازی های مناسب بهره مند شد. در نمای ساختمان خیلی مهم است تا از متریال قدرت مند و پایدار استفاده شود زیرا اگر مقاوم نباشد در اثر هر حادثه ای مثل زلزله خیلی زود نمای ساختمان از هم فرو می پاشد.پروفیل های چوبی که با کیفیت و اندازه های مختلف در قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد بهتر است با پایه ریزی های مناسب در کف ساختمان نصب شود تا از جابه جایی ساختمان جلووگیری شود.