تاريخ انتشار : 1402/10/25 - 11:24
كد :134

ساخت خانه چوبی

در هنگام طراحی و ساخت ویلا چوبی نکات متعددی وجود دارد که توجه به آنها سازه ها را بسیار زیباتر، امن تر و مناسب تر قرار می دهد به همین جهت سازنده و مصرف کننده می بایست به آنها دقت ویژه ای داشته باشند.

انواع ویلای های چوب پلاست نما که دارای طراحی و اشکال های مختلفی هستند با برخورداری از بدنه ای با جنس چوب دارای برتری ها و ضعف هایی نسبت به سازه های بتنی و فلزی هستند. از مهمترین برتری ها این سازه ها می توان به سرعت ساخت بالا، تعمیر آسان، فرم پذیری و تغییرات آسان تر اشاره کرد. همینطور لازم به ذکر است هزینه ساخت ویلای چوبی به نسبت دیگر سازه ها پایین تر می باشد که بسیار در برابر عوامل محیطی و اب و هوایی بسیار از مقاومت بالایی برخوردار می باشد.
در هنگام طراحی و ساخت ویلا چوبی نکات متعددی وجود دارد که توجه به آنها سازه ها را بسیار زیباتر، امن تر و مناسب تر قرار می دهد به همین جهت سازنده و مصرف کننده می بایست به آنها دقت ویژه ای داشته باشند. پس ساختمان ساخته شده با چوب به انرژی کمتری برای تامین گرمایش و سرمایش نیاز دارند، تأثیر زیست محیطی کمتری دارند و ردپای کربن کمتری نسبت به روش‌های ساختمانی معمولی دارند.

553

ساخت خانه چوبی روستایی

خانه چوبی روستایی در جنگل یکی از مواردی بوده که همواره در بین افراد به‌خصوص دوست‌داران طبیعت و محیط زیست طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است. از آنجایی که این خانه‌ها حال‌وهوایی صمیمی و لذت‌بخش دارند، گزینه مناسبی برای استراحت و آرامش با عزیزان یا حتی به تنهایی خواهد بود. نکات متعددی در رابطه با این‌گونه خونه‌ها از جمله نوع چوب مورد استفاده، نحوه حفظ و نگهداری و مدت زمان دوام و ماندگاری آن‌ها وجود دارند که برای دوست‌داران این سبک، مستلزم توجه است. یکی از موارد پرطرفدار در این حیطه خانه پیش‌ساخته چوبی است که امروزه توجه بسیاری از افراد را به خود کشانده است،لذا بسیار پر طرفدار شده و حس آرامس بی نظیری به افراد می دهد.
روستاها فرصتی بی‌نظیر برای یادگیری فرهنگ و عادات محلی همراه با تفریحات سالم برای بالا بردن آدرنالین می باشند. برای اقامت در چنین فضایی بهترین مکان، خانه چوبی روستایی است.

ساخت خانه چوبی بزرگ

بعضی از خانه های چوبی بزرگ با توجه به متراژ آنها می توانند دوبلکس و دو طبقه ساخته شوند که استفاده از متریال با کیفیت می تواند در نما و استواری خانه ها کمک بسیاری می کند.
ساخت خانه های بزرگی می تواند جوری باشد که با توجه به امکاناتش با ایجاد فضای استخر نیز همراه باشد و با استفاده از نرده بام هایی که به خانه وصل می شود  که افراد از داخل ساختمان در قسمت شیروانی آن به سمت استخر رهسپار شود. ظاهر یک سازه تاثیرگذارترین المان در طراحی و ساخت آن است. هنر معماری امروزه پیشرفت زیادی کرده است.پس، در انتخاب زمین مناسب ساخت کلبه دقت لازم را به خرج دهید. 
جاده‌های شیب‌دار و همچنین برخی از مکان‌های دور افتاده که از هرگونه امکانات معیشتی به دور هستند، مکان‌های مناسبی برای ساخت کلبه نیستند. مجوزهای قانونی ساخت و ساز نیز از واجبات ساخت کلبه‌ی چوبی است که برای جلوگیری از زیان‌های مالی و زیست محیطی، لازم است به آن توجه کنید تا هر انچه که برای نمای خانه ها چوبی بزرگ لازم است را به بهترین نحو و خلاقانه به کار ببرید تا در سال های بیشتری بتوانید از نمای ان لذت ببرید.

مجوز ساخت خانه چوبی

مجوز ساخت خانه چوبی موضوع مهمی است که در ساخت ویلا چوبی و یا خانه‌ های چوبی پیش ساخته بسیار مورد بحث و اختلاف نظر است و در واقع اجازه ‌نامه ای از جانب نهاد نیمه دولتی شهرداری صادر می شود که به افرادی که صاحب زمینی در حوزه استحفاظی آن هستند، داده می‌شود. بر اساس یک قانون مشخص در کل کشور، برای ساخت ساختمان نیاز به دریافت مجوز از شهرداری و یا ادارات زیر نظر آن مانند دهداری داریم. هرگونه ساخت و ساز بدون نظر شهرداری غیرمجاز است. اما نکته قابل اهمیت در قانون این است که منظور از ساختمان، ساختمان با مصالح ساختمانی و بنایی است و قانون مشخصاً اشاره­‌ای به چوب نکرده است. از طرفی ساختن ویلای چوبی نیازمند اجرای پی و یک سطح بتنی سازه­ای با یک ارتفاع مشخص از سطح زمین است.
هرکسی که خواست اقدام به ساخت ساختمان کند، باید بر اساس مقررات ملی ساختمان و زیر نظر شهرداری فعالیت کند. این باعث می‌ شود تا شهرداری بتواند بر ساخت و ساز نظارت داشته باشد و از سلامت ساختمان‌ های ساخته شده مطمئن گردد.

برچسب ها :