تاريخ انتشار : 1402/10/25 - 12:11
كد :135

نمای ویلا مدرن

طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن همانند دیگر نماها تأثیر مستقیم در زیبایی ظاهری ویلا دارد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و نیز نمای داخلی ویلا طراحی و اجرا می گردد. در این نوع نما تلفیقی از متریال و مصالح متنوع و مختلف به کار برده می شود و به همین دلیل هر ویلا دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد.

اجرای نمای ساختمان ویلا با چوب پلاست نمای ویلایی علاوه بر اینکه دارای سبک های متفاوتی است، متریال گوناگونی نیز برای ساخت آن وجود دارد که برای انتخاب این متریال باید به شرایط اقلیمی و کیفیت آن توجه کنید.نمای ویلا مدرن با استفاده از چوب پلاست و چوب ترمو که یکی از انواع متریال جدید و پسشرفته تلقی می شود ماندگاری زیادی در نمای ساختمان دارد و در سال های دور تری نیاز به بازسازی دارد.
چوب ترمو به خاطر اینکه از حرارت ساخته شده است در زمان های بروز آتش و اشتعال زایی، حرارت و اتش را از خود دور می کند که برای نمای ساختمان ویلاهای لوکس مورد استفاده قرار می گیرد این نوع متریال به دلیل مقاومت بالا هیچگاه پوسیده و بی کیفیت نمی شوند.

553

طراحی نمای ویلا مدرن

در طراحی نمای ویلا، اهمیت بسیاری به ظاهر و طراحی خارجی ساختمان اختصاص داده می‌شود. نمای ویلا علاوه بر این که نشان دهنده شخصیت و سلیقه صاحبان ویلا است، نقش مهمی در ایجاد جذابیت و تمایز برای ساخت ویلا دارد.
یکی از عوامل مهم در طراحی نما ویلا، استفاده از مواد و رنگ‌های مناسب است. مواد ساختمانی می‌توانند از جنس سنگ، آجر، چوب، آلومینیوم و یا شیشه باشند. انتخاب مواد با توجه به منطقه جغرافیایی و شرایط آب و هوایی محل ویلا بسیار مهم است. همچنین انتخاب رنگ‌های مناسب نیز نقش بسیار مهمی در طراحی نما دارد.
نور مناسب می‌تواند جزئیات و زیبایی‌های نما را بیشتر برجسته کند. استفاده از نورپردازی مناسب در نما، باعث ایجاد جلوه‌ی ویژه‌ای می‌شود و نمای ویلا را در شب ها نیز جذاب می‌کند.

نمای ویلا مدرن فلت

ویلا فلت یا ویلا همکف در معماری و طراحی به ساختمانی گفته می‌شود که تنها یک طبقه و یک سقف دارد. یعنی هیچ سقف مشترکی با بخشی دیگر ندارد و خود نیز سقف مشترک نیست.
نمای ویلا به سبک مونولیت بسیار ساده و جذاب است و مناسب اغلب ویلاها مخصوصا ویلاهای فلت است؛ سبکی از ویژگی های بارز این متریال برای نمای ویلا است.برای طراحی نمای ساختمان ویلایی با مونولیت نیاز به صرف هزینه های زیادی نیست زیرا این نما هزینه بسیار کمی را در بر می گیرد و نیازی به تعمیر و مرمت در طی سال های بعد ندارد.
مهم ترین شاخصه ویلاهای فلت به سبک مدرن طراحی آن‌ها در زمینه خارجی و از نظر دکوراسیون داخلی است.یکی از ایده‌هایی که میتواند در طراحی داخلی ویلاهای فلت مدرن به این نوع مدل جذابیت بیشتری ببخشد ایجاد اختلاف سطحی در بعضی فضا‌ها است البته توجه داشته باشید این اختلاف ارتفاع سطح فقط جنبه جداسازی فضاهارا دارد به میزان استاندارد می باشد که نباید بیش ازیک مقدار خاص باشد که این مقدار در نمای خانه ها ی متفاوت متغیر می باشد. که بیشتر یا کمتر بودن ان حدودا از یک یا نهایت دو پله باشد.

نمای ویلا دوبلکس مدرن

طراحی نمای ویلای دوبلکس مدرن همانند دیگر نماها تأثیر مستقیم در زیبایی ظاهری ویلا دارد که با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و نیز نمای داخلی ویلا طراحی و اجرا می گردد. در این نوع نما تلفیقی از متریال و مصالح متنوع و مختلف به کار برده می شود و به همین دلیل هر ویلا دارای ویژگی های منحصر به فرد خود می باشد.
 در طراحی ویلا دوبلکس مدرن از سقف های فلت و شیشه های سرتاسری و بزرگ به اضافه مکعب های تو در تو و تزئینات لوکس و سنگ های گران قیمت استفاده می شود که در عین سادگی از پیچیدگی های خاص خود برخوردار است که بهترین نما در پروزه های ساختمانی چوب ترمو و چوب پلاست می باشد زیرا از نظر هزینه نیاز به صرفه بودجه بسیار کم می باشد.

لاکچری نمای ویلا مدرن

در نمای ویلای مدرن از متریال ساده با رنگ های روشن استفاده می شود.در خانه های دوبلکس نمای پله در ساختمان اهمیت زیادی دارد.ویلا مدرن دوبلکس از پرطرفدارترین و پرتقاضاترین ویلاهایی است که امروزه طراحی و ساخت آن به وفور دیده می شود. ویلا مدرن دوبلکس همانطور که از نامش مشخص است دارای دو طبقه است اما این طبقات به هم متصل اند و از طریق یک پلکان داخلی طبقه همکف به طبقه بالا متصل می شود.توجه نمایید که برای طراحی نمای ویلا مدرن نیازی به طراحی های شلوغ و تجملاتی نیست بلکه با ساده ترین متریال باید این طراحی را انجام دهید تا هم بیشتر به چشم بیاید و هم بتوان سبک مدرن را با یک نگاه تشخیص داد.برای جلوه  نمای بیشتر از نورپردازی استفاده می شود.