تاريخ انتشار : 1402/10/28 - 11:40
كد :138

نمای ویلا

یک طراحی دقیق و اصولی برای نمای ویلا نه تنها می تواند باعث زیبایی آن شود بلکه می تواند باعث محافظت از ساختمان در برابر آب و هوا و آسیب های مختلفی که در طی سال های طولانی ممکن است برای آن پیش آید محافظت کند و به همین دلیل انتخاب متریال مناسب برای نمای ویلا بسیار اهمیت دارد.

نمای چوبی ویلا می تواند بهترین متریال و سازه های چوبی همراه باشد که امروزه چوب پلاست نما ویلایی یکی از بهترین و پیشرفته ترین متریالی است که بسیاری از مهندسان و معماران از چوب نما استفاده ویژه ای می برند که به خاطر اینکه از سایر مصالح ساختمانی مانند بتن و سیمان از قیمت ارزان و مقرون به صرفه همراه است بیشتراز مصالح و پروفیل های دیگر مورد طرفدار و محبوب می باشد.
نمای هر ساختمان اولین چیزی است که پیش از ورود به هر ساختمان می بینیم و اولین ارتباط بصری را با مخاطب می گذارد، زیبایی یا زشتی این نما تا حدود بسیار زیادی بر روی برداشت اولیه ی ما از آن ساختمان و حتی قیمت آن نیز تاثیر گذار است مسلم است هر چه نمای ساختمان شیک تر و زیبا تر باشد قیمت آن ساختمان نسبت به ساختمان های مشابه آن بالا تر می رود.هرچه از متریال با کیفیت تر در نمای داخلی و بیرونی ساختمان استفاده شود در نتیجه در سال های طولانی تری می توان نمای ساختمان را استوار و پا برجا نگه داشت.

553

طراحی نمای ویلا

یک طراحی دقیق و اصولی برای نمای ویلا نه تنها می تواند باعث زیبایی آن شود بلکه می تواند باعث محافظت از ساختمان در برابر آب و هوا و آسیب های مختلفی که در طی سال های طولانی ممکن است برای آن پیش آید محافظت کند و به همین دلیل انتخاب متریال مناسب برای نمای ویلا بسیار اهمیت دارد.
طراحان و معماران بزرگ معمولا در طرح هایشان از یک سری روش ها و سبک های خاص پیروی می کنند به شکلی که اگر شما یک ساختمان خاص را ببینید، متوجه می شوید که طراح آن چه کسی است. اما نکته ی مهم این است که نظر کار فرما نیز در طراحی باید در نظر گرفته شود. به همین دلیل است که اگر کار فرما خوش ذوق باشد و معمار نیز با طرح خود ذوق او را به کمال برساند، در اکثر مواقع یک اثر ماندگار ایجاد می شود.

نمای ویلا باغ

طراحی باغ ویلا در اکثر نقاط جهان ، به خصوص در مناطق خوس اب و هوا،بسیار پرطرفدار است. کرج همواره به عنوان منطقه‌ای خوش آب و هوا در نزدیکی تهران محسوب می‌شده است که با توجه به اینکه کوه و کوهستان به ان بسیار زدیک است اکثر مردم این شهر را برای اسکان انتخاب می کنند. اگرچه مناطقی مانند درکه و اوین و فشم هم جزو مناطق خوش‌ آب و هوا در نزدیکی تهران محسوب می‌شوند، اما به دلیل ارزان‌تر بودن زمین در کرج، طراحی خانه باغ ویلایی در کرج بسیار پرطرفدار‌تر از استان تهران است.
به دلیل آرامشی و فرح‌بخشی که این مدل ویلاها دارند و نمونه‌ای بی‌نظیر از شهرسازی سبز به حساب می‌آیند، معمولاً شهرداری‌ها کمترین سختگیری را روی آن‌ها اعمال می‌کنند تا فضاهای سبز باغ‌ها به بهتر شدن آب و هوای منطقه کمک کنند.

نمای ویلا دوبلکس

نمای ویلا دوبلکس یا دو طبقهکه ویوی زیبا و دلچسبی به محیط بیرون دارد برای افرادی که به تراس و فضای سبز علاقه مند هستند گزینه مناسبی می باشد  که می توان با تجهیزات ساده و یا حتی شیک دکور داخلی و بیرونی ان را به سرعت زیبا نمایش داد و به خاطر اینکه برخی ویلاهای دو طبقه بسیار کوچک هستند می توانند از متریال با ارزش تر و گران تر در ان استفاده کرد.اما چوب پلاست و چوب ترمو می تواند گزینه مناسب تری برای خانه های یک طبقه و یا حتی چند طبقه محسوب شود.این ویلاها می‌توانند مستقل از ارتباط محیط بیرون رفتار کنند. یعنی حس ارتباط با طبیعت را با حضور و درگیری با حیاط و محوطه خود القا می‌کنند. هم حریم خصوصی را حفظ کرده و هم فضاهای تفریحی و استراحت را در خود جای می‌دهند.

لاکچری نمای ویلا مدرن

 در طراحی ویلای لوکس ، اهمیت بسیار زیادی به نور پردازی شده است. با داشتن نور زیاد در هر کدام از قسمت های ویلا، سرزندگی و شادابی خاصی به وجود می آید. بنابراین نورپردازی یکی از موارد مهم است که در طراحی این ویلاها رعایت شده است. در طراحی ویلای لوکس طراحی فضاهای آن متناسب با جهش تابش نور خورشید می باشد. استفاده از پنجره هایی با ابعاد بزرگ در طراحی فضای داخلی بسیار مطلوب می باشد، زیرا باعث ورود نور بیشتر به داخل منزل می شود و تاثیر بسیار زیادی در کیفیت هوای منزل دارد و همچنین تاثیر به سزایی در طراحی نمای بیرونی دارد و آن را بسیار لوکس یا لاکچری می کند.