تاريخ انتشار : 1402/10/30 - 14:55
كد :139

متریال کف سازی محوطه

استفاده از پوشش کف چوبی نیز برای حیاط ویلا جذاب است. چوبهایی مانند ترموود، پارکت خارجی می ‌توانند به زیبایی و گرمای طبیعت به حیاط ویلا شما بیفزایند. با این حال، باید توجه داشت که چوب در برابر عوامل جوی و رطوبت حفظ شود و نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره ‌ای دارد.

بهترین متریالی که می توان در محوطه ویلا برای کف سازی به کار برد، چوب پلاست و چوب ترمو می باشد که با ارزان ترین قیمت ها می توان ان را تهیه نمایید. یک باغ و ویلای زیبا علاوه بر طراحی شیک و زیبای داخلی، باید دیزاین بیرونی خوبی هم داشته باشد. از جمله قسمت‌های مهم فضای بیرونی ویلا، کف آن هم است که قطعا اگر شما فرد با سلیقه‌ای باشید به دیزان کف ویلا هم توجه می‌کنید. امروزه راه‌های زیادی برای طراحی کف باغ ویلا وجود دارد، هم راه‌های کم هزینه وجود دارد و هم راه‌هایی که جلوه بیشتری داشته اما در عوض هزینه آن نیز بیشتر است، این بستگی به جیب شما دارد.
به طورکلی انواع مصالح محوطه سازی کف با چوب پلاست را می توان در دو دسته کلی جای داد: چوب پلاست سست و چوب پلاست سخت
پلاستیک‌ها در شکل‌ها، اندازه‌ها و رنگ‌های مختلفی در دسترس هستند. این چوب پلاست های کف پلاستیکی به دلیل ویژگی‌های ساختاری مقاومت بسیار پایینی در برابر حرارت و آتش دارد که در برابر رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارد.

553

انواع کف سازی مدرن

کف سازی مدرن یکی از اقداماتی است که هنگام ساخت ساختمان ‌ها به آن توجه می‌شود. با توجه به محل مورد نظر، باید از مواد اولیه گوناگونی برای کف ‌سازی بهره برد. برای مثال فضای داخل خانه، تفاوت ‌های بسیار زیادی با فضای بیرون دارد. فضای داخل خانه محلی است که زیاد با رطوبت و فاکتور های محیطی سروکار ندارد. به ‌همین دلیل شما دست بازتری برای انتخاب انواع مختلف چوب پلاست کف دارید.
کاشی سرامیکی ازجمله انواع همه فن حریف در کف سازی است. تنوع رنگ، بافت، شکل و اندازه ی آن باعث شده با تمام اتاق-های خانه مطابقت پیدا کند. کاشی از ترکیب رس و شیل و بعد ریختن آن در کوره برای سفت شدن سرامیک تهیه می شود. اضافه کردن رنگ دانه به این ترکیب باعث می شود دست شما در انتخاب رنگ کاشی سرامیکی باز باشد. انتخاب کاشی های مناسب کف بسیار مهم است تا از مقاومت آن در برابر رفت وآمدهای زیاد اطمینان حاصل شود. بهتر است دنبال مدل هایی بروید که ضد لیز خوردن هستند که از نظر صرفه اقتصادی، استفاده از چوب پلاست بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

کف سازی حیاط

کف سازی محوطه یکی از مهمترین و پرهزینه‌ترین فعالیت‌ها در طراحی و ساخت فضاهای باز است. انتخاب روش مناسب برای کف سازی محوطه به عواملی مانند هزینه، کیفیت، مقاومت و زیبایی مرتبط است.استفاده از چوب صنعتی در قسمت هایی از خانه مانند زیرزمین نمناک توصیه می شود زیرا ممکن است چوب جنگلی در اثر رطوبت بالا شکل خود را از دست بدهد. به علاوه، ازآنجایی که در چوب صنعتی کم تر از چوب جنگلی گران قیمت استفاده می شود، معمولاً گزینه ی مقرون به صرفه ای است. یکی از معایب چوب صنعتی این است که مثل چوب واقعی نمی توان آن را مرتباً سنباده کشید چون روکش نازکی دارد. بااین حال، می توانید روکش باکیفیتی روی آن بکشید تا در برابر فرسودگی مقاوم باشد.

کف سازی حیاط ارزان

استفاده از پوشش کف چوبی نیز برای حیاط ویلا جذاب است. چوبهایی مانند ترموود، پارکت خارجی می ‌توانند به زیبایی و گرمای طبیعت به حیاط ویلا شما بیفزایند. با این حال، باید توجه داشت که چوب در برابر عوامل جوی و رطوبت حفظ شود و نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره ‌ای دارد.استفاده از موزائیک برای کف حیاط ویلا می ‌تواند به طرح ‌ها و الگوهای خلاقانه و چشم ‌نوازی منجر شود. می ‌توانید از موزائیک‌ های رنگارنگ و هنری برای ایجاد طرح‌ های هندسی، طبیعتی یا حتی تصاویری مستقل استفاده کنید.برای کف سازی حیاط با ماده پلاستیکی به نام پلی یورتان استفاده می کنند که مقاومت بالایی در برابر فشار، ضربه دارد.