تاريخ انتشار : 1402/11/11 - 15:39
كد :143

ساخت آلاچیق چوبی ساده

آلاچیق چوب پلاست یکی از زیبا و پر مصرف ترین سازه هایی می باشد که در سال های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه جهت ساخت و اجرای آلاچیق از چوب پلاست استفاده می شود. زیرا این نوع چوب ها با داشتن ویژگی هایی همچون کیفیت بالا، عمر مفید و مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی طرفداران زیادی دارند.

آلاچیق چوب پلاست را می توان با استفاده از متریال ساده و ارزان قیمت ساخت و از آن در سال های طولانی بدون نگرانی در ساختار پوسیده شده آن بهره مند شد.
آلاچیق چوبی فضایی است که برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت ساخته می شود. چوب از محبوب ترین متریال مورد استفاده در ساخت آلاچیق می باشد. انواع الاچيق چوبي عموما دارای سقف شیب دار بوده و اطرافشان باز است. البته بسته به مکان مورد استفاده و نوع کاربری می توان اطراف آن را بست. یکی از دلایل اجرای آلاچیق چوبی ، همگامی بیشتر آن با طبیعت است. متریال مورد استفاده در ساخت آلاچیق چوبی ساده باید در برابر رطوبت، عوامل محیطی، خوردگی و پوسیدگی مقاوم باشد.

553

مطالب مرتبط :  آلاچیق چوب پلاست

ساخت آلاچیق با پروفیل

آلاچیق سازه‌ای بادوام و کاربردی است که برای ایجاد سایه‌ از آن استفاده می‌شود. سابقه ساخت و استفاده از آلاچیق‌ در ایران به زمانی باز می‌گردد که قوم ترکمن از آن به‌عنوان خانه سنتی استفاده می‌کردند. دلیل انتخاب این سازه برای اقامت و زندگی نصب، قابلیت جمع کردن و انتقال آسان آن به محلی دیگر بود از طرفی دیگر این خانه سنتی در  برابر حوادث طبیعی، سرما و گرما مقاوم است.
انواع آلاچیق چوبی با چوب های طبیعی مانند کهور، بلوط، گردو و … قابل ساخت است و در مواردی نیز از لمینت های چوبی برای پوشش دیواره ها و سقف آلاچیق های چوبی استفاده می شود. ساخت الاچیق چوبی با متریال چوب پلاست نیز از رایج ترین انواع آلاچیق های چوبی می باشد. آلاچیق چوب پلاست نوع مقاوم آلاچیق های چوبی است که برای استفاده در مناطق پر بارش و یا مناطقی که تابش تند آفتاب دارند، توصیه می شود. در میان آلاچیق های چوبی با چوب طبیعی، آلاچیق چوبی که بهترین گزینه است زیرا این نوع چوب بسیار مقاوم بوده و تراکم بالایی نیز دارد اما در عین حال بسیار گران بوده و ساخت آلاچیق چوبی با این نوع چوب بسیار پرهزینه خواهد بود.

ساخت آلاچیق با وسایل دور ریختنی

گاهی اوقات با خود فک می کنیم که وقتی اسم آلاچیق می آید باید هزینه زیادی را صرف ساخت ان انجام دهیم.در صورتی که می توان با استفاده از ابزار های در دسترس  و وسیله هایی که تخریب شده اند سازه ای از آلاچیق را بسازیم که می تواند هم از نظر بودجه ای به ما کمک کند و هم اینکه با ایده ای خلاقانه هر انچه را دوست داریم و در ذهن ما می گذرد را در الاچیق چوبی خود پیاده سازی نماییم. آلاچیق چوبی ارزان قیمت ترین متریال را دارد که شما عزیزان می توانید مواد اولیه ان را با کمترین قیمت ممکن از ما تهیه نمایید و همین امروز به ساخت و پرداخت این سازه کاربردی و عالی اقدام نمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن آلاچیق مورد نظر خود را بسازید.

ساخت آلاچیق در حیاط خانه

آلاچیق فضایی سرپوشیده در فضای باز است که معمولاً در باغ‌ها یا حیاط‌های خانه‌ ها ساخته می‌شود. آلاچیق‌ ها می‌توانند به‌عنوان محلی برای استراحت، صرف غذا، یا برگزاری مهمانی‌ها استفاده شوند. ساخت آلاچیق در حیاط خانه می‌تواند به زیبایی و کاربردی‌تر شدن فضای بیرونی خانه شما کمک کند.
داشتن یک سایبان یا ساخت یک آلاچیق جدید، علاوه بر زیبایی، به فضای خانه یا باغ یا مکان مورد نظر شما می افزاید و ملک شما را برای خریداران جذاب تر می کند. استفاده از آلاچیق ها در فضای بیرونی ساختمان به شما این امکان را می دهد که در هر زمان و در هر شرایط آب و هوایی به راحتی از محوطه بیرونی ساختمان استفاده کنید. یکی از مهمترین نکات در ساخت آلاچیق این است که می توان آن را از مواد بسیار متنوعی از جمله آلاچیق فلزی، آلاچیق چوبی و غیره ساخت. به همین دلیل می توانید با تعویض متریال و سایر مصالح و ساخت آلاچیق با کمترین هزینه ساخت آلاچیق را کاهش دهید.