تاريخ انتشار : 1402/11/12 - 12:14
كد :144

طراحی سقف استخر ویلا

طراحی سقف استخر ویلا با استفاده از متریال های متنوعی اعم از پی وی سی ، کناف، تایل های سی اسن سی یا آسمان مجازی و همین طور متریال لوکس کشسان امکان پذیر است اما نحوه ترکیب و تشخیص زیبایی هر چه بیشتر برای طراحی سقف استخر ویلا بسیار اهمیت دارد برای همین بهتر است تا بهترین متریال برای سقف استخر در نهایت هر آنچه که در محیط شما اجرا می شود با بالاترین کیفیت انتخاب شود.

در اجرای سقف چوب پلاست دور استخر ویلا مازاد بر دوام واستحکامی که مدنظر ما است المان های متعدد دیگری تاثیر گذاراست. زیبایی و نمای لوکس و زیبا در سقف استخر ویلا یکی از مهم ترین عواملی است که شما حتما در زمان اجرای این سطح به آن دقت خواهید داشت. از این رونیاز به متریال های لوکس و زیبا در سقف استخر استفاده می شود.
کار منحصربفرد و شیک قطعا نیازمند طراحی و دقت در جزییات اجرایی است به همین دلیل است که تیم الومدرن با در اختیار داشتن تیم ماهری از معماران و طراحان داخلی کشور به بررسی و طراحی سقف استخر می پردازد فرقی ندارد که استخر شما برای یک مجموعه ورزشی باشد یا برای محیط ویلای شخصی خود نیازمند یک طرح خاص باشید قطعا استفاده از این خدمات می تواند برتری محیط و سقف استخر ویلا شما را در پی داشته باشد. طراحی سقف استخر ویلا با توجه به استاندارد ها و ترکیب متریال های متفاوتی که ممکن است در اختیار شما قراربگیرد قطعا متفاوت خواهد بود.

553

بهترین پوشش برای سقف استخر 

بهترین پوشش برای سقف استخر آن است که ویژگی های زیر را دارا باشد:

  • متریالی که برای سقف استفاده می شود باید تا حد امکان وزن کمی داشته و منجر به افزایش بار تحمیلی به بنا نشود. در غیر این صورت استحکام سازه کاهش پیدا خواهد کرد.
  •  تماس سقف با نم و رطوبت نباید منجر به تغییر شکل سقف و تخریب آن شود
  • افزایش و کاهش دما در ساعات مختلف شبانه روز نباید منجر به انبساط و انقباض شدید سقف شود، در غیر این صورت به مرور به بخش های مختلف سازه فشار وارد خواهد شد.
  •  با توجه به اینکه استخر محیط شاد و پر از انرژی می باشد، لذا متریالی باید برای تزئین سقف آن استفاده شود که از نظر زیبایی شناسی نیز در سطح ایده آلی قرار داشته باشد.
  • تا حد امکان پوشش سقف استخر ثابت باید بتواند تاسیسات و کابل و سیم کشی برق را پنهان و در شرایط لزوم دسترسی به آنها را آسان کند.

 انواع پوشش سقف استخر

از انواع پوشش سقف استخر می توان به آسمان مجازی استخر، سقف استخر کناف ، سقف پلی کربنات استخری اشاره کرد اما به طور کلی به دو دسته سقف استخر ثابت و سقف استخر متحرک دسته بندی می شوند.
این گروه از سقف ها روی سقف اصلی نصب شده و امکان باز و بسته شدن آنها وجود ندارد. آسمان مجازی، کشسان و کناف همگی در گروه سقف های ثابت استخر به شمار می روند. به همین دلیل بیشتر در محیط های سرپوشیده از آنها استفاده می شود.
سقف های پلی کربنات و شیشه ای را می توان به صورت متحرک نیز اجرا نمود. به طوریکه از راه دور و با ریموت بر حسب شرایط محیط قابل باز و بسته شدن هستند. به عنوان مثال در روزهای بارانی می توان سقف کاملا بست و در روزهای تابستان آن را باز کرد و از نور خورشید در حین شنا لذت برد.

 سقف استخر ارزان

این سیستم با ظاهری زیبا، استفاده ی بسیار دارد و بسیار مستحکم بوده و هیچگونه هزینه ی نگهداری ندارد. همچنین امکان جا به جایی و انتقال سیستم در آینده نیز وجود دارد.مدل استخر تلسکوپی می تواند به طور کامل و یا قسمتی از آن باز و یا بسته شود. تنها در چند دقیقه می توانید از احساس خوشایند شنا در فضایی روباز و یا سرپوشیده لذت ببرید. زمان مفید فصل شنای شما را بسیار طولانی تر از دوره ی محدود به تابستان کرده و باعث افزایش بهره وری شما از محیط زندگی تان می گردد.استخر شما در نهایت تمیزی بوده و بدون هرگونه آلودگی، گرد و خاک، برگ و خاشاک باقی می ماند و این خود باعث کاهش هزینه های نظافت و نگهداری بوده و صرفه جویی در خرید مواد شیمیایی ضدعفونی کننده می نماید.

طراحی سقف استخر سرپوشیده

استخر های سرپوشیده یکی از انواع استخر ها هستند که علاوه بر ویژگی های ذکر شده، به جهت استفاده از آن ها در تمام اوقات شبانه روز و نیز عدم قرارگیری در معرض اشعه های زیان بار نور خورشید نیز کارایی داشته و می توانند ساعات خوبی را برای شما رقم بزنند.محیطی که برای ساخت استخر در نظر گرفته می شود،باید ابعادی به اندازه یا بیشتراز ابعاد تعیین شده استخر باشد.استخر سرپوشیده باید در نقطه ای از برج مانند یک طبقه ساخته شود. البته این مدل زمانی که پی ریزی و ساخت خانه یا برج انجام می شود، قابل انجام است. اما در صورت امکان می توان یک طبقه (پایینی) از برج را از درون بازسازی کرد و دیواره های آن را بردارید تا امکان طراحی استخر سرپوشیده فراهم شود.