تاريخ انتشار : 1402/11/15 - 14:27
كد :146

چوب ترموود نمای داخلی

استفاده از چوب ترمو برای ساخت دیوار پشت تلویزیون در دکوراسیون با چوب داخلی منزل می‌تواند به آن شکوه و زیبایی اضافه کند. این متریال با مزایایی مانند مقاومت در برابر حشرات و رطوبت، ماندگاری بالا، و طراحی زیبا، یک گزینه عالی برای دیوار پشت تلویزیون است.

چوب ترمووود مانند چوب پلاست به دلیل فرآیندی که در این جریان طی می‌کنند دارای خصوصیات ویژه ای می‌شود که می تواند بهترین گزینه برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان تبدیل مورد استفاده قرار گیرد. از این محصول می توان در نمای ساختمان، کف پوش بیرونی، کف پوش داخلی، دکور داخلی ساختمان، درب ها، پنجره ها و سایر مصارف دیگر استفاده کرد.چوب پلاست نما به علت اینکه حرارت بالایی دیده و بافت داخلی آن محکم و سفت شده، در مقابل حمله حشره ها مقاومت دارد . همچنین به علت حرارتی که به آن داده می شود سلولز و مواد مغذی درون بافتی آن از بین رفته است. به همین خاطر در مقابل کپک ها و قارچ ها نیز مقاوم است. رابطه ترموود با محیط زیست، بسیار عالی است. زیرا در این نوع چوب، مواد شیمیایی وجود ندارد و به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند. این خاصیت چوب ترمووود را نسب به سایر چوب ها متمایز می کند.

553

اجرای نمای ترمووود

 برای نصب و اجرای ترمووود در نمای ساختمان،  می توان از روش های سنتی مثل میخ و چکش و یا روش های جدیدتر مانند تفنگ میخ زنی استفاده کرد؛ در هنگام استفاده از میخ بایستی توجه داشت که سر میخ از سطح کار بیرون نباشد یا بلعکس داخل کار فرو رفتگی ایجاد نکند، هنگام کار با چکش نیز باید دقت داشت که از برخورد بیجای چکش و چوب جلوگیری کنیم، همچنین میتوان جهت نصب چوب ترمو در نمای ساختمان از پیچ های استیل یا گالوانیزه نیز استفاده کرد..
چوب نما یکی از محبوب ترین و کم هزینه ترین راه ها برای ارتقاء ظاهر بیرونی بنا می باشد. چوب نما توانایی ذاتی جذب و انتشار رطوبت را دارد.

رطوبت درونی چوب نما همیشه منطبق با تغییرات محیط است که در نتیجه تنظیم و تثبیت طبیعی که که خصلت چوب است انجام می پذیرد. نمای چوبی جذابیت، شخصیت و گرما به نمای ساختمان می بخشد و به طور کلی ظاهری آشنا و قدیمی در ذهن ما تداعی می کند. بازگشت دوباره چوب پس از استفاده نشدن طولانی مدت از آن و مشاهده مداوم برای ما بسیار جذاب است. چوب نما علاوه بر سابقه و پیشینه ای که در استفاده در ساخت بنا دارد دارای تنوعی بالا در رنگ آمیزی و طیف و بافتی بسیار چشم نواز است.

طراحی دیوار با چوب ترمو

یکی از موارد کاربردی چوب ترمو طراحی دیوارهای داخلی ساختمان ها است. وجود این دیوارهای چوبی جلوه خاصی به محیط داخلی ساختمان ها می بخشد.با کاور کردن دیوار هایتان با ترمووود می توانید علاوه بر زیبا سازی منزلتان، در فصل زمستان نیز از سرما به دور باشید. علاوه بر این موضوع باید گفت که سطوح چوبی معمولا انعکاس و یا همان پژواک صدا را کاهش می دهند و به شکل طبیعی سبب کم شدن صدای محیط می شوند. برای آن که از چوب های ترموو در پوشش دیوارها استفاده کنید، می توانید پنل های دیوارها را به صورت افقی و یا عمودی به کار ببرید.
یکی از مزیت های ترمووود برای دیوار، ایجاد هارمونی بین رنگ ترمووود استفاده شده در دیوار و دیگر محصولات چوبی خانه مانند در، مبل، تخت خواب می باشد و با این کار گرمای دو چندانی به خانه بخشیده می شود.
بسیاری از طراحان داخلی ساختمان علاقه ی زیادی به استفاده از چوب ترمو برای دیزاین داخلی ساختمان دارند.طریقه ی نصب راحت، تنوع در طرح و مدل، همین طور قابلیت ست شدن چوب با دیگر وسایل خانه باعث شده تا ترمووود گزینه ی مناسبی برای انتخاب طراحان و افراد باشد.

چوب ترمو پشت تلویزیون

استفاده از چوب ترمو برای ساخت دیوار پشت تلویزیون در دکوراسیون با چوب داخلی منزل می‌تواند به آن شکوه و زیبایی اضافه کند. این متریال با مزایایی مانند مقاومت در برابر حشرات و رطوبت، ماندگاری بالا، و طراحی زیبا، یک گزینه عالی برای دیوار پشت تلویزیون است.
این متریال به شکل پوششی بر روی دیوار نصب می‌شود و تلویزیون معمولاً بر روی آن نصب می‌شود. از طراحی‌های مختلف و رنگ‌های متنوعی برای تی‌وی وال ترمووود می‌توان استفاده کرد تا به دکوراسیون داخلی فضا زیبایی و جذابیت بیفزاید.
از چوب ترمو برای ساخت قفسه‌هایی به اندازه تلویزیون خود استفاده کنید و آنها را به دیوار نصب کنید. این قفسه‌ها علاوه بر جا دادن تلویزیون، مکانی برای نمایش وسایل دکوری و کتاب‌هایتان ایجاد می‌کنند.

نمای چوبی داخل ساختمان

نمای چوبی داخل ساختمان مانند نمای بیرونی ساختمان در زیبایی و جلوه نمای کلی ساختمان موثر می باشد.زمانی که از چوب ترمو در ستون های چوبی داخل ساختمان استفاده می شود از نظر ساختاری و نفوذ رطوبت و پوسیدگی در امان می باشد و  و در زمان بروز زلزله از ریزش ساختمان جلوگیری می کند.از چوب‌های مختلفی در نمای داخلی ساختمان استفاده می‌شود. مقاومت چوب به علت طبیعی بودن آن، از پوسیدگی و از بین رفتن آن‌ها جلوگیری‌ می‌کند. در نمای چوبی ساختمان با ترموود به خاطر اینکه ساختار آن از حرارت می باشد، آتش و حرارت را از خود دور می کند.