تاريخ انتشار : 1402/11/16 - 14:33
كد :147

سقف کاذب طرح دار

اجرای سقف کاذب چوبی طرح دار، ضمن ایجاد نمایی زیبا در سقف ، موجب ایجاد حس گرمی در بیننده می شود. اجرای پارکت و استفاده از مبلمان چوبی در کنار سقف کاذب چوبی ، زیبایی بی نظیر و چشم نوازی به فضا می بخشد. نحوه اجرای سقف کاذب چوبی به شیوه های مختلفی همچون ساده، مشبک و لوور امکان پذیر می باشد.

 از سقف کاذب چوب پلاست نما که یک سازه مدرن و امروزی به شمار می رود می توان اجزای محصولات چوبی را برای ساخت یک سقف کاذب جذاب استفاده نمایید و خود به طور خلاقانه آن را طراحی کنید.اجرای سقف کاذب چوبی ضمن ایجاد نمایی زیبا در سقف ، موجب ایجاد حس گرمی در بیننده می شود. اجرای پارکت و استفاده از مبلمان چوبی در کنار سقف کاذب چوبی ، زیبایی بی نظیر و چشم نوازی به فضا می بخشد. نحوه اجرای سقف کاذب چوبی به شیوه های مختلفی همچون ساده، مشبک و لوور امکان پذیر می باشد.معمولا سقف چوبی کاذب طرح دار در دیوار ساختمان های مسکونی و هتل ها به کار می برند.

553

نصب سقف کاذب طرح دار

اجرا و نصب سقف کاذب طرح دار مدل کناف به این صورت است که ابتدا مراحل زیر سازی با استفاده از پروفیل های مخصوص از جنس گالوانیزه انجام می شود و ادامه گچ برگ کناف به عنوان پوشاننده استفاده می شود و درپایان کار و پس از نصب کناف عملیات نقاشی و رنگ آمیزی با رنگ دلخواه انجام می شود.
اجرای این نوع محیط متریال ای که دارای خاصیت آکوستیک باشد مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین دربرخی موارد با توجه به اقلیم و کاربری محیط متریال مصرفی باید خصوصیاتی از جمله قابل شستشو بودن و آنتی باکتریال بودن نیز دارا باشد.
اجرای سقف کاذب محیط اداری معمولاً از اجرای انواع شبکه ای یا تایل های مورد نظراستفاده می شود و اجرای این مدل دو ویژگی را برای ما به همراه دارد در درجه اول اجرای تایل  استاندارد مربعی ،سریعترین روش اجرا را به خود اختصاص می دهد و درجه دوم مقرون به صرفه ترین و ارزانترین مدل به شمار می آید.

اجرای سقف کاذب

از مهم ترین مزیت های اجرای سقف کاذب چوبی و تمامی سقف های کاذب، پوشاندن تاسیسات عبوری سقف کاذب چوبی فضای بینظیری در منزل شما ایجاد می نماید. اجرای سقف کاذب چوبی امکان پیاده سازی طرح های مختلف را فراهم می کند. در اجرای این سقف کاذب می توان از پنل هایی که قابلیت جذب صدا دارند استفاده کرده و به این ترتیب از نفوذ سر و صداهای مزاحم جلوگیری نمود.
قابل بازیافت بودن چوب، از دیگر مزایای اجرای این سقف کاذب محسوب می گردد. تنوع طرح های قابل اجرا، همچون تخته ای، معلق، صندوقی و کاشی وار نیز از جمله مزایای اجرای سقف کاذب چوبی می باشد. علاوه بر این سقف کاذب چوبی امکان اجرای نورپردازی های زیبا و متنوعی را فراهم می کند که زیبایی دوچندانی به فضا می بخشد.

انواع سقف کاذب

ازانواع سقف چوبی کاذب می توان به سقف کاذب چوبی معلق، سقف کاذب چوبی مدرن، سقف کاذب چوبی از جنس پی وی سی، سقف کاذب چوبی به سبک کاشی ، سقف کاذب چوبی از جنس ام دی اف ، سقف چوبی کاذب کلاسیک اشاره کرد.
سقف کاذب چوبی معلق، بدون تکیه بر سازه خاصی از سقف اصلی ساختمان آویزان شده است. پنل‌های آویخته و چهارچوب‌ها یا زنجیرهای فلزی ساختار تشکیل دهنده‌ی این نوع سقف کاذب چوبی خاص هستند. انواع سقف کاذب چوبی معلق با فاصله‌ای چند سانتی متر پایین تر از سقف اصلی نصب می‌شوند.
استفاده از ورقه‌های پی وی سی به جای چوب در طراحی و ساخت انواع سقف کاذب چوبی در این سبک دیده می‌شود. هزینه خرید و اجرای سقف کاذب چوبی در این مدل مناسب تر بوده و تنوع رنگ بیشتری برای نصب در قسمت‌های مختلف ساختمان در آن وجود دارد. نصب ورزقه‌های پی وی سی با چسب‌های مخصوص بر روی این سبک سقف کاذب چوبی صورت می‌گیرد.
از اطرح سقف کاذب چوب معلق، به جای روش‌هایی مثل پوشاندن کاشی قدیمی برای بازسازی ساختمان نیز استفاده می‌شود.ابعاد و طرح این سقف کاذب مربعی شکل بوده و با میخ و چسب و ابزار استاندار و کاربردی به سقف وصل می‌شوند.
نام دیگر سقف چوبی ام دی اف ،سقف کاذب چوبی تخته‌ای می باشد که سازه اصلی آن ام دی اف بوده و امکان نصب مستقیم آن بر روی سقف اصلی وجود دارد. این سبک سقف کاذب چوبی در هماهنگی با کف پوش‌های ام دی اف یک جلوه خاص به منزل می‌بخشد.

سقف کاذب پی وی سی

سقف کاذب چوبی پی وی سی یکی از مدرن ترین سقف های چوب پلاست به شمار می رود که برای نصب ان می توانید با استفاده از ابزار های کمکی چوب پلاست سقف را به راحتی انجام داد.به خاطر اینکه نمای سقف کاذب چوبی عایق خوبی برای رطوبت و حرارت می باشد در زمان های ورود اتش به محوطه دما و حرارت را از خود دور می کند.نورپردازی یکی از مهم ترین شاخصه های سقف باریسول است که این سقف را زیبا و جذابتر می کند ؛ همچنین میتوان به صورت متفاوتی مثل نقطه ای و ستاره ای، تغذیه نور از پشت سقف، و یا انعکاس نور نیز اجرا نمود. قیمت اجرای سقف کاذب کشسان بالا نبوده، اما معمولا نورپردازی این محصول سبب میشود تا در دسته گران و لوکس قرار گیرد.