تاريخ انتشار : 1402/11/17 - 16:05
كد :148

کانال گریل دور استخر

کانال پیش ساخته می تواند از سیل جلوگیری کند. هم چنین سیستم تخلیه یا گاتر پیش ساخته آب را از زیر ساخت های ملک شما دور می کند. توجه داشته باشید اگر آب باران و فاضلاب به طور کامل تخلیه نشود علاوه بر آسیب به ساختمان ممکن است برای انسان نیز مشکلاتی به وجود آورد.

کانال  چوب پلاست دور استخر برای جلوگیری از تجمع آب و هدر رفتن آب و رطوبت اضافی می شود و می توان از آن به عنوان یک عنوان مانع از هدر رفتن آب یاد کرد.
کانال هایی که قبل از قرار گیری آن بر روی استخر بنا می کنند ،بهترین انتخاب برای اجرا در دور استخرها هستند. سطح مقطع رویی آن  به صورت نیم کره می باشد که به دلیل  سطح زدوده و جلا  دار بودن کف و دیواره ها، امکان تعبیه خروجی های متعدد، آب را به سرعت به طرف فاضلاب هدایت می کنند. ضریب انتقال هیدرولیکی بالاتر باعث می شود که در طراحی کانال استخر، عرض را کمتر از سیستم سنتی در نظر بگیریم. جنس درپوش کانال دور استخر هم می توان فلزی یا پلاستیکی باشد.  جنس گریلهای پلاستیکی از پلی پروپیلن می باشد و گریلهای فلزی از جنس استیل ساخته می شوند.
کانال پیش ساخته می تواند از سیل جلوگیری کند. هم چنین سیستم تخلیه یا گاتر پیش ساخته آب را از زیر ساخت های ملک شما دور می کند. توجه داشته باشید اگر آب باران و فاضلاب به طور کامل تخلیه نشود علاوه بر آسیب به ساختمان ممکن است برای انسان نیز مشکلاتی به وجود آورد.

 

553

مطالب مرتبط : چوب پلاست دور استخر

نحوه اجرای گریل دور استخر

قبل از اجرای گریل دور استخر لازم است تا عایق کاری مناسبی برای استخر صورت بگیرد تا در زمان قرار گیری کانال گریل دور استخر،کانال آبراه از ورود و هدر رفتن آب جلگیری کند.
در هنگام ساخت استخرها فاکتورهای زیادی در طراحی نقش دارند ولی ایجاد امنیت نیز یکی از مهمترین نکات در ساخت استخر می باشد. سطح خیس کنار استخرها باعث سر خوردن می شود به همین دلیل با نصب گریل استخر در اندازه لازم از این مشکل جلوگیری می شود. از دیگر مزایای این محصول می توان به بادوام بودن، مقاوم بودن در برابر لیز خوردن افراد، راحت تمیز شدن و تنوع در رنگ های این محصول اشاره کرد.

فاصله گریل از لبه استخر

فاصله گریل دور استخر، بسته به ابعاد آن از می تواند متفاوت بنا شود که البته بستگی به میزان عمق استخر و بالا امدن آب تا روی استخر می تواند متغیر باشد.هر چقدر اندازه بالا امدن آب تا خود استخر بیشتر باشد در نتیجه گریل استخر تا لبه استخر برای جلوگیری از تجمع اب در ان نواحی بیشتر می شود.

ابعاد گریل دور استخر

گریل استخری با جنس های پی وی سی ، پلی پروپیلن ، ای بی اس ، پلی آمید و استیل ساخته میشود. عرض آن به میزا ن استاندارد می باشد که متغیر است و کیفیت انها نیز بسیار متفاوت است که این مقدار استاندارد می باشد.
گریل های استخری عرض کم تک پین هستند و گریل هایی که عرض بیشتری دارند دوپین سه پین و چهار پین هستند.ابعاد هر گریل در صنعت های مختلف متفاوت می باشد.مثلا گریل استخر تویین مدل مونو در مرکز برای افزایش مقاومت وزنی، ارتفاع بیشتری دارد. همچنین گریل استخری تویین مدل مونو، قابلیت انحنا را نیز به آسانی با برش زبونه ی کنار گریل داراست.