تاريخ انتشار : 1401/07/13 - 20:37
كد :15

چوب پلاست برای چه مواردی استفاده می شود؟

چوب پلاست یک ماده کامپوزیتی است که جایگزین چوب طبیعی شده و پایدار است. زیرا از چوب و پلاستیک بازیافتی ساخته شده است.

چوب پلاست به طور گسترده ای در کفپوش های فضای باز، نرده ها، فنس ها، روکش فلزی، چشم انداز فضای باز، قرنیزها، قاب های در و پنجره، مبلمان داخلی، مبلمان فضای باز و غیره استفاده می شود. بزرگترین مزیت چوب پلاست رویکرد سازگار آن با محیط زیست است. چوب پلاست در مقایسه با چوب طبیعی  هزینه نگهداری پایینی دارد و یکی از دلایل اصلی محبوبیت سریع چوب پلاست هزینه کم آن است. 

553

چوب پلاست

کاربردهای چوب پلاست

محصولات چوب پلاست عمدتاً در مکان های باز، نقاط دیدنی و معابر شهری تحت عنوان سطل زباله، نیمکت ، حصار کشی گیاهان در پارک ها ، گلدان و فلاور باکس ها و در ساختمان ها و فضای داخلی به عنوان کفپوش، نماپوش، دیوار پوش و... استفاده می شود. 

کفپوش چوب پلاست

یکی از کاربرد های محصولات چوب پلاست، کفپوش ها هستند. امروزه به دلایل زیادی کاشی ها و سرامیک ها جای خود را به کفپوش های چوب پلاست داده اند. خاصیت ضد آب بودن ، مقاومت در برابر ترک خوردن و سایش ، تحمل بالای وزن ، سبک بودن و تمیز کردن آسان آن ازدلایل محبوبیت کفپوش چوب پلاست است. 

553

نرده چوب پلاست

بخشی از نرده چوب پلاست را می توان در باغچه بیرونی و دیگر مناظر بیرونی استفاده کرد. مانند فنس کشی وحصار کشی برای مراقبت از گیاهان در فضای باز و در فضای داخلی برای راه پله ها می توان از نرده های چوب پلاست در رنگ های متنوع استفاده کرد. از مزایای نرده های چوب پلاست می توان به عمر طولانی، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری، عدم محو شدن رنگ آن و تنوع بالای رنگ اشاره کرد.

گلدان و فلاور باکس چوب پلاست

دیگر کاربرد های چوب پلاست ساخت گلدان و فلاور باکس است که امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. فلاور باکس ها در تراس، روف گاردن ، معابر شهری و حتی تزئینات داخل محوطه ی باغ و منازل استفاده می شود و نمای بسیار شیک و مدرنی به محیط می دهد.

553

آلاچیق چوب پلاست

از دیگر استفاده های چوب پلاست در مکان های بیرونی و فضای باز می توان به آلاچیق و روف گاردن اشاره کرد.از دیگر کاربرد های چوب پلاست ساخت آلاچیق است. با یک آلاچیق چوب پلاست، مکان مورد علاقه تان را در باغ یا حیاط منزل خود ایجاد می کنید که به خوبی در برابر آفتاب و باران محافظت می کند، می توانید در ساعات استراحت از این مکان لذت ببرید. طراحی شیک و مزایای بسیار آن مانند حفظ حریم خصوصی و محافظت در برابر آفتاب آن را متمایز می کند. 

چوب پلاست در روف گاردن

روف گاردن دارای طراحی گسترده است و می توان آن را به طور بهینه برای هر منطقه بیرونی طراحی کرد. علاوه بر زیبایی چشم نواز آنها دارای اثر تنظیم دما از طریق عایق حرارتی هستند، سر و صدا را کاهش می دهند و سقف را از اثرات آب و هوا و سایش مکانیکی محافظت می کنند. آنها از نظر مالی به ویژه برای ساختمان های مسکونی و صنعتی و اداری، سالن های بزرگ و مدارس و غیره  ارزشمند هستند.

نماپوش و دیوارپوش چوب پلاست

نماپوش و دیوارپوش چوب پلاست نیز از دیگر کاربرد های چوب پلاست است. امروزه مهندسان سازه های ساختمانی از دیوارپوش های چوب پلاست برای تمامی نقاط منزل حتی آشپز خانه وحمام ودستشویی نیز استفاده می کنند، زیرا کاملا ضد رطوبت است و از نماپوش ها نیز بعنوان تزئین و طراحی دیوار های خارجی ساختمان ها استفاده می شود. 

553

فضای داخلی ساختمان

همچنین کاربردهای زیادی از چوب پلاست در فضای داخلی وجود دارد، مانند سقف ، مبلمان و کفپوش برای کف داخلی ،کابینت ها ،اطراف پنجره ، نما پوش داخلی و خارجی و... 

ویژگی چوب پلاست 

چوب پلاست در فضای باز دارای مقاومت بالا در برابر آب و هوای نامساعد ، بدون محو شدن رنگ و سختی نسبتاً بالایی است. چوب پلاست ها با خاصیت  مقاومت در برابر اشعه ی ماورای بنفش و با کیفیت بالا و تثبیت کننده های حرارتی ساخته می شوند. از این رو، این ویژگی به آنها اجازه می دهد تا برای مدت طولانی در برابر اشعه های مضر خورشید و سایر عوامل آسیب زننده ی محیطی  مقاومت کنند. به همین دلیل است که معماران به محصولات چوب پلاست به عنوان راه‌حل‌هایی می نگرند که ثبات رنگ و ابعاد خود را برای مدت طولانی حفظ می کنند تا نتایج به‌ دست‌آمده کیفی بوده و برای مدت طولانی مورد استفاده قرار بگیرند.